Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód i wpływ iptv na ping

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód i wpływ iptv na ping

Widzę, że masz technologię pośrednią inną niż prawdziwe FTTH. Więc Twoje testy będą obarczone błędem. To już kwestia kierowania zgłoszeń do BOK z podawaniem przykładów. Światłowód światłowodowi nie równy.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Piotrekk85, czym dla Ciebie jest prawdziwe FTTH?

Rozmawiałem z technikiem w czasie instalacji.

Różnica jest tylko taka, że łącze światłowodowe nie jest własnością Orange.

Przed wejściem FB 3.0 (różni się tylko tym, że ma wbudowane ONT) instalacja wyglądała wszędzie tak samo.

Technik zadzwonił sobie do kogoś, kto konfiguruje port na OLT. Zestawili VPI/VCI do ONT i ten złapał synchronizację.

Widziałem też w piwnicy skrzynkę z doprowadzoną wiązką światłowodową.

Technik wykonywał spawy na światłowodzie zarówno tam jak i u mnie w mieszkaniu.

 

Gdyby w mieszkaniu była instalacja na bazie ETH czy koncentryka to można mówić o "nie-prawdziwym" FTTH.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód i wpływ iptv na ping

Tak naprawdę ciężko na dziś określić tym bardziej, że Orange co raz mniej używa hasła FTTH do swoich usług.
Współdzielenie kabla czasem może mieć jakiś wpływ, tym bardziej, że usługi są nowe, więc też mają swoje "choroby wieku niemowlęcego".

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Światłowód i wpływ iptv na ping

Kończąc OT (temat dotyczy IPTV), można to jednoznacznie określić.

Jeśli w mieszkaniu mamy doprowadzone światło to mamy czysty, rasowy światłowód.

 

Technologiami pośrednimi jest G.fast czy MoCA - wszystko jest opisane w sieci.

 

https://www.telko.in/orange-moca-juz-dziala-g-fast-zobaczymy

 

http://biuroprasowe.orange.pl/blog/g-fast-co-zrobic-gdy-swiatlowod-nie-siega-do-mieszkania-wielki-po...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

Ja niestety zgodziłem się na podłączenie światłowodu na ostatnim odcinku 4metrów do istniejącej już instalacji kablowej kategorii 5e bo chciałem mieć internet na już a nie bawić się w przepuszczanie przez PESZEL kabla światłowodowego dlatego polecam przyszłym użytkownikom ORANGE FIBER aby nie zgadzali się na taką formę przyłącza do istniejącej instalacji.

Ciekawi Mnie jakie pingi szczególnie mają ludzie ,którzy mają światłowód przeprowadzony bezpośrednio do mieszkania do gniazda przy komputerze i czy będą jakieś różnice.

 

PS: Moglibyście zamieszcza PING z gier online na przykład w postaci zrzutu ekranu podczas gry bo korzystanie z takich stron jak speedtest.net czy speedtest.pl nie są zbyt wiarygodne.

Wystarczy na przykład przetestować swoje łącze pod względem PINGU bo z miłą chęcią bym zobaczył test łącza światłowodowego bez aktywnej usługi telefonicznej i telewizyjnej bo ja mam u siebie pakiet więc u Mnie wygląda to tak jak w załączniku.


PING TEST DO GRY LEAGUE OF LEGENDS NA ORANGE FIBER 600Mbits 2017-10-30 20_26_20.png

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

Już sporo czasu się tu nie udzielałem ale cóż, wypada coś więcej napisać. Po pierwsze, za miesiąc kończy mi się umowa na Orange Lagłowód (tak, to bardzo trafne określenie tego co oferuje Orange) i jestem niezmiernie szczęśliwy że w końcu podpiszę umowę na internet od Vectry/Alfanet.

 

Praktycznie codziennie od 2 miesięcy wieczorami nie idzie pograć. Dosłownie. Albo telia.net traci pakiety i podwyższa ping +100, albo drewniany węzeł opentransit w Niemczech. Możliwe że Merkel rozwala Niemcy również pod względem cyfrowym (rotfl), albo Orange to po prostu żart a nie dostawca. Jest po 20, od 2 godzin pakiety które idą przez opentransit są gubione, a ping podwyższony o około 90. Pewnie będzie tak do około 22. Jutro pewnie z kolei telia.net będzie lagować. Po prostu pięknie 🙂 Światłowód pełną parą.

 

Tutaj screen z podglądu hopów do dostawcy którego używa znajomy z Bułgarii. Normalnie ping jest 60-70, a dzisiaj 150. Jak widać na 6 hopie, piękny skok pingu we frankfurcie. Aż boję się robić pathping...

 

gvhnhf82TauSkwWjoQdTTw.png

 

Jeszcze miesiąc.. i spadam od pomarańczowych komunistów i ich lagłowodu.

 

Tutaj jeszcze troche speedtestów.

 

Nie wiedziałem że Bułgaria leży w centrum Stanów Zjednoczonych...

 

 

... a Madryt koło Kazachstanu...

 

... chociaż do Londynu jest normalny ping, ale dlatego że idzie przez telie, a telia dzisiaj w dobrej formie. Ale to tylko dzisiaj...

 

Jutro pewnie do Londynu będzie 140 ale za to do Madrytu i Bułgarii ok. A to wszystko za 70zł miesięcznie za ''światłowód''. 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Banan92I tak masz lepiej niż adsl czy vdsl


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

No trudno żeby było gorzej 😛 Miałem Orange DSL przez 5 miesięcy to i był najgorszy internet w moim życiu. ''I tak masz lepiej niż... '' to żadne pocieszenie. Skoro Orange oferuje światłowód to powinni zapewnić lepszą jakość niż dial-up sprzed 20 lat. Prędkość - ok, jest 100mb, nie narzekam. Jednak to tylko 50%, kolejne 50% to jakość czyli ping, opóźnienia, utrata pakietów, traffic. Pod tym względem Orange to jeden z najgorszych dostawców w Polsce. Osobiście wolę np 50mb od Vectry z przyzwoitą jakością i brak lagów wieczorami niż 100mb + ban na internet od 18 do 22. Tylko że w Vectrze jest 50zł za 100mb, a nie 70. Znajomi mają i sobie chwalą.

 

Jakiś czas temu prowadziłem konwersację na FB z pracownikiem pewnego lokalnego dostawcy internetu światłowodowego w moim mieście, ale niestety u mnie jeszcze nie mają zasięgu... jednakże wywiązała się z tego rozmowa (z mojej inicjatywy) o Orange. Nawet lokalny dostawca wie dlaczego Orange to taki crap... poniżej screeny (prywatne treści zamazane).

 

gh6JROp8SEqx4C2xv261Vw.png

xWJbyuQZSvaiRi88o259FQ.pngrKlkKLPJT0iL8uL2Ts79-Q.png

JEvL1rJPSSivP4unWoWHNQ.png

 

 

Jak Orange śmigało dobrze to chwaliłem... ale w ostatnich miesiącach Orange po prostu mnie błaga bym zmienił dostawcę, nawet nie próbuje mnie przekonać bym z nimi został... dno i metr mułu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

Witam.Swego czasu łącze internetowe wybierałem pod kątem gry World of Warcraft i jak pomyślę ,że miałbym mieć takie takie opóźnienie na łączu do serwera to też bym szukał innego dostawcy ale na Twoim miejscu sprawdziłbym najpierw jak sprawa wygląda z podanymi adresami do innych usługodawców.

Ja kiedyś jak podpisałem umowę na 24miesiące to tylko przez pierwsze 4miesiące miałem sprawny internet na tyle bym mógł pograć w wyżej wymienioną grę i biorąc pod uwagę za i przeciw rzeczywiście Orange nie świadczy najlepszej usługi dostępu do internetu pod konkretne zastosowania ,mało tego myślę ,że na każdym łączu różnych operatorów da się znaleźć jakieś minusy ,które najczęściej związane są właśnie ze stykami operatorskimi.

Ja na przykład dobierając Orange 600Mbits patrzyłem pod kątem przepustowości i PINGU w grach ,które Mnie interesują ale właśnie w mojej lokalizacji pojawiła się oferta z 1Gbits więc z miłą chęcią przetestuję porównując z tym co daje teraz obecny operator.

Rzeczywiście także mam straty pakietów do tego adresu 83.97.64.61.

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| funbox.home - 0 | 188 | 188 | 0 | 0 | 1 | 0 |

| wro-bng2.tpnet.pl - 0 | 188 | 188 | 1 | 3 | 48 | 3 |

| wro-r1.tpnet.pl - 0 | 188 | 188 | 1 | 2 | 24 | 1 |

| poz-r1.tpnet.pl - 0 | 188 | 188 | 3 | 4 | 20 | 4 |

|ae16-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net - 0 | 188 | 188 | 23 | 25 | 55 | 24 |

| ae8.franco31.fra.seabone.net - 0 | 188 | 188 | 23 | 25 | 64 | 24 |

| et4-0-2.franco71.fra.seabone.net - 0 | 188 | 188 | 24 | 25 | 65 | 25 |

| neterra.franco71.fra.seabone.net - 39 | 76 | 47 | 57 | 70 | 266 | 58 |

| 87.121.7.38.neterra.net - 0 | 188 | 188 | 78 | 81 | 243 | 78 |

| mail2.unacs.bg - 0 | 188 | 188 | 78 | 78 | 80 | 78 |

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 45
  • 11
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

Tu nawet nie chodzi o popularne gry jak WoW, LoL czy CS:GO. Mimo że i tak klienci Orange mają z tymi grami poważne problemy. Tu raczej chodzi również o połączenia z normalnymi użytkownikami jak ja, Ty, Marian z Lublina, Ivan z Rosji, Thibaut z Francji czy John z USA. Gram w gry gdzie hostami są gracze i bardzo często ping jest wyższy niż powinien być, do tego dochodzi utrata pakietów albo losowe rozłączenia. Sam jestem często hostem i ludzie czesto u mnie lagują... ale przecież nie powiem im że mam najgorszego dostawce internetu w Polsce. Wstyd się nawet przyznawać że mam światłowód. Nie ma się co dziwić że na zachodzie Polacy uchodzą za lagujących graczy, skoro głównym dostawcą internetu w tym kraju jest właśnie Orange.

 

Jedyną popularną grą online z która Orange nie ma problemu jest chyba DotA 2... aż byłem zdziwiony. 32-38 ping do EU West i brak utraty pakietów. Jedna dobrze działająca gra to jednak nic w porównaniu z tuzinem lagujących gier.