Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

Dobry wieczór,
czy mają Państwo skuteczne metody na zmotywowanie niedojrzałego handlowca do wywiązania się ze swoich obowiązków? 🙂
 
Składam powyższe zapytanie w odniesieniu do mojego kontaktu z pewnym p. Krzysztofem, który jest handlowcem i zarazem reprezentantem Orange na rejon mojego zamieszkania, tj. Wwa-Wawer, osiedle Wiązana. Skontaktowałem się z ww. panem ponad 3 miesiące temu, chcąc ustalić kwestię podłączenia osiedla do światłowodu Orange. Podczas rozmowy uzyskałem informację, że:
-będzie to jak najbardziej możliwe (zwłaszcza, kiedy jest na to zdecydowanych kilku odbiorców na osiedlu, jednakże musimy zaczekać do końca realizacji inwestycji POPC->kwiecień/maj),
-spotkamy się w towarzystwie technika z Orange, który dokona oceny,
-niezwłocznie przystąpimy do formalności, dopiszemy adresy uprzednio pominięte,
-podłączymy światłowód,
-będziemy się cieszyć z korzystnego dla obu stron przedsięwzięcia 😉
 
Odczekawszy powyższy okres, ponownie skontaktowałem się z p. K, gdzie "przypominając się", streściłem sprawę i nasze pierwotne ustalenia. Dzień kontaktu przypadał na czwartek, ustaliliśmy, że zadzwonię na następny dzień a następnie ustalimy termin spotkania już po weekendzie, co asekuracyjnie uwieczniłem na screenach. Od tamtego momentu handlowiec Orange nie odbiera telefonów, nie odpisuje na sms z prośbą o kontakt, ani nie raczy poinformować nawet w krótkiej formie, że "nie, bo nie ma czasu, chęci ani energii witalnej do pracy".
 
Dodam, że do dnia dzisiejszego p. Krzysztof nie raczył podjąć ze mną kontaktu. Podobnie traktuje moich sąsiadów, wedle schematu:
-kontakt z nieznanego numeru->rozmowa->obietnica podjęcia działań->totalne olanie.
Czy może jednak ktoś z Państwa dysponuje kontaktem do rzetelnej osoby z Orange, chcącej pracować a nie uprawiać fikcję? 
10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

@AbonentWawer podaj kilka adresów zainteresowanych osób..poweszymy.ale nie obiecujemy nic, bo przecież to forum miłośników pomagania, a nie infolinia operatora


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

@agat13 

Jasna sprawa. Podeślę w wiadomości.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

@AbonentWawer  chyba fantazja poniosła tego handlowca 😁

Z drugiej strony ten biedny handlowiec nie ma wsparcia.

Tak czy inaczej jego zachowanie żałosne 😝


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

Technicznie, nie wydaje mi się skomplikowane położyć kabel lub pociągnąć go "górą". Infrastruktura światłowodu już jest wzdłuż głównej ulicy, mini osiedle to kilka lokali i circa 50 metrów kabla w linii prostej, co zabrzmiało dobrze w ocenie handlowca. No, ale ekspertem nie jestem.

 

Ma za to prowizję i technicznych-z tego co wiem 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

@AbonentWawer Podejrzewam że handlowiec naobiecywał Ci, a następnie zderzył się z rzeczywistością kiedy zadzwonił do Inwestycji. Tam dowiedział się że póki co nie ma takich planów, albo jest to nie możliwe ponieważ jest brak budżetu na to zadanie. Teraz handlowiec nie bardzo wie jak Ci to przekazać i wyjść z twarzą więc... najlepiej nie odbierać telefonu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

dokładnie jest tak jak napisał @marder, przerabiałem to z wieloma handlowcami, schemat był taki sam "już podłączają", ale w rzeczywistości to nie takie proste


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

Raczej ciężko mi się z tym zgodzić, bo już w trakcie rozmowy zostałem poinformowany, że prawdopodobnie jeśli chcemy szybkiego rozwiązania sprawy, konieczne będzie sąsiedzkie podzielenie kosztów inwestycji, co jestem w stanie zrozumieć. Mało tego, I rozmowa była na tyle obszerna, że zeszliśmy na kwestie "przyziemne"..czy gleba jest miękka/twarda->jak to się przełoży na ułożenie łącza itd 😉

 

Jedno jest dla mnie niepojęte:

-jestem pot. klientem/odbiorcą usług.

*tp.sa i póżniej orange od circa 15 lat.

-jestem zdeklarowany, przygotowany na realizacje usługi jako odbiorca.

-zebrałem sąsiadów, wysyłaliśmy deklaracje do Skierniewic itd.

-na każdym szczeblu napotykam problemy jak u Bareji.

-udaje się dotrzeć do handlowca, jest wstępne porozumienie.

-wszyscy cierpliwie czekamy.

Kurtyna.

 

Nie i już. Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.

Chcę tylko mieć internet i za niego płacić...

 

Również pracowałem w handlu i gwarantuję, że za zwykłe roztargnienie w kontakcie z klientem zdarzały się rozmowy z przełożonym.

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

@AbonentWawer Musisz wiedzieć że Orange to wielka korporacja za którą stoją tysiące ludzi. Jeden człowiek o niczym nie może zadecydować. W jego interesie jako sprzedawcy jest Ci sprzedać usługę jednak nie od niego zależą decyzje czy coś będzie tam budowane czy nie. Informacje jakie zbierze od potencjalnych klientów będą brane pod uwagę, ale nie są wiążące. Powinien wyraźnie dać Ci do zrozumienia, że rozezna sprawę ale niczego obiecać nie może.   

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód, handlowiec i wielka niewiadoma (Wwa Wawer)

To nie pierwsza sytuacja o której słyszę, że ktoś już witał się z gąska a tu taka akcja. Tak jak koledzy wyżej pisali pewnie handlowiec obiecał cuda wianki a realnie to nie taka prosta sprawa. I teraz mu głupio. Nawet po tematach na tym forum widać, że podłączenie światłowodu to nie raz długa i wyboista droga. Mimo wszystko życzę powodzenia.