Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Opole, Koraszewskiego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

Witam serdecznie.

Pojawił się światłowód(czytaj to ja dopiero się dowiedziałem) w Opolu na ulicy Koraszewskiego, nawiasem macie zły adres, bo na mapce jest 8, a takiego adresu nie ma jest 8-16. Żaden zainteresowany nie znajdzie oferty. Gdybym nie zescrolował mapki też bym o tym nie wiedział.

 

I_002.png

Jest tam przychodnia, urząd i pomieszczenia biurowe(parę firm).

Ja mam to szczęście, albo przeciwnie, bo czytałem już parę postów, że mieszkam w tym samym budynku(ciąg kamienic). To stare kamienice, dzieli je pewnie z 60cm cegły w piwnicy.

Oczywiście formularz nie pokazuje że jest dostępne w mojej lokalizacji światło, tylko ADSL...

Są jakieś szanse na odwiert przez piwnice i montaż światłowodu? Względnie podłączenie rutera w 8-18 gdzieś przy oknie od ulicy? Jest tak blisko że wifi z AC nie będzie gubić pakietów.

 

I_001.pngI_003.png

 

 I czy jest opcja mieszania, w sensie mogę płacić za 600Mb dostać połowę downloadu, byle upload był z najwyższej opcji? Mógłbym w sumie zapłacić z góry za cały okres trwania 2 letniego abonamentu, jeśli tylko to coś mogło by pomóc. Mam nadzieję że nie zabrzmiało to jak forma łapówki, tylko argument negocjacyjny.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

10 ODPOW. 10
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

@RobertnikRaczej na forum nie załatwisz swojej potrzeby zapis się tutaj http://oferty.orange.pl/internet/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

Zapisałem, ale tam jest tylko deklaracja zainteresowaniem. Tam ich nie załatwię. Pytam o możliwości, bo nie śledziłem tematu z światłowodem. ADSL się zamawia, przychodzi monter i przewiercenie 60cm ściany nie stanowi problemu.

Orange nie świadczy takich usług podłączenia światłowodu? A może macie jakiegoś podwykonawcę z którym powinno ustalać się takie przyłączenia?

Jeśli nie to ustawienie AP w miejscu, gdzie takie przyłącze jest będzie możliwe? Wiele nie trzeba byle się go dało restartować przez telnet.

 

Jeśli forum jest złym miejscem do zadawania takich pytań, to gdzie mógłbym je zadać i liczyć na kompetentną odpowiedź?

 

Z góry dziękuję za wskazówki.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

@RobertnikMasz pytania to proponuje ci kontakt z BOK https://www.orange.pl/esupport_b2c_contact_client.phtml?_ga=2.166869054.1011458194.1508490274-176667...

Dla Orange 10 cm to wielki problem 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

To że budynek obok jest w zasięgu, nie znaczy że i Ty na pewno jesteś w zasięgu na dziś. Proces budowy światłowodu to niestety kwestia lat. Jeśli po wpisaniu adresu na www, nie masz prędkości 100 i więcej, to skontaktuj się z BOK/salonem/lokalnym fibershopem. Jeśli będzie opcja, to sprawdzą i poinformują.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

A kto zarządza budynkiem? Macie tam wspólnotę mieszkaniowa? Ja u siebie załatwiałem to razem ze wspólnota a czas jaki był potrżebny żeby zamówić usługę to było o 8 miesięcy po podpisaniu umowy przez wspólnotę. Luty-październik. Możecie napisać list do rzecznika ze jesteście zainteresowani tematem. Nie mniej w pobliżu ciebie na rogu koraszewskiej i rynku juz postawili mała skrzynkę światłowodowa co moze oznaczać ze w niedalekiej przyszłości będziesz mógł skorzystać z światła. Jak coś na PW moge przekazać wiecej wiadomości z kim sie kontaktować. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

Dziękuję za odpowiedzi.

Część lokali to wspólnota, część należy do miasta. Administracją zajmuje się Turhand-Ret.

Mogę porozwieszać plakaty, czy nawet za sąsiadów wypełnić tą deklarację, ale to coś da, kiedykolwiek dało?

Ze wspólnotą(to sąsiedzi) da się porozmawiać, też potrzebują internetu, ale z administracją... Z połowę Opola mają. Raczej wątpię że jako jednostka coś tam załatwię. Remonty wspólnota ogarnia.

Jak jest jakaś procedura, to byłbym wdzięczny za wskazówki.

 

Na tej samej ulicy jest BTS Tmobile, działa w ramach Networks i też tam mają światłowód, za to skromnie z częstotliwościami.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

Napisz w imieniu wspólnoty mieszkaniowej (zarządu) że jestem zainteresowany podłączeniem budynku do sieci światłowodowej OPL. Napiszcie z kim można się w tej sprawie kontaktować i całość wyślijcie do rzecznika Orange. On już to dalej przekieruje. Orange ma plany co do budynków które che podłączyć. Często nie mają kontaktu do wspólnoty/zarządcy i nie mają jak powiadomić o zainteresowaniu. Czasami zdarza się że zarząd wspólnoty od razu odmawia bez rozeznania wśród mieszkańców (po co mi, to i innym nie potrzebne lub mam fifke do internetu i mi starczy - za drogo lub po co kuć i brudzić świeżo odmalowaną klatkę czytaj 10 lat temu). Sprawa nabierze tempa, ale szykujcie się na minimum pół roku oczekiwania na podłączenie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

@Robertnik Jakieś nowe wieści? Może któraś odpowiedź pomogła posunąć sprawę do przodu? Jeśli tak daj nam znać i oznacz ja jako rozwiązanie, to pomoże innym użytkownikom.Szczęśliwy robot


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

Światłowód Opole, Koraszewskiego.

Nie i raczej się nie spodziewam rychłego rozwiązania. Konkurencja podciągnęła światłowód pod BTS po drugiej stronie ulicy, wprowadzili tanią ofertę bez limitu i wlanów przybywa...

Nie że ludzie nie chciali by FTTH. Po prostu za chwilę wszyscy będą mieć 2letnie umowy i bez chodzenia i proszenia...