Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@GuoX  jeżeli proponowanym urządzeniem (wzmaczniaczem WiFi) jest Smart Wi-Fi Box, to, przy podłączeniu do niego dekodera kablem, powinno się poprawić. Osobiście używam takiej konfiguracji sprzętu: Funbox 2 i Smart WiFi, połączonych po WiFi, a dekoder i telewizor kablami ze wzmacniaczem. Samo urządzenie obsługuje oba pasma, więc rozdzielenie nie powinno mu szkodzić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@Misiek62 słuszną koncepcja...nie dość, że dekoder ma pseudokabel, to powiększasz zasięg wifi modemu. Nie ma tylko opcji Smart


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@agat13   nie do końca rozumiem co masz na myśli, że "nie ma opcji smart". Osobiście użytkuję urządzenie o takiej nazwie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@Misiek62 funkcja SMART działa tylko na dwóch urządzeniach ją obsługujących. To algorytm który steruje działaniem wifi. Przełącza między czestotliwściami i między urządzeniami w zależności od warunków odbiornika, miejsca usytuowania i jego możliwości. Tylko FB 3 i SWB mają  tą opcję


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s


@GuoXnapisał(-a)

Witam,

 

Od paru dni przeniosłem orange światłowód (300mb/s) na nową lokalizacje.

Niestety ale jakość internetu po wifi jest tragiczna. Na telewizorze, na telefonie (kilku), na laptopie, ps4 maksymalna prędkość, którą otrzymuje, to 15-18mb/s. Nie ważne, czy jestem od routera kilka metrów, czy kilka centymetrów. Na wcześniejszej lokalizacji dostawałem maksymalne osiągi, na które pozwalał dany sprzęt.

To gdzie ty się przeprowadziłeś, do bunkra? 😂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

 @GuoX BTW, ciekawe w jakich standardach odbierasz ten sygnał po WiFi, a tak bardziej serio poczytaj tutaj jak sprawdzić WiFi w domu... może masz "zapchaną" sieć, i trzeba zmienić kanał...

 

PS. zmieniłem "adresata" posta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@GuoXOdnosząc sie dokładnie do opisu, to nie wiem jaką masz konfigurację sprzętową. Usługa 300 czy 600Mb/sek? Każda (nawet "biała") puszka ma oznaczenia na naklejce. Warto nam je podać, fotnąć czy dokładniej opisać. Czy masz w domu gniazdo FTTH, jak jest do tego podłączony FB2? Czy to ten sam modem, co w poprzedniej lokalizacji? Był robiony reset "do fabryki"? Czy pomiary wykonujesz na jednym urządzeniu i na jakim programie? Konkretniej, prosimy, to i my odpowiemy konkretniej...

Nie ma możliwości, aby to było możliwe, co opisujesz...:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód. Dramat wifi max 15mb/s

@GuoXPociągniesz temat? Ciekawe, co udało się ustalić? ICU100 działa na 5GHz i stąd może problemy..to "krótsza" sieć i albo trzeba ułożyć kabel, albo zastosować np SWB wraz z analizą położenia dekodera względem modemu..Robienie czegokolwiek jest lepsze od nierobienia i narzekania..