Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Łódź Chojny


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Światłowód Łódź Chojny

Witam mam taki problem podpisałem umowę z Orange na światłowód 300 Mb/s, możliwość pod moim adresem nawet 1Gb/s. Funbox 3.0 Po założeniu test po kablu wykazał‚ 300 test po wifi rowniez 300. Natomiast trwał  jeszcze remont. Po wprowadzeniusie test po kablu nieraz wychodzi 300 nieraz ~90 . Po wifi max osiagam 120 najczesciej jest to ~80. Ogladajac np Netflixa na tv po wifi czesto nawet na hd trzeba czekac 10 min seansu. Serwisant byl‚ zmierzyl‚ bylo 90 po kablu cos poresetowal‚ bylo 300, ale internet dalej nie dzialal‚ jak na samym poczatku , a opłatę pobrali reklamacja nic nie dała. Funbox wymieniony na nowy. Jest to normalne czy coś może jest np ze Światłowodem? Serwisant był‚ tak nie miły, że nawet nie szło z nim rozmawiać.

 

Dzięki 🙂

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Łódź Chojny

@serdzio nie jest to normalna sytuacja. Powinno wszystko działać z pełną prędkością. Może wystąpiła jakaś awaria i są chwilowe kłopoty. Trzeba obserwować i dalej zgłaszać, na infolinii BOK: 510 100 100, pisać na czacie: https://www.orange.pl/view/kontakt lub zgłaszać najbliższym w salonie Orange w Twojej okoicy:

https://salony.orange.pl/

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Łódź Chojny

@serdzio  jest w sklepie Google Play aplikacja Mój Funbox, zainstaluj na telefon, jest w aplikacji wybór najlepszego kanału wi-fi, warto z tego skorzystać, ustawienia FunBox i wi-fi, nazwij sieci wi-fi 2,4GHz i 5GHz odmiennie, wystarczy jakiś dopisek do 5GHz dać, choćby 5GHz 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Łódź Chojny

@Anonim czy FunBox-y mają domyślnie ustawioną wspólną nazwę dla WiFi 2,4 GHz i 5 GHz?

 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód Łódź Chojny

@ketrasaArtur  tak jest w realu, nie powinno tak być jednak, nic to nie daje a niekiedy sprzęt korzystający z wi-fi FunBox głupieje 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Łódź Chojny

@Anonim dobrze wiedzieć, Kiedyś na siłę chciałem połączyć oba pasma i router nie pozwalał. Wyskakiwał błąd, a teraz zauważyłem, że coraz więcej routerów ma wspólną nazwę. Trzeba pilnować podawania nazw na różne pasma WiFi jak i wyszukiwać wolnych kanałów, by się nie zakłócało.

Dzięki za informacje bardzo cenne Emotikon: Mrugający


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Światłowód Łódź Chojny

Orange jak cos wysyla technika poczym przyjezdza mowi ze tak powinno byc bo to wifi a nie kabel i pozniej do faktury mam 50 zl doliczone.
Nazwy sa zmienione kanal wybrany 10 bo najlepszy na 1 byl by jeszcze wiekszy dramat.
Inne nazwy

 

czy jakość tego światłowodu jest ok? Zdjecie!


CCEBD665-5031-422D-BC10-6C525FEBC313.jpeg

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Łódź Chojny

@serdzio tak, inne nazwy WiFi, np dla 2,4 GHz przykładowa nazwa: FunBox_12AB, dla WiFi 5 GHz nazwa: FunBox_12AB_5G.

W nazwach najlepiej spacje zastąpić podkreślnikiem "_". Niektóre urządzenia mają też problem z łączeniem po WiFi jak jest spacja w nazwie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 9
  • 0

Światłowód Łódź Chojny

Tak to wygląda u mnie :Zrzut ekranu 2020-01-2 o 12.41.41.png

InkedZrzut ekranu 2020-01-2 o 12.41.51_LI.jpg


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód Łódź Chojny

@serdzio w nazwach jest ok. Martwi mnie trochę jakość zespawanego światłowodu. Kolega na zakładzie trochę ładnej to spawa i bez kulek na osłonie światłowodu. Ciekawe, czy włókno nie jest naruszone?