Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Witam,

mam problem z przyłączeniem ADSL - od linku dni (po awarii dystrybutora energii). Na BOK powiedzieli że nie było masowych zgłoszeń awarii.

Ogólnie sprawa wyglądała tak, że router (z wbudowanym modemem) się synchronizował z centralką, ale nie otrzymywał adresu IP od Orange.

brak_ip_od_centralki.png

Po rozmowie z konsultantem, zostało zresetowane hasło do usługi i sprzęt ożył, parametry, które zostały podane przez konsultanta:

Annex A, protokół: PPPoE, enkapsulacja: LLC, uwierzytelnianie: PAP/CHAP, VPI: 0, VCI: 35.

 

Po próbie wprowadzenia powyższych ustawień na 2 innych routerach (z wbudowanymi modemami) następuje synchronizacja z centralką, ale nie otrzymuję adresu IP, rzecz jasna zostały przywrócone ustawienia fabryczne i konfiguracja urządzeń przebiegała od zera (z parametrami od konsultanta i nowym hasłem do usługi). Dodam, że urządzenia były sprawne (sprawdzałem je kilka tygodnie wcześniej) w sumie gdyby nie były to nie było synchronizacji z centralką...

 

I teraz nasuwa się pytanie - czy Orange binduje do centralki fizyczny adres MAC modemu? Czy to może być przyczyną niedziałania pozostałych urządzeń (routerów z modemami)?

 

Oprócz konfiguracji 0/35-PPPoE-LLC, próbowałem też 0/35-PPPoA-VC-MUX, bezskutecznie.

Na stronie Orange widnieją jeszcze inne parametry konfiguracji przyłączenia ADSL...:

https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-wlasnego-routera-adsl-vdsl

 

Inny sprzęt ma dużo więcej parametrów, tyle że nie wiem jak je skonfigurować. Wcześniej wszystko pracowało poprawnie, obecnie na routerze 2 - internet nie działa, brak IP, jest synchronizacja z centralką.

 

Po przywróceniu ustawień fabrycznych i zsynchronizowaniu z centralką:

router2_synchronizacja_brakIP.png

 

Router nie jest w stanie wyszukać parametru PVC, wartość 0/35 była skanowana na początku.

brak_mozliwosci_znalezienia_parametru_PVC.PNG

 

Niestety, nie została odnaleziona (wcześniej parametr ten był wykrywany w przeciągu 5-10 sekund), na chwilę obecną nie jest wykrywany na tym urządzeniu. Po wprowadzeniu ręcznym parametrów i wprowadzeniu danych użytkownika (login, hasło), brak internetu. Jest synchronizacja z centralką, nie otrzymuję adresu IP.

nie_odnaleziono_PVC.PNG

 

Ustawienia są następujące:

ustawienia_nie_dzialaja_brak_IP.png

Według mnie poprawne.

 

 

P.S.

Odnośnie parametrów, czy są poprawne?

nowe.PNG

Inne urządzenie - jakie mają być wartości service-category:

jakie maja byc parametry - service-category.png

Dzięki za pomoc.

38 ODPOW. 38

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adslPrzeczytałem pobieżnie, bo zamieściłeś sporo danych (co lubię), ale pierwsza myśl to wpisz w login rejestracja@neostrada.pl i hasło: rejestracja

Zobaczysz czy pobierze adres IP i będziesz mógł otworzyć stronę www.orange.pl


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


@agat13napisał(-a)

(...) pierwsza myśl to wpisz w login rejestracja@neostrada.pl i hasło: rejestracja

Zobaczysz czy pobierze adres IP i będziesz mógł otworzyć stronę www.orange.pl


Zaraz sprawdzę - jak rozumiem, mówimy tutaj o urządzeniach, które nie pracują prawidłowo (jedno z nich działa poprawnie) - właśnie na tym urządzeniu aktualnie pracuję (jestem online).

Nie dodałem informacji, że jestem klientem Orange od ponad 5 lat, w sumie to może i nawet 10-ciu... na pewno za czasów TPSA.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adslWpisz na urządzeniach, które nie pobierają IP a ustawienia mają takie jakie opisałeś. jeszcze jedno: jak wygląda dioda synchronizacji, bo ze screenów widać parametry połączenia się modemów (są ok)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Jedno z urządzeń, które nie działało, po wprowadzeniu parametrów "login rejestracja@neostrada.pl i hasło: rejestracja" zaczęło działać, router pobrał adres IP, mogłem wejść na stronę orange.pl

Połączenie zostało nawiązane:

rejestracja.png

Po zmienieniu wartości jakie miałem wcześniej: <mój_login>@neostrada.pl i hasło: <moje_hasło> przestało świecić, synchronizacja nadal była/jest utrzymywana, na każdym z urządzeń (nawet nie działających).

Kilkukrotnie sprawdziłem czy w loginie/haśle nie było spacji - wszystko się zgadza.

Z tymi samymi danymi użytkownika i hasła na 1 routerze działa, na pozostałych nie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


@agat13napisał(-a)

(...) jak wygląda dioda synchronizacji, bo ze screenów widać parametry połączenia się modemów (są ok)


Synchronizacja jest obecna - wszystko świeci jak należy, IP nie jest przypisywane.

Podczas rozmowy z konsultantem (kilka dni temu) powiedziano mi że dane dostępowe (użytkownik lub hasło) są błędne. Sprawdziłem to - router posiadał prawidłowe dane (identyczne z umową), nikt niczego nie zmieniał, sam też nie resetowałem hasła w panelu Orange.

Na wszelki wypadek zostały one zresetowane na nowe, otrzymałem je w sms-ie. I od tego czasu 1 urządzenie pracuje na nowych wartościach a pozostałe nie chcą (no chyba że podam rejestrację..).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adslSkoro pobrał dla parametrów rejestracyjnych to i musi dla tych docelowych. Sprawdź dookładnie w umowie  login i hasło.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adslUstawienia wydają się poprawne. Porównaj je jeszcze raz w działających i nie. Te niedziałające wróć do ustawień fabrycznych i zaczynając od rejestracyjnych ustawiaj wedle szablonu z tego działającego. Ten działający , co to za model? Masz Funboxa? Masz ustawione w loginie /IPv6? Może te niedziałające nie mają obsługi IPv6?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Mam skopiowane do notatnika, nie ma mowy o błędzie.

Hasło z umowy jest nieaktualne - resetował mi konsultant (tego nowego używam obecnie) i połączenie jest - tyle że na 1 urządzeniu a na pozostałych nie ma.

Po skopiowaniu loginu i hasła do pozostałych urządzeń nie działa. Wpisywałem też ręcznie, aby wykluczyć kodowanie Unicode/ASCII/UTF-8.

 

Dlatego też pytałem w pierwszym poście, czy Orange nie binduje (przypisuje na stałe) usługę do konkretnego adresu MAC modemu - to by tłumaczyło dlaczego jest tak a nie inaczej...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Nie posiadam FunBox-a, w loginie nie podawałem (sufixu/przyrostka) "IPv6", interesuje mnie tylko IPv4.

2 urządzenia mają obsługę IPv4, 1 z nich ma obsługę IPv4 i IPv6.

 

Szkoda tylko że ten jeden działający ma obsługę tylko IPv4 - i on działa, pozostałe nie.