Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- Orientujesz się może gdzie najlepiej uderzyć aby coś takiego załatwić? Myślisz, że jest też szansa na skrócenie trasy do Warszawy? Z Olsztyna przez Toruń trochę nie po drodze...

https://pastebin.com/bGFNdT0J

 

@Anonim https://pastebin.com/Wq43GupD

 

@Piotrekk85 Niestety jeszcze nie wiem, internet mam dopiero od wczoraj, ale zanotuję i dam znać. Wiem tylko, że każde ponowne uruchomienie ONT zmienia ip.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim: a z czym chcesz uderzać? sprawdzenie trasy na plusie? Może poszukaj Karola Wieczorka w social media?
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Praktycznie do każdego hosta wygrywa Plus. Także dla mnie już jest jasne, kto będzie od sierpnia moim dostawcą :catwink: Dzięki serdeczne!

 

Co do tego, gdzie uderzyć możesz spróbować na forum Plusa. Tam Ci podpowiedzą co i jak :catwink: Chociaż nie wiem czy jest sens zmieniać - nawet nie wiem czy by się podjęli. Ping może być nawet nieco wyższy, ale ma być stabilny - w Orange to pojęcie jest absolutnie obce. W Netii jest bardzo szybko i stabilnie. Praktycznie cały ruch zostaje w kraju - tak to powinno wyglądać. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim nie wiem, do Plusa musisz to zgłosić, by przekazali do sieciowców. U nich abonujesz usługę.

A trasy to powiem Ci, że tragedii nie ma ale też jakoś dobrze to nie wygląda. Na razie według mnie T-Mobile lepiej wypada.

PS. Jak robisz testy, to rób screeny, bardziej czytelne są.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Fakt, u mnie na T-Mobile jest lepiej, jedynie do eu.battle.net mam wyższy bo 42, ale jak już pisałem - grałem i żadnych opóźnień nie ma. Na Orange było 33, a w grze 94 i spore opóźnienie, więc jednak wole 42 :catvery-happy:

 

Już jakiś czas nie robiłem testów, więc zaktualizuję w przypadku jakichś zmian tras, pingów itp. Dodam że interwał to 0.2, a więc 5 pakietów na sekundę, co daje miarodajny wynik. Domyślnie jest 1.0, a więc 1 pakiet na sekundę, więc może być loss a i tak będzie pokazywać 0%, a skoków może nie być żadnych.

 

1.png

2.png

3.png

8.png

5.png

6.png

 

Pamiętam jak Orange się chwaliło w reklamie że ma najniższy możliwy ping do serwera LoL na poziomie 30... ja mam 22 :catvery-happy:

7.png

 

Jakoś T-mobile się tym nie chwali...

 

Btw nie patrzcie na loss w routerach pośrednich, to nic nie znaczy, ponieważ one nie mają ustawionego priorytetu odpowiedzi na ping, jeśli na ostatnim hopie jest 0% lossa to znaczy że wszystkie pakiety przeszły.

 

Jeszcze dorzucę teścik do US:

9.png

 

Gtsce jako tranzyt jakościowo zjada na śniadanie opentransit i telię razem wziętych.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Najfajniejsze jest w tym wszystkim to, że ten ping jest bardzo stabilny. Małe skoki (worst), średni ping jest jak minimalny w testach, w prawie każdym przypadku :cathappy:


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Właśnie wiele razy zwracałem na to uwagę. To jest właśnie jakość pingu która w T-mobile jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Dlatego nawet jak mam 60 ms to nie czuję opóźnienia, bo to jest faktycznie 0.06 sekundy, więc rozgrywka musiałaby być niesłychanie dynamiczna by to przeszkadzało.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

U mnie przy wysłanych 500 pakietach gubi często 1 - 2. W Orange tego nie miałem.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Może to być błąd pomiaru winmtr. Tak samo jak przy interwale 0.2 pokazuje loss po stronie modemu, którego nie ma. Winmtr idealny nie jest.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9Robiłem test z CMD.