Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 

spokojnie, znaczy przekazali dalej

pamiętaj że tam nie zawsze odpowiadają od razu osoby które siedzą w temacie, inżynier u takiego dużego operatora nie odpowiada na maile użytkownika 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b  Napisali tylko i wyłącznie że się przyjrzą prędkości na speedteście. Testowałem przed chwilą i jest ok - prawie 300mbps do Serverius w Amsterdamie, więc ich odpowiedź jest już do przewidzenia. Jednak poczekamy, zobaczymy 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Sorry że to wrzucam ale muszę - takiego packetlossa nie widziałem nawet na Orange przez 3 lata 😄 TM zaczyna bić rekordy.

1.png

 

Najlepsze jest to że jest dopiero 8 rano...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Gdybyś nie wiedział to mamy ogłoszoną pandemie i większość osób siedzi w domu na internecie stad przeciążenia sieci u każdego operatora.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Jakoś w UPC nie ma przeciążenia.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Czullo  Gdybyś nie wiedział, to podałem czas testu - 8 rano. Nawet jeśli ten ruch jest zwiększony kilkukrotnie, to 8 rano podczas pandemii to tak jak np 18 podczas normalności. Wg Ciebie packetloss na poziomie prawie 20% wieczorem to normalne? No chyba nie powiesz mi że o 8 rano nikt nie śpi, nikt nie je śniadania, nikt nie robi porządków tylko wszyscy jak jeden mąż grają online, pobierają i serfują bo ''pandemia''.

 

@-brtk-  Pewnie UPC zarządzają jacyś magicy, którzy byli w stanie przez 2 miesiące ogarnąć styki, tranzyt i wąskie gardła, bo większości się to nie udało 😄


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

To że jest większy ruch, to jest fakt, bo serwis taki jak Netflix kroi bitrate filmów na czas pandemii, a YouTube wprowadza, że automatycznie film wyświetla się w 480p, dopiero użytkownik może sobie zmienić na większa rozdzielczość ręcznie.

 

Tylko problem nie jest w samych serwisach, a operatorach, gdzie ich infrastruktura działa prawie na skraju możliwości, albo za małe pasmo wykupione na stykach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk- 

Jest roznie, czesc operatorow dziala na styku swoich przeplywnosci w roznych punktach jak chocby TMobile w AMS-IX i mysle ze nie tylko on 😉 kwestia jest raczej czy i jak szybko moga zwiekszyc przeplywnosci w miejscach natloku, niestet ruch bedzie wzrastal i nic nie pomoze zmiana bitrate dla Netflixa czy Youtuba poniewaz ten ruch zamyka sie u wiekszych operatorow lokalnie poniewaz maja content-cache u siebie i uzytkownik ciagnie material z lokalnego content-cache, chocby przypadek Netii ktora kilka dni temu musiala uruchomic kolejny content-cache dla Netflixa, pewnego ruchu nie da sie jednak zamknac lokalnie i dlatego ten ruch bedzie rosl, niestety a dodatkowo firmy zamawiaja w trybie awaryjnych zwiekszenie przepustowosci dla pracy zdalnej wiec tez charakterystyka ruchu dobowego sie zmienia


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Dalej są lagi?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Tutaj Banan9, nie wiem dlaczego ale od kilku dni nie mogłem się zalogować... pisało że nie ma takiego loginu. Dziwna sprawa. Dostałem bana czy co?

 

@-brtk-  Od około tygodnia jest grywalnie, są czasem lekkie lagi i zwiększone opóźnienie, ale nie jest źle. Ping nie skacze już chociaż do trzycyfrowych liczb.

 

Aczkolwiek ostatniej niedzieli ping podskoczył o 40-50 ms i to już w Polsce oraz prędkość spadła do 20mbps. Teraz w tygodniu jest ok, zobaczymy znów w weekend 😄