Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Netia i Vectra. Z tym, że Vectra tylko w paru miastach ma FTTH. Więc nie wiem co chcesz porównywać. Penetracja Netii jest niska.

Zaraz napiszesz, że ważny jest szybki internet. Bo jest. Klienta nie interesuje technologia.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Dla mnie może być nawet VDSL; Ważne, żeby usługa była dobra jakościowo. Wszyscy wymienieni dostawcy mają lepszy routing od Orange. Netia ma małą penetrację? Nie zgadzam się z Tobą. Każdy ma swoje zdanie.

 

Ta dyskusja nie ma sensu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Na FTTH ma małą bo dla Netii to ciągle ułamek sieci. We wszystkich technologiach we wszystkich markach - ma względnie wysoką. Ale coś innego napisałeś.

 

sc.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ja bym może nie pisał w stosunku FTTH, a internecie w opcji powyżej 100Mb/s, wtedy VDSl i ADSL odpada, a zostaje jeszcze kablówka DOCSIS i GFAST.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim 
Moim zdaniem nie masz racji.
Swego czasu grałem bardzo dużo online i FTTH Orange działa wg mnie najlepiej.
Multimedia - pingi dobre i stabilne ale prędkość wysyłania (łącze 60/3) to był żart.
UPC - prędkość tragedia. Wg umowy miało być chyba 120 Mbit/s, a było czasami 10-20 Mbit/s. Do tego pingi niestabilne. UPC twierdziło, że u nich super, a technik kazał restartować router. U znajomych osiedle obok to samo i tak jak ja zrezygnowali z UPC. 
Orange Światłowód - prędkość zawsze działa na max - speedtesty, Steam, Origin Battlenet, a pingi niskie i stabilne. Gra się bardzo komfortowo i już dwa razy przedłużałem umowę, a za rok zrobię to 3 raz. 
Rainbow Six Siege: 6-9 ms
Titanfall 2 PS4 po WiFi: około 22 ms
Battlefield 4, 1 i V: 18-22 ms
Assetto Corsa Competizione: 26-27 ms
Nie wiem jakie pingi były w GT Sport na PS4 ale zawsze miałem jakość połączenia oznaczoną jak wszystkie słupki na zielono.
Wyższy ping widziałem tylko w CS:GO (30-35 ms) i Cod: Black Ops 4 (30-40 ms) czyli taki jaki miałem standardowo na łączu Multimedii w wielu grach.

Nie twierdzę, że u każdego działa to tak idealnie ale pisanie, że u każdego jest źle to moim zdaniem ogromna pomyłka. Nawet tutaj na forum jak ludzie piszą o problemach z netem w Orange to w zasadzie przewija się tam te same kilka osób, a reszta nie zgłasza podobnych problemów. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Ciekawe pingi piszesz, które zapewne sprawdzasz w tabeli. Nie przypominam sobie by Orange z Warszawy za granicę miał kiedykolwiek poniżej 20ms, a jednak u Ciebie się da mieć w BFie 18ms :catvery-happy: Jak piszesz CSGO 30-35ms, to w rzeczywistości masz 40-45ms, bo w tabeli ping jest zaniżany.

A najlepiej puść test z programu WinMtr v0.92, przynajmniej na 15 minut go zostaw odpalonego na nieobciążonym łączu, zobaczymy rozrzut pingu.

 

Jak mój znajomy grał ze mną w CSGO ja miałem 7ms, a on w tym czasie ponad 30ms, ja za granicę miałem 25-27ms, a on miał 40ms. Taki jest internet Orange. Zmienił na T-MOBILE i przestał narzekać.

 

Wklej tracert do 155.133.230.249, to jest serwer w Warszawie.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Sebastian1 Ogromną pomyłką jest reklamowanie "internetu" od Orange jako takiego, na którym można bez lagów pograć w gry. Chyba tylko singleplayer..

 

Będę dalej pisał, że u każdego jest źle. Natomiast nie każdy wykorzystuje internet do tego samego. Jednemu wystarczy odpalić facebooka, gmaila i youtube - a mi potrzeba niskich pingów oraz względnie krótkich tras w kraju. Parę dni temu wysyłałem znajomemu film i jingiel meczowy przez iClouda - ma światłowód Orange 1 Gbps i pobierało mu około 10 Mbps. Wina Apple? Nie - wina Orange. 

 

Szczerze - kompletnie nie interesuje mnie kto i co pisze na tym forum. Ważne jest to, że u mnie, u moich znajomych - a i tu jest co raz to więcej osób, które mają problemy - nie działa to tak, jak powinno. 

Cud, że w ogóle działa; Ale za ceny, jakie ma Orange to powinno być 3 razy lepiej. 

 

Otwórz się także na inne serwisy, bo jeśli wykorzystujesz internet z Orange tylko po to, aby czytać to forum - to nic dziwnego, że nie narzekasz. Przykro mi, ale taka jest prawda. 

 

W Internecie słychać same narzekania, pozytywne opinie to rzadkość; a po zapytaniu do czego ktoś wykorzystuje internet odpowiedź jest praktycznie zawsze taka sama - do WWW/ filmów. 

 

Każdy kto gra online, narzekał, narzeka i będzie narzekał na Orange. 

 

Wkrótce będzie to tylko operator hurtowy i tak skończy się ta żałosna historia...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Zawsze operator większy ma więcej negatywnych opinii. Poza tym ludzie bardziej niechętnie dzielą się pozytywnymi uwagami. Kwestia psychologii.
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Absolutnie nie zawsze. 

Jakoś w USA taki Google Fiber nie ma praktycznie w ogóle negatywnych opinii. W Polsce - prosty przykład; grupa Polsat (CP, Plus, Netia i wiele innych marek) - procentowo mniej negatywnych opinii niż Orange, a całościowo mają praktycznie tyle samo, jak nie więcej klientów od Orange. 

Można? Można. 

 

Tylko trzeba ściągnąć pomarańczowe klapki z oczu i przyjrzeć się sytuacji na rynku. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Google Fiber jest dominującym lub większym operatorem w USA? Czy jest gdzieś poza dużym aglomeracjami? W USA ludzie na prowincji cieszyli by się ze stabilnego 10 Mbps.

Szanuję Twoje prawo do niezadowolenia z pingów w Orange. Ale wdrożenie Twoich recept tylko pogorszy sytuację.