Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Porównanie oferty z konkurencją

@pawelc27 

1) Jeżeli masz podciągnięty światłowód, a Orange ma podpisaną umowę z alternatywnym dostawcą, usług internetowych na światłowodzie, to możesz skorzystać z takiego rozwiązania. Tu już trzeba się zorientować we własnym zakresie i zweryfikować u dostawy usługi.

2) Mając oddzielne ONT możesz podłączyć dowolny router. Tylko, czy dostawca usług zechce udostępnić dane do konfiguracji i/lub ewentualnie pomóc w konfigurowaniu routera nie dedykowanego.

3) O ofercie adresów IP rozmawiaj z dostawcą. Podejrzewam, że dla klienta indywidualnego raczej nie będzie stałych IP.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 34
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Zadzwonię na infolinię T-Mobile i spróbuje się coś dowiedzieć. Na chwilę obecną gdy wpisuje swój adres na formularzu T-Mobile to nie ma jeszcze możliwości podłączenia światłowodu.

 

Odnośnie stałych IP, wiem że w firmie Multimedia Polska można chyba za 10 zł mieć stały IP przy zwykłej usłudze. Również w Orange na sieci mobilnej dla zwykłych użytkowników jest możliwość dostania stałego IP publicznego w usłudze VPN Static za 20 zł. Dzięki czemu mogłem się podłączyć z zewnątrz bez problemu do sieci LAN. 

 

https://www.orange.pl/view/vpn

 

Dziwne, że w sieci mobilnej jest możliwość uzyskania stałego IP w Orange dla zwykłej usługi, a w sieci stacjonarnej tylko w ofertach dla firm. Gdzie tu logika. Orange powinno wychodzić z ofertą do różnych klientów. Żeby mieć stały IP musiałbym kogoś nakłonić ze znajomych, którzy prowadzą działalność gospodarczą aby wzięli umowę na siebie a miejsce podłączenia wskazać mój adres zamieszkania.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Jeżeli nie ma na stronie Twojego adresu, to chyba nie dasz rady na razie T-Mobile, ale to już dowiedz się na infolinii lub czacie. Router swój podłączysz bez problemu, T-Mobile udostępnia dane do logowania, nie ma co się pchać w router 'premium', który ma lepsze wi-fi i dalej zablokowany panel.

Routing T-Mobile w porównaniu do Orange, to jakbyś porównywał Porshe do malucha.. Orange ma najgorszy routing ze wszystkich znanych sieci. 

 

Co do transferów w Orange, najlepiej wykonać testy certyfikowane pro.speedtest.pl.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

U mnie wygląda na to że mam stałe IP na światłowodzie T-Mobile. To samo od początku (ponad miesiąc), cały czas niezmienne.

 

Sam nie wiem dlaczego tak jest. Żadnej dodatkowej usługi odnośnie stałego IP nie zamawiałem.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Plus (Netia) od niedawna również ma ofertę na światłowodzie Orange, wg mnie routing jeszcze lepszy niż w T-Mobile.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem jak można porównać plusa na orange z t-mobile na orange. Plus działa tylko na obszarach regulowanych. T-Mobile tylko na tych bez regulacji i w zabudowie wielorodzinnej.
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

W moim miejscu zamieszkania dostępne są wszystkie 3 oferty.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

I na pewno jest to na łączu Orange?
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Tak, na 100%.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Hej. Pytanie do tych, którzy mają światłowód w tMobile... Wciąż nie macie problemów z pingami ani żadnych innych i porównując z Orange zdecydowalibyście się na tMobile pomimo 24 mies. zobowiązania?