Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Tak samo jak u mojego mechanika wisi tabliczka:

 

Oferujemy 3 typu usług.

Tanio

Dobrze

Szybko.

Możesz wybrać tylko 2 z 3 opcji.

Tanio+Dobrze - nie będzie szybko

Tanio + Szybko - nie będzie dobrze

Dobrze + Szybko - nie będzie tanio.

 

😁


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

@pawel__b 

 

O czym ty piszesz, jaka ściema? Masz jakieś dowody na poparcie swojej tezy ze ta oferta to ściema? Jak tak to proponuje napisać do UKE skargę na Inea ze maja w swojej ofercie "ściemę" XD Jeszcze nie widziałem wpisu na internecie oprocz twojego twierdzacego ze ten internet to sciema. Oferte 10gbit ma calkiem sporo osob a jedynie pawel b. twierdzi ze to sciema. Ale sie usmialem XD

 

https://cdn.tomtalk.co/wp-content/uploads/2019/05/inea-10gbps-test.mp4


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Porównanie oferty z konkurencją

@Czullo 

nie denerwuj się...powiedziałem ściema bo tego typu łącza nie mają żadnej gwarancji, i co z tego że speedtest pokaże Ci pełną prędkość, pracuję w tej branży od lat i twierdzę, że oferując takie prędkości sprzedaje się cyferki bo łatwo zsumować jakiej wydajności urządzenia i łącza musiałbyś posiadać żeby gwarantować choć 1/10 tego pasma dla powiedzmy 100 tyś abonentów 😉

chyba że zakładamy że takich abonentów będziemy mieli np. 100 ....

pozwolisz że pozostanę przy swojej opinii, co nie znaczy, że bronię Ci podpisania umowy na taką usługę 😉

Rzeczywiście należy podziwiać że jesteśmy w czołówce Państw sprzedających najszybsze łącza do Internetu....widocznie tacy Amerykanie, Niemcy czy Anglicy są lata świetlne za nami 😉

Alleja i do przodu!


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Orange przy 1gbit tez "gwarantuje" tylko 200mbit. Wiec kupujac 1gbit od orange kupuje sie tylko cyferki? Zobacz ilu naiwniakow nabralo sie na scieme haha. Jesli pracujesz w branzy 10 lat i wypisujesz takie glupoty to wstyd. Ale rozumiem frustracje bo w orange 10gbit w cenie ponizej 100zl nie bedzie osiagalne w przeciagu 10lat. Natomiast symetryk 10/10gbit bedzie dostepny za 25lat.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Porównanie oferty z konkurencją

@CzulloW Orange są takie oferty tylko dla Firm. Są drogie, ale dają gwarancje pasma. @pawel__b  ma racje wyobraź sobie sytuacje gdzie 10 000 osób ma łącze 10 gbps = 100 000 GBPS. Wiesz, że np całe OVH posiada tylko albo aż 12 000 GBPS a np Cloudflare 30 000 GBPS gdzie są to fimy światowe a nie operatrro działający w 1 województwie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Zarówno w Orange jak w Inea gwarancja pasma jest na poziomie 20%, co nie zmienia faktu rzeczy ze pisanie ze oferta to ściema wynika tylko z bólu pewnej części ciała 🙂 Jak orange będzie miało ofertę 10/10gbit to mnie zawołajcie, chociaż nie wiem czy dożyje takich czasów, bo Orange nigdy indywidualnym klientom nie dawało symetryka a w czasach światłowodu nie wynika to z ograniczeń technologicznych tylko chęci zarobienia $$$.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Każdy operator stosuje overbooking, ale jakoś bardziej mi idzie uwierzyć sieci INEA niż Orange, że mają lepszy zapas, by obsłużyć takie prędkości, przy satysfakcjonującej stabilności. Przecież jak ktoś ma łącze 1Gb/s czy 10Gb/s, to nie oznacza, że zawsze je wysyca na 100%. Nawet bym napisał więcej, im szybszy net, tym lepiej dla operatora, bo użytkownik szybciej pobierze zawartość, a raczej mało kiedy zdarzy się, by w danej lokacji wysycić ten styk jednocześnie.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Porównanie oferty z konkurencją

Widać niektórzy wolą 1000/300mbit bez gwarancji pasma za 79zł, niż 10/10gbit bez gwarancji pasma za 99zł. Sam mam światło od Orange, ale bez sekundy namysłu przeszedł bym do Inea na łącze 10gbit gdybym miał taka możliwość, jeszcze w cenie 99zł to jak za darmo, orange za 10/1gbit pewnie by zawołało z 599zł


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Nie wiem jak u innych ale czemu nikt nie wspomniał o śmiesznie niskich transferach w Orange? Poza steamem ciężko wyciągnąć choćby 10MB/s, przynajmniej u mnie.

 

Nie wspomnę ile razy się dziwiłem ''czemu idzie 500KB/s?'' podczas gdy ten sam link u kumpla z vectrą/netią szedł z pełną prędkością swojego łącza 11-12MB/s.

 

Ja tam wolałbym już mieć INEĘ niż Orange 300mbps na speedteście a transfer ucięty do wielu serwisów. Oczywiście, to może być wina tychże serwisów ale ciężko w to uwierzyć skoro koledze 5km ode mnie z netią idzie full prędkość a u mnie taka padaka 😄