Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

Dlatego pisałem że nie ufam T-mobile...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

Cały czas nie widzicie że oferta Orange jest ofertą masową, dla Kowalskiego...T-Mobile nie chce konkurować taką ofertą. 

Poczekamy na pierwsze testy użytkowników i wtedy się przekonamy, śmiem twierdzić że routing, punkty styku i stabilność sieci pokażą siłę T-Mobile...dla graczy będzie to bardzo dobra alternatywa ponieważ dla nich nie liczą się same cyferki ale realna jakość usługi 🙂

Wielkość sieci Orange i wolumen ruchu nie jest tu atutem dla Oranga...wrecz przeciwnie, im większa liczba abonentów tym większe problemy żeby zaspokoić apetyty wymagających 😉 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Dla mnie oferta będzie dla sympatyków "marki", których TMobile ma sporo. Swoje zarobią. Tym bardziej utrzymają tych co lubią mieć wszystko na jednym rachunku.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

Przedłużali z tym startem a stronę mają kiepska do zamówień. Ja im dam czas do końca wakacji, a nawet końca roku i zobaczymy jak im biznes się potoczy.

 

A w szczególności na testy czekam.

 

@Banan9 ja widzę odwrotnie. Na razie prawie każdy test na plus dla T-Mobile vs Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

Ok postanowiłem wrzucić screeny porównujące ping T-Mobile do Orange.

 

Standardowo zacząłem od serwerów Doty 2.

1.png

T-Mobile 36 ms ale dodajemy 6 lub 7 ms (tyle mam na wyjściu z Warszawy) i jest 43 vs 39. Orange wygrywa o 4 ms.

 

2.png

 

Znów dodajemy 6-7 ms i robi się 36 ms. W Orange mam 32, więc również 4 ms na korzyść Orange.

 

3.png

 

Tu już Orange deklasuje niemiecką firmę. Ponad 20 ms różnicy.

 

4.png

 

Chyba jedyny test gdzie T-Mobile jest zdecydowanie lepsze.

 

Teraz poniżej 2 testy do znajomych z którymi kiedyś sporo grałem:

5.png

 

Orange wygrywa o ponad 20 ms.

6.png

 

Znów zwycięstwo Orange.

 

Oczywiście pozostaje jeszcze jakoś pingu, jakość w Orange jest na niskim poziomie, może w T-Mobile będzie lepiej i pomimo wyższego pingu komfort z gry będzie lepszy niż w Orange. Czas pokaże 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

A może warto porównać na realnej usłudze?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Nowa oferta od 18.06


@Piotrekk85napisał(-a)
A może warto porównać na realnej usłudze?

@Czullo patrzymy na Ciebie 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

@Piotrekk85   Realna może być gorsza. Looking glass zawsze daje najlepsze dane, zwykli klienci mogą mieć gorzej.

 

Wystarczy wejść na looking glass telii. Tam zawsze jest super ping, w Orange przez telię nie zawsze 😉

 

https://lg.telia.net/ - Polecam posprawdzać i porównać z telią w Orange. Niektóre wyniki będą dużo lepsze przez looking glass.

 

Bonusowo dorzucę IP serwera Killing Floor 2. Orange formalnie wygrywa 😄

7.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Nie ma co takich rzeczy porównywać. Poza tym nie wiem skąd macie pewność że ta strona pokazuje porównywalny ping dla usługi internetu światłowodowego świadczonego jako BSA na łączu Orange. Stopka ma rok 2014, więc wydaje mi się że to są dane z routera brzegowego znajdującego się w T-Mobile dedykowanego dla mobile bo większość adresów IP w starych bazach ma podpis Eranet. A do fixa dla firm TM ma oddzielny router brzegowy znajdujący się w strukturach dawnego GTS.

Obawiam się, że nie będzie tak samo. Tak jak Orange ma swojego TPNET i TPIX i tu może być różnie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Nowa oferta od 18.06

Ew też można brać lg od tpnetu ale strona dawno nieaktualizowana http://www.lg.tpnet.pl/index.html