Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

To nie wiem kiedy użytkowałeś UPC, bo teraz UPC ma dostarczony światłowód do bloku (a nawet do domku jednorodzinnego, gdzie jest przesyłany dalej przez RFoG) i nie ma takich problemów co opisujesz, owszem znajdą się lokalizacje lepsze i gorsze, jak u wszystkich, a chciałbym Cię uświadomić, że GPON też nie jest taki kolorowy pod względem przepustowości (choć ja w UPC zawsze mam full prędkość...), bo masz też pewien styk na ilość abonentów podzielony. Tak samo jak Orange stosuje w wielu przypadkach kabel koncentryczny, a wyśmiewa UPC o to.

 

Przy DOCSIS/GPON nie widać dużych różnić, bardziej polityka firmy, polityka routingowa ma znaczenie. Nie mam znajomego co by nie narzekał na Orange, sorry, ale taka jest prawda. Orange nadaje się do gier takich jak LOL czy podobne, gdzie mają bezpośredni styk. Inne gry są mało grywalne. w UPC nie ważne w jaką grę bym nie zagrał, mam dobry ping i 0% packet loss. Orange ma swój OpenTransit i nie potrafi zagwarantować tam przpustowości, pojawiają się utraty pakietów, UPC ma Aortę, nie zdarzyło mi się, by tam mieć utraty pakietów (prócz tych, co się pojawiają w Holandii czasami, przez mały priorytet, utraty nie utrzymują się do hosta docelowego)

 

A wracając do T-Mobile, na tym LG nie zawsze działa traceroute.

 

Tutaj jakiś host z Pragi:

 

 

A tu dla porównania UPC:

 

Ale do Moskwy np. już T-Mobile mocno odstaje:

 

 

 

Zobaczymy jak to będzie.. 😉

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Do bloku.

VDSL/ADSL ma światłowód do centrali (FTTC) - internet światłowodowy 🙂

Internet LTE ma światłowód do nadajnika - internet światłowodowy 🙂 

A używanie RFoG, oferowanie uploadu 50 Mbit/s (a nawet i tyle nie) przy prędkości 1 Gbit/s - to jest po prostu śmieszne. 

 

A i owszem - GPON też ma limit w Orange 32/64 - w zależności od użytkowników, choć zazwyczaj to 32 klientów. 

Ale tu - 2.5 Gbit/s na tych w najgorszym wypadku 64 klientów to lepiej, niż te DOCSIS 3.0 i 1 Gbit na 150+ klientów w większości wypadków - nie powiesz mi, że nie ma różnicy 🙂 

Światłowód do mieszkania (FTTH) - w takim wydaniu jakim oferować to będzie T-Mobile/Orange i oferują inni zawsze ZMIAŻDŻY ten pseudo-światłowód UPC.

 

Widzisz, ja nie znam kogoś kto ma światłowód Orange i narzeka na internet tak bardzo, jak narzekają znajomi z Vectry/UPC ;] 

 

Także każdy wie swoje - a tak się składa, że ja korzystam z internetu Orange i mam porównanie z internetem od UPC - Orange wygrywa w każdym aspekcie. 

Nie doświadczyłem packet loss'a w żadnej grze w której grałem ja, mój brat i nawet moja mama na telefonie. 

 

Wszystko co idzie opentransitem - u mnie nie traci pakietów, wierz mi lub nie - były momenty kiedy z nudów puszczałem ping do hosta do którego trasa wędruje przez Opentransit - przez kilka godzin nie było nawet pojedynczego straconego pakietu. 

 

A w UPC i owszem. Taki to super dobry internet. 

 

Ja UPC nigdy nikomu nie polecę - chyba, że nie ma alternatywy. Tak samo nigdy do nich nie wrócę - w mojej lokalizacji Orange bije UPC na głowę i to widać - kiedy UPC podpięło się do mojego osiedla - w sieciach Wi-Fi widziałem same routery UPC praktycznie - jedynie mój i kilka innych to było Orange.

 

Po około 2 latach i po tym, jak podpięło się Orange - widzę już kilkanaście (a podkreślam - to tylko Wi-Fi, a więc ograniczony zasięg - nie wyszukuje wszystkich) routerów "Orange_Swiatlowod_XXXX" - też o czymś to świadczy.

 

Może i Orange nie jest idealne - aczkolwiek UPC to jest po prostu porażka - jak praktycznie każda kablówka.

 

I na forum UPC widzę opinie "ekspertuf" narzekających na GPON, ale fakt że do ich świętego UPC podpina się setki klientów do jednego łącza o przepustowości około 1 Gbps - to już nie jest problem, bo lokalizacji gdzie obsługiwane jest pełne DOCSIS 3.1 jest jak na lekarstwo. W dodatku ten upload w UPC - to jest po prostu śmieszne. I tak, UPC ma gorszy routing niż Orange. Co z tego, że w teorii wygląda to lepiej jak wiecznie przeładowane łącza i prędkość do 500 Mbit/s a ledwo często było ponad 150 Mbps... To jakaś parodia 😄 Odczuwałem to ja, moi znajomi poza osiedlem i sąsiedzi.

Opinie w internecie również są gorsze o UPC niż o Orange Światłowód - to wiele wyjaśnia...

 

Ja tematu UPC nie mam więcej zamiaru poruszać - uważam, że pełną swoją opinię o tym pseudo-dostawcy wyraziłem już w tym poście - a z racji obecności na forum Orange i posiadania u nich bardzo dobrych usług - nie będę o nich rozmawiał 🙂 

 

Edit: 

 

Do tych hostów które podałeś z Orange (via Wi-Fi 2.4):

 

Pinging 80.95.99.133 with 32 bytes of data:
Reply from 80.95.99.133: bytes=32 time=36ms TTL=53
Reply from 80.95.99.133: bytes=32 time=34ms TTL=53
Reply from 80.95.99.133: bytes=32 time=34ms TTL=53
Reply from 80.95.99.133: bytes=32 time=32ms TTL=53

Ping statistics for 80.95.99.133:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 32ms, Maximum = 36ms, Average = 34ms

 

Pinging speedtest-msk.retn.net [87.245.229.3] with 32 bytes of data:
Reply from 87.245.229.3: bytes=32 time=41ms TTL=59
Reply from 87.245.229.3: bytes=32 time=43ms TTL=59
Reply from 87.245.229.3: bytes=32 time=40ms TTL=59
Reply from 87.245.229.3: bytes=32 time=39ms TTL=59

Ping statistics for 87.245.229.3:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 39ms, Maximum = 43ms, Average = 40ms

Nie jest kiepsko, nie? 🙂 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

Sorry, ale gadasz głupoty. Gdyby 150 lokali miało 1Gb na podział, to kilku sąsiadów wysyciłoby całe łącze.

 

U mnie każda klatka ma oddzielny kabel światłowodowy pociągnięty (widziałem to w piwnicy jak pochodziłem sobie z ciekawości jak to wygląda, piony lecą kablami koncentrycznymi). Więc sorry, ale pleciesz 3 po 3.

 

To nie lata 2010 gdzie mogło być jak piszesz i przepustowości był niższe. Tyle w temacie.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

No tak, faktycznie - każdy blok - przepraszam - klatka ma oddzielny kabel światłowodowy.

Dlatego na waszym forum co chwila słychać narzekania, że ten ma 500 Mbit i ledwo 200 osiąga. 

Tamten ma 300 i nawet 100 nie potrafi dosięgnąć

Jeszcze inny ma 1 Gbit a ledwo 270 ma 😄 

 

Faktycznie, szkoda dyskutować - bo w przypadku UPC nie ma o czym - operator dno i kropka 🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

U mnie każda klatka, a nie blok. Blok mam w kształcie litery U, składający się z 4 klatek schodowych, na każdej klatce po 18 lokali (2 piętra i parter). Na prawdę szkoda się robi, jak mało doinformowany jesteś o technologii DOCSIS a się mądrzysz.

 

Mi szkoda czasu i klawiatury na takie pisanie, może @pawel__b będzie Ci to w stanie ładnie wytłumaczyć, bo pracuje w prywatnej kablówce i jest na bieżąco.

 

I te stwierdzenie, że Orange ma lepszy routing, moja twarz wygląda wtedy tak ->Emotikon: LOL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Nowa oferta od 18.06

nie ma tragedii ostatnio, aczkolwiek wszędzie mam wyższe pingi niż kumple (czasami znacznie) z którymi gram na co dzień, temat wałkowany wiele razy. jeden ma ping 20, drugi ma 50, do tego dochodzi tickrate i interpolacje serwera i robią się z tego dość duże różnice, peace 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Wiedza o DOCSIS wystarczy mi na poziomie podstawowym - ta technologia jest bez przyszłości, coraz droższa w utrzymaniu i niestety - coraz gorsza wydajnościowo. 

 

Nikt mi nie musi nic tłumaczyć - miałem, przekonałem się na własnej skórze i to co wiem, to mi wystarczy 🙂 

 

Mam Orange i jestem zadowolony.

 

Co do routingu - nie wiem, co w tym śmiesznego 🙂 

Jak już nadmieniłem - nigdy nie straciłem nawet pojedynczego pakietu, nie miałem lagów w grach, nie miałem problemu z pobieraniem plików - prawie zawsze full speed, chyba że serwer jest ode mnie bardzo daleko. Ale i tak zazwyczaj idzie full. 

Wole mieć 28ms stabilne, niż 7ms w godzinach 8-14 a jak wrócą ludzie z pracy/szkoły to momentalnie wysycają całe pasmo DOCSIS 3.0 🙂 

I ani filmu na YouTube w FullHD (720p to był maks z buforowaniem.... ), ani facebooka dobrze przejrzeć.

 

A na reklamacje odpowiadali - "do" - wszystko w porządku 🙂 Jedyne co jest w UPC gwarantowane to wysokość faktury. W Orange wiem, ile mam minimalnie - ale nigdy nie zeszło poniżej 113 Mbps - a korzystam od ponad dwóch lat. UPC teoretycznie też ma minimalne prędkości w umowie, ale z racji zastosowanej technologii jeśli już prędkość spada, to poniżej tego minimum. 

A w przypadku reklamowania usługi - jest "do" - odczep się pan! 😄 

GPON zawsze będzie lepszy od DOCSIS - ale niestety fanatycy UPC nigdy tego nie zrozumieją - a Ci, którzy wiedzą o co chodzi - np. jeśli chodzi o stabilność, czy też upload - po prostu wybierają konkurencję 🙂 

 

Ja kończę wątek UPC definitywnie. Bez odbioru 🙂 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nowa oferta od 18.06

@-brtk-  


@-brtk-napisał(-a)

Sorry, ale gadasz głupoty. Gdyby 150 lokali miało 1Gb na podział, to kilku sąsiadów wysyciłoby całe łącze.

 


Nie do końca. Spokojnie przeszło 100 osób można podłączyć na łączu 1Gb z dosyć wysokimi pakietami. Nikt przez 95% czasu korzystania z Internetu nie pobiera z pełną prędkością. Wysokie pakiety dla pojedynczego użytkownika przekładają się na niższe zużycia łącza dosyłowego, ponieważ ktoś sobie szybciej coś ściągnie i jest miejsce dla drugiego.

 

Do klatek włókna mogą być oddzielne, ale gdzieś się potem łączą zapewne w jedno lub dwa włókna.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

@Anonim ja nie sądzę, że DOCSIS (10Gb/s faktycznie mało przyszłościowe przy 3.1) jest lepsze i na odwrót. Jedna i druga technologia ma wady i zalety. Gdybym miał dobrą alternatywę w postaci GPON, to bym przeszedł na GPON, niestety dla mnie Orange przez swój routing nie jest dobrą alternatywą. I na tym u mnie alternatywy się kończą.

 

@BORAX nie w dzisiejszych czasach, gdzie średnia prędkość to 300Mb/s w takim UPC. Dlatego pare sąsiadów z tych 100 osób wystarczy, że zacznie oglądać filmy na Netflixie i ściągać coś z neta i Ty już nie masz internetu. Ja mogę zapewnić, że dają większy styk niż 1Gb/s po modernizacjach do usług 500Mb/s a teraz do 1Gb/s. Ale niestety kolega @Anonim opiera się na swoich doświadczeniach sprzed paru lat i pewnie źle działającej sieci w jego okolicy (niestety w sieci DOCSIS łatwiej o zakłócenia, od LTE np.), co jak pisałem, są dobre i złe lokalizacje u każdego.

 

A jeżeli chodzi o routing, to szkoda wałkować to od nowa. Wystarczy wejść sobie w któryś temat na tej społeczności i są bezpośrednie porównania. O każdej porze dnia na DOCSIS są dobre opóźnienia, nie jak pisze @Anonim, bo jest dobry zapas łącza i nic nie jest wysycane, o każdej porze dnia i nocy dobry ping jak i prędkości. Nic się nie zmieniło natomiast w Orange nt. routingu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Nowa oferta od 18.06

@Anonim @-brtk- 

kazdy operator stosuje duzy overbooking i wierzcie mi ze moglibyscie sie zdziwic, tu akurat UPC nie rozni sie wiele od Orange...Orange ma zdecydowanie mniejszą ilosc portow GPON na koncentratorach, na ktorych obsluguje okreslone rejony niz wam sie wydaje 🙂

Orange jesli chodzi o predkosci to ma na razie o tyle przewage ze ilosc klientow podlaczonych po GPON dalece odbiega od ilosci abonentow w technologii Docsis i mają sporo powietrza ale wraz ze wzrostem liczby abonentow problemy beda rosly...a w takim UPC malaly bo bedzie ubywac abonentów...i dobrze...zacznie odgrywac role jakosc a nie szybkosc

wierzcie mi ze srednio abonent generuje bardzo maly ruch...duzy ruch to wszelkie aktualizacje...i tylko to bo ludzie juz nawet tak nie kradną filmow z netu jak kiedys

pamietajcie ze problemem nie jest predkosc uslugi a ilosc abonentow...jak przejrzycie wszelkie statystyki operatorow to zobaczycie ze na blokach kablowki „miażdżą” Orange swiatlowodowy! Wystarczy spojrzec na sieci wifi, ja mam glownie kablowke osiedlową, UPC i Vectre mimo ze od dawna jest Orange swiatlowodowy...Orange ma problem na starszych osiedlach bo wiekszosc abonentow nie chce rycia scian jak maja polozone kable kobcentryczne...ale mnie generalnie cieszy ze jest wybor, dzieki temu wiecej swiadomych uzytkownikow...poza tym kablowki biją Orange jesli chodzi o jakosc sygnalu TV...dlatego w tej chwili jest taki wysyp dodatkowych uslug IPTV..czyms operatorzy probują walczyc z kablowkami 😉

Kalowki mają tez lepsza polityke jesli chodzi o punkty styku ale to normalne bo to zawsze była sila kablowek...jesli Orange to poprawi to na pewno bedzie wiekszym zagrozeniem dla takiego UPC

o wyzszosci GPON nad Docsis nie bede dyskutowal bo sama technologia nie stanowi przewagi...ale umiejetnosc wykorzystania jej jak rowniez przyzwyczajenia abonentow a tego bym nie lekcewazyl 🙂