Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@pawel__b  ja skorzystałem na przejściu z miedzi na światłowód, jest o niebo lepiej, szybko też jest, ale tego nie wykorzystuję obecnie, może wkrótce bo szkoda płacić i nie wykorzystywać takich szybkości.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

Sprawdziłem pingi do kilku serwerów przez t-mobile looking glass i bez szału. Zakładając że router jest w Warszawie, więc muszę dodać sobie te 6-7 ms, to w Orange mam chyba ciut lepsze pingi. Ciekawe czy w t-mobile będzie w ogóle stabilnie.

 

Do tego 100zł wzwyż za prędkość do 100mbps? 😄 To już w Orange płacę 80zł za 300mbps, a ostatnio zauważyłem większą prędkość z serwisów. Nawet pobierając Diablo 3 ze strony Blizzarda szło prawie 40MB/s.

 

Niby jest jeszcze telefon i jakiś pakiet netflixa... ale 100zł za wszystkie trasy przez Niemcy i najniższy priorytet w deutschetelekom w sieci? Niemcy pokazali gdzie mają Polaków. To już chyba wolę Orange...

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

@Banan9 Orange nie jest taki zły - owszem, są może problemy w zależności od regionu w którym korzysta się z usługi - ale brać T-Mobile kompletnie się nie opłaca.

 

Faktycznie, niegdyś Orange miewał problemy z routingiem - typu YouTube, Twitch et cetera - jednak wszystko ostatnio się poprawia - i to dobry znak. Pingi są coraz lepsze, trasy może nie są idealne - ale czy ping mniejszy niż 30ms to zły ping? Ważne, oby był stabilny. W T-Mobile nie jest ani trochę lepiej od Orange, wręcz gorzej - a kiedy podepną kilkadziesiąt tysięcy klientów - będzie jeszcze gorzej. Niestety, takie są realia. Ich oferta kompletnie niczym nie przyciąga. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

@Anonim   Jak dla mnie oferta T-mobile w ogóle nie jest atrakcyjna. Musieliby zapewnić stabilne 20 ms do każdego serwera w europie żeby był sens dla graczy płacić 100-144zł. A jak mówiłem, sądząc po looking glass - ich ping szału nie robi.

 

Spodziewałem się oferty w cenie Orange LUB nawet tańszej.

 

Do tego magiczne słowo ''do 100mbps''. Łączą się zapchają, będzie 50mbps, ale nadal będzie ''do'' więc wszystko będzie ok 😄

 

Zawód jak dla mnie... to już kompletnie jestem skazany na Orange...

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Nie ma co narzekać, jak sam widzisz niektórzy mają jeszcze gorzej - czy to u Magentowych, czy u "kosmicznych" (mam nadzieję, że wiesz o jaką firmę chodzi ;p), nigdzie nie jest idealnie - ale w Orange chyba jest dość dobrze, pomimo pewnych problemów. Niestety - problemy są wszędzie, chyba że podpiszemy umowy na czterocyfrowe sumy - to może będzie dobrze - ale podkreślam - może 😛 

Nie jest tragicznie, a wręcz przeciwnie - jak sam zauważyłeś - jest coraz lepiej. Nie ma co mocno narzekać. Każdy ISP ma swoje wady. 

 

A z tymi cenami T-Mobile dużo klientów sobie nie zwabi. I albo obniży ceny - co niewątpliwie w końcu doprowadzi do tego, że łącza się bardzo zapchają (co i tak jest nieuniknione jeśli choćby 10000 klientów weźmie ten "ich" światłowód) - albo skasuje ofertę całkowicie. 

 

Ja, mając do wyboru jeszcze kosmicznych u siebie w mieszkaniu - widząc, jak to działało u mnie (TV) i jak internet działa u sąsiadów - absolutnie nie skorzystam z ich oferty, choć dawali mi ostatnio 150 Mbps + TV za 80 zł - ale wolę w Orange więcej dopłacić i mieć stabilną prędkość i brak zakłóceń w burzę. 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Nowa oferta od 18.06

@Anonim nie wiem co miałeś za instalację i co mają za instalację sąsiedzi od "kosmicznych", ale ja np. w burzę nie mam żadnych, podkreślam ŻADNYCH zakłóceń. Dodatkowo opóźnienia mam mniejsze jak w Orange, pomimo że mam więcej ms przez technologię DOCSIS.

 

Na ten looking glass od T-Mobile bym na razie patrzył z przymrużeniem oka, ale cieszy, że korzystają z PLIX'a.

 

 

A ich oferta, cóż, specyficzna. Dla osób, co nie korzystają z telewizji, tylko korzystają z serwisów typu właśnie NetFlix, to jest to idealna oferta. Ja na razie nie skorzystam, bo domownicy oglądają programy TV.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 90
  • 0

Nowa oferta od 18.06

A czy ktoś się doszukał jakiegoś info dot. uploadu i czy w ofercie będzie stały adres IP?

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Same opóźnienia w granicach 1-35ms nie są tak ważne. Ważna jest ich stabilność, a w UPC niestety - kiedy zacznie korzystać większa część osiedla z internetu - tej stabilności nie ma. Bo jest za dużo klientów pod zbyt małe łącze doprowadzone do bloku. I z racji instalacji DOCSIS - może u mnie, może nie tylko - w przypadku burzy bywały zakłócenia w przypadku telewizji a także - u sąsiadów - z internetem. Dlatego nigdy nie skorzystam już z ich usług. Wisienką na torcie było przycinanie łącza gdy pobierało się za dużo danych - wtedy było już w ogóle tragicznie gdy korzystało dużo sąsiadów z internetu.

 

W dodatku ten ich "internet światłowodowy" - dobrze robią sobie jaja z klientów. Idąc tym tokiem rozumowania, gdzieś czytałem o tym - to LTE czy DSL też jest internetem światłowodowym.

 

Wolę stabilne Orange - gdzie nawet gdy dużo ludzi zacznie korzystać z internetu, mam zawsze pełną prędkość. Owszem, czasem są problemy do niektórych hostów - ale gdzie ich nie ma? 

Nie ma takiego operatora dla klienta indywidualnego. 

 

Powiem więcej - w Orange mam także taniej niż w UPC - o kilkanaście złotych, ale wciąż - wychodzi taniej, stabilniej i większa prędkość niż miałbym w UPC 🙂 

 

W moim odczuciu i nie tylko - UPC nie nadaje się do grania prawie tak samo jak Orange - większość tras w Orange kierowane jest przez Frankfurt, większość w UPC przez Amsterdam, w T-Mobile przez Wiedeń i Holandię.. 

 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Nowa oferta od 18.06

@Anonim   Dlatego najlepsi są lokalni dostawcy... jeśli są. Jeśli ich nie ma, musimy korzystać z masówek.

 

Ja na Hyperionie do serwerów na Słowacji i Austrii miałem 18-25 ms. Dlaczego? Ano dlatego że nie szło przez zachód, tylko z Warszawy prosto na południe. 18 ms za południową granicę to ping nieosiągalny dla masówek typu Orange.

Anonim

Nie dotyczy

Nowa oferta od 18.06

Lokalni dostawcy bądź... Netia 😉

Netia ma jeden z najlepszych peeringów w Europie - tak - w Europie. 

Są obecni w bardzo dużej ilości IX-ów, mają bardzo dużo styków z różnymi operatorami rozsianymi po świecie. 

 

Niestety z ich zasięgiem nie jest tak kolorowo - chyba, że ktoś ma tylko miedź u siebie - wtedy raczej tylko Netia jeśli zależy komuś na super-ultra-dobrym routingu. 

 

Ale jeśli komuś zależy na dużej prędkości i stabilności - to nawet światłowód z Orange (chociaż jak już niejednokrotnie nadmieniłem - u mnie pingi są bardzo dobre, jest super stabilnie i bardzo szybko) jest dobry. Pod względem ceny i jakości również 🙂