Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze  tak włókno to światłowód, z SWB bym poczekał i sprawdził jak się zachowuje podłączenie wifi modem- dekoder, zawsze możesz wziąć na próbę SWB, dodatkowy kabel ethernet zawsze się przyda bo z wifi różnie bywa ( ja z tego co wiem dodatkowe usługi są płatne, technicy Ci wszystko wyjaśnią). Przy składaniu zamówienia do koszyka tylko "włóż" światłowód + tv, resztę w razie "w" dogadasz na miejscu z monterami.

Edit.

W zestawie z funboxem i dekoderem są kabelki ethernet 1,5 m długości (po 1 sztuce).

Tu masz wszystko ładnie opisane Orange Funbox 6 | Orange Polska .


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze: nie do końca się zgadzam z logiką Twojego planu. Moim zdaniem lepiej celuj w takie rozwiązanie które umieści modem jaknajbliżej centrum mieszkania - to jest priorytet numer jeden. Druga kwestia numer jeden to możliwość przeciągnięcia z tego punktu (czyli od modemu) do TV (czyli do dekodera) kabelka ethernetowego. Ten kabelek nie musi być super-hiper, wystarczy 100Mb. Trzecia kwestia to doprowadzenie kabelków ethernetowych do pozostałych stacjonarnych urządzeń  (czyli jak rozumiem tylko jeden komputer stacjonarny wchodzi w gre). Te kabelek/te kabelki muszą być tip-top zrobione, muszę się spinać na 1Gb. Jeśli tak zaprojektujesz to tylko telefony będziesz podłączał dynamicznie po WiFi i FB6 sam w zupełności Ci wystarczy, żadne dodatkowe pomysły nie będą potrzebne. W typowym mieszkaniu wszystko to nie wymaga więcej niż kilku metrów kabla. Takie okablowanie ethernetowe możesz też stosunkowo łatwo zrobić/zmodyfikować samodzielnie. Ale kluczem jest strategiczne umieszczenie modemu (FB6) i do niego doprowadzenie światłowodu. Tego samodzielnie nie zmodyfikujesz a monter doprowadzi Ci światłowód tam gdzie mu każesz i nie będzie grymasił. W mnie - co prawda inna sprawa bo to domek - ale był przewiert przez ponad pół metra betonowej ściany, kilkanaście metrów kabelka światłowodowego w domu, przewiert przez gruby strop... Bezproblemowo i błyskawicznie. Tak że radziłbym Ci na tym aspekcie nie "oszczędzać", zaplanować centralną instalację FB6 i tam kazać światłowód doprowadzić. Nawet jeśli eternet trzebaby spowrotem przez ściany przeciągać to to się opłaci.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@agat13  Czyli jeśli nie zamówię SWB to oni mają ze sobą ? Bo jakiś doradca na czacie mówił, że oni mają tylko te urządzenia jakie zamawiam i nic więcej. A jak będę chciał SWB po montażu to muszę sam do salonu do ogarniać. Powiem tak dobrze wiedzieć bo to zmienia postać rzeczy.

 

 

@slav72I tutaj też, mówisz że oni mogą w razie "W" dodać za że tak powiem porozumieniem stron  jakieś dodatkowe koszty poza tym co jest w zamówieniu w chwili składania ?

 

No to powiem, że jeśli dobrze to zrozumiałem to mnie uspokoiliście już w 90% 🙂 i postać rzeczy się zmieniła.

 

@j131Tak tylko komputer stacjonarny jest podłączony kabelkiem. Reszta urządzeń w tym lapki WiFi i telefonu WiFI.  Z  typowo centralnym umiejscowieniem(a też wcześniej czytając tutaj posty pomyślałem o tym) jest o tyle dobry problem, iż to wypada w przedpokoju a tutaj wykonawca jak budował blok w przełomie lat 60 nie pomyślał by w przedpokoju dać gniazdko elektryczne. I tak konieczność tutaj jest czegoś pociągnięcia jak nie przedłużacza to kucia ścian(tego muszę chwilowo unikać) Tak więc tutaj jest rozwiązanie, które minimalnie ingeruje w całość.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@TenzePowiem tak: nie spotkałem się, aby nie mieli ze sobą SWB, tylko jako osprzęt dodatkowy nie muszą się nim chwalić. Miałbyś pecha, gdyby nie mieli, bo jest to dość popularny i sprawdzony sprzęt, a w niektórych rejonach ulubiony do tworzenia mostów między dekoderem, a modemem (by nie ciągnąć eth)

Ponieważ my jednak przynosimy szczęście, a nie pecha, doradzę, że w trakcie każdej rozmowy potwierdzającej przybycie ekipy (z informacją montera, że już jadą) zaznaczaj otwarcie i bezpośrednio, że życzysz Sobie, aby mieli SWB, koniecznie!!!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze  to co napisałem gdyby coś dodatkowo było potrzebne to monterzy Ci podpowiedzą np. zarobią dodatkowy dłuższy kabelek ethernet (jest to dodatkowo płatne i jest na to cennik). Reszta to co powiedział kolega @agat13  🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@slav72Oj, napisz po prostu, że monterzy to klawe chłopaki i jak grzecznie poprosi, to zrobią prawie wszystko...Naprawdę idzie się dogadać na miejscu, byle wiedzieć czego się chce...i jasno to precyzować


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@agat13  a o tym (o technikach/monterach) to już pisałem w pierwszym poście w tym wątku 😀

@Tenze  mamy nadzieję że udało nam się cokolwiek podpowiedzieć i nie zapomnij wpaść na forum i zdać relacji z przebiegu montażu i pierwszych wrażeń z użytkowania - będziemy czekać 🙂


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenze: łatwiej Ci będzie ewentualnie w przyszłości dorobić gniazdko elektryczne (a na razie zasilić z przedłużacza), niż przesunąć gniazdko światłowodowe. Jeśli rezygnujesz z centralnego umieszczenia FB6 to zadbaj o takie jego umieszczenie żeby bezproblemowo można było do niego kablami podłączyć dekoder i komputer. Zwróć uwagę, że nie tylko ja na to kładę nacisk. To nie jest oczywiście niezbędne, ale to jest coś co Ci się zwróci w zaoszczędzonych nerwach i ogólnej frustracji. Takie umieszczenie FB6 pozostawi Ci tylko ewentualny problem z zasięgiem WiFi dla laptopów/smartfonów ale z tym sobie poradzisz sam bo:

  • FB6 ma przyzwoity zasięg i jest prawdopodobne że będzie działało i tak
  • Możesz zawsze wypróbować ekstender - bez przesady z tą koniecznością dogrania tego od razu, wizyta w salonie też nie jest jakiąś dużą niedogodnością

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 0

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i porady. Dopiero teraz czuje się spokojny:) Montaż będzie bliżej maja bo tak mi się kończy umowa z starym dostawcą. I tak wrócę z info jak to poszło i jak ot wyszło. Spróbuje z tym połączeniem kablowym i centralnym umieszczeniem oczywiście. To dla mnie mając powierzchowną wiedzę jest już bardzo dużą pomocą 🙂

 

Żałuje, że tylko jedn post można oznaczyć jako rozwiązanie, gdyż wszystkie wasze posty są jednym większym rozwiązaniem. Post tutaj pomógł mi zaoszczędzić  nerwów i zastanowień co z tego wyjdzie oraz co najważniejsze dodał pewności aby działać a nie bać się nowych rozwiązań. Oczywiście co wyjdzie to się zobaczy po montażu ale teraz jestem bardziej do tego wszystkiego bardziej optymistycznie nastawiony 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Koszt montażu - mieszkanie w bloku

@Tenzei od tego właśnie jesteśmy...Pytaj smiało