Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup używanego smartfona na prezent.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18463
  • 52789
  • 713

Zakup używanego smartfona na prezent.

Ciekawy artykuł został zamieszczony na stronie CERT Orange:

https://cert.orange.pl/aktualnosci/nadchodza-mikolajki-uwazaj-jaki-telefon-kupujesz

Do tego warto dołożyć ewentualne blokowanie niespłaconego telefonu po numerze IMEI i można kilka złotych stracić zamiast zyskać.

Okazuje się, że bezpieczniej jest kupić nowy telefon z elektromarketu lub z dystrybucji operatora. Szkoda ryzykować, a wychwycić potencjalne zagrożenie nie jest łatwo.

________________
* Przeniesione z działu Telefony i tablety – moderator Kinga

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Zakup używanego smartfona na prezent.

Nie do końca podoba mi się tego typu tekst ze strony firmy która jest zainteresowana tym, aby kilenci kupowali telefony od niej. Widzę tu wyraźny konflikt interesów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Zakup używanego smartfona na prezent.

@j131  ja ten tekst interpretuję jako ukrytą sugestię "nie kupuj używanych gdziekolwiek indziej, tylko od nas"... to co my sprzedajemy jest bezpieczne... bo np. ma przeinstalowany system, na naszą (brandowaną) najaktualniejszą (dostępną dla danego urządzenia) wersję... bez tych zagrożeń o których mowa w przywołanym tekście.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Zakup używanego smartfona na prezent.

Po przeczytaniu tego tekstu mam podobne odczucia co @Misiek62 , jest to swego rodzaju przestroga przed zakupami z niepewnych źródeł, uzupełniona wpisem @ketrasaArtur  w pierwszym poście.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13041
  • 53540
  • 622

Zakup używanego smartfona na prezent.

@j131 Chyba nie ma konfliktu, bo z tego co wiem odświeżane telefony operatorskie są dokładnie czyszczone. To przekaz, aby uważać co i gdzie się kupuje, by później operator nie odpowiadał odmownie na reklamację dotyczącą tych dziwnych dość drogich połączeń. Swoją drogą, pomysłowość złodziei nie zna granic.