Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przelew na telefon przychodz. zew

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przelew na telefon przychodz. zew

Otrzymałem na maila informację o wpłacie kwoty mniejszej niż 50 zł przez zupełnie obcą mi osobę z jakimś 5-cio cyfrowym opisem transakcji z numeru rachunku przeciwstawnego. W mojej aplikacji bankowej mam napisane, że jest to przelew mobilny na telefon zewnętrzny i otrzymano go zapewne na numer telefonu (jaki?). Skopiowałem numer rachunku konta i z Google wyczytałem, że obsługę produktów, które zakładane były w oddziale T-Mobile Usługi Bankowe ta osoba mogła wykonać samodzielnie w Alior Banku. A potem zgłębiłem nieco temat i ta usługa została wycofana, a przeniesiona do banku z gościem w kapeluszu. Czy to nie chytry podstęp, bym zwrócił tę kwotę, a ta osoba będzie widziała numer mojego konta i w odpowiednim dla siebie czasie, zostanie to użyte, by dorwać się do konta bankowego? Infolinie w obu bankach nie potrafiły mi pomóc.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Przelew na telefon przychodz. zew

@bronzub 

Jeśli dostałeś kasę na konto to od przybytku głowa nie boli, ja bym się tym nie przejmował i na pewno jej nie zwracał.

Ale jeśli tylko dostałeś obietnicę kasy i masz coś jeszcze zrobić żeby ją otrzymać to jest to na 100% próba wyłudzenia od Ciebie czegoś, zapewne pieniędzy.

BTW: znajomość numeru konta bankowego nie daje "atakującemu" absolutnie nic. Nie da się tej informacji wykorzystać do żadnego ataku, IMHO.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przelew na telefon przychodz. zew

@bronzub  trudno to wyjaśnić, ale masz rację w tych czasach trzeba być wyjątkowo czujnym, pomysły oszustów nie znają granic i są coraz to wymyślniejsze...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5485
  • 22072
  • 181

Przelew na telefon przychodz. zew

@bronzub 

Jeśli dostałeś kasę na konto to od przybytku głowa nie boli, ja bym się tym nie przejmował i na pewno jej nie zwracał.

Ale jeśli tylko dostałeś obietnicę kasy i masz coś jeszcze zrobić żeby ją otrzymać to jest to na 100% próba wyłudzenia od Ciebie czegoś, zapewne pieniędzy.

BTW: znajomość numeru konta bankowego nie daje "atakującemu" absolutnie nic. Nie da się tej informacji wykorzystać do żadnego ataku, IMHO.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przelew na telefon przychodz. zew

@j131  i @slav72 , zamiana moich etykiet przez modów na e-bezpieczeństwo świadczyć może tylko o zwracaniu baczniejszej uwagi na to, co się otrzymuje i w co ewentualnie się klika. Jakby co, to "niska szkodliwość czynu" została przeze mnie zamieniona na opłacenie smarta w aletanio😀 Ale próby zmian na kompie są coraz śmielsze i nie wiem tylko, po co komu taki łachudra z pustymi kieszeniami? W totka nie trafiłem 23 baniek😀 Ostrożności nigdy za wiele, a jeśli ta osoba się tylko pomyliła, to nauka nie pójdzie w las.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przelew na telefon przychodz. zew


@bronzubnapisał(-a)

 W totka nie trafiłem 23 baniek😀 


Jutro masz znów szansę 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

Przelew na telefon przychodz. zew

Pewnie dostałeś przelew blik na numer telefonu. Jaki? Twój, który sam powiązałeś ze swoim kontem w ustawieniach Blika.

https://youtu.be/5wdVb9Bt_wE

 

Cały ambaras polega na tym, że zleceniodawca przelewu pewnie numer telefonu odbiorcy wprowadził "z palca" i popełnił przy tym błąd.

 

Teoretycznie nadawca może zgłosić błąd do swojego banku, którzy przekaże go do twojego, a ten cię poinformuje o pomyłce i da ci 30 dni na zwrot błędnie przelanej kasy. W zależności czy ją zwrócisz, czy nie, będzie określony ciąg dalszy. Oczywiście przelewający może machnąć ręką na niską kwotę, ale może też dla zasady starać się odzyskać kasę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Przelew na telefon przychodz. zew

@ŁysaKaszankaINC , być może tak to wyglądało. Poczekam na rozwój wydarzeń. Nie o takie kwoty batalia trwa dłużej, więc i ja nie będę w gorącej wodzie kąpany. Poddam się procedurom, gdy zajdzie taka konieczność😊