Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podejrzany telefon

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podejrzany telefon

Obecnie trudno stwierdzić kto dokładnie przekazał numer dalej, dużo firm/instytucji "handluje" numerami, niestety na naszą niekorzyść. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Podejrzany telefon

@slav72 poradnie i przychodnie udostępniają numer pewnie wszystkim, trzeba mieć taki tylko do tych usług, nie ten główny, można stacjonarny przypisać 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 147
  • 0

Podejrzany telefon

Nasze numery są udostępniane z różnych baz danych. Nawet robiąc zakupy przez internet wprowadzając nasz numer nie tylko jest on w bazie danego sklepu, ale też i firm kurierskich. Jeszcze warto wziąć pod uwagę programy lojalnościowe czy taż inne np. karty stałego klienta itp., gdzie podanie numeru jest obowiązkowe, a raczej celowe tylko po to by mieć nasze dane w bazie i nimi handlować w zamian za np. rabat.

Jeśli chodzi o automaty typu fotowoltaika to praktycznie wszyscy moi znajomi mieli chociaż jeden telefon. 

Trzeba by  mieć osobny numer dla przychodzi, kolejny dla banku, zakupy internetowe itp., ale raczej prędzej czy później spam zadzwoni chociaż raz. 

Sami operatorzy też udostępniają nasz numer. 

Dlatego aplikacji to podstawa wbudowana w system lub pobrana. 

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Podejrzany telefon

W moim przypadku, aplikacja telefon, dobrze filtruje spam, co przejdzie, to blokuję sam i zgłaszam jako spam.

100% filtr mam na prywatnym... tam tylko numery z książki kontaktów, mają szansę się dodzwonić, więc telefon nie dzwoni co chwilę 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 147
  • 0

Podejrzany telefon


@IreneuszCDnapisał(-a)

W moim przypadku, aplikacja telefon, dobrze filtruje spam, co przejdzie, to blokuję sam i zgłaszam jako spam.


Ja też używam systemowej telefon i bardzo dobrze się spisuje. 

 

Wydaje mi się, że wszystkie te aplikacje korzystają z ogólnej bazy danych i na jej podstawie działają. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Podejrzany telefon

@Alex333 nie byłbym tego taki pewien, ale kto tam wie 😉

W każdym razie aplikacja telefon jest ok i nie trzeba innej ekstra instalować, ba ja ostrożny jestem w instalacji pokrewnych aplikacji, kto wie co one wyciągają z telefonu...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Podejrzany telefon


@Luki9napisał(-a)

...

Od kiedy zaszczepiłem sie pierwszy raz na covit19 to od tego momentu to sie zaczeło dzwonia jakies dziwne numery

...


No kurczę, a mnie po pierwszym szczepieniu na Covid-19 (nie "covit19") włączyli więcej kanałów IP TV od Orange. Tak że jestem zadowolony. W dodatku nie umarłem po infekcji więc mogę podzielić się samymi pozytywnymi wrażeniami.

 

IMHO padasz ofiarą złudzenia znanego jako "błąd potwierdzenia" (confirmation bias). Łączysz ze sobą zdarzenia subiektywnie koincydentarne, mimo że żaden związek przyczynowo-skutkowy między nimi nie zachodzi. Nie przejmuj się, to przypadłość powszechna, wynika z ewolucyjnie zoptymalizowanych cech kognitywnych naszego mózgu. Po prostu doszukiwanie się drapieżnika czającego się w pobliskich krzaczorach opłacało się: przeczuleni na tym punkcie antenaci najwidoczniej więcej potomstwa zostawiali i tak nam się to utrwaliło, że wszędzie szukamy wzorów, nawet tam gdzie ich nie ma. Czasem wychodzi poetycko ("a każda chmura inna...") a czasem komicznie ("a świstak siedzi i zawija...").


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 247
  • 1579
  • 0

Podejrzany telefon

Podepnę się nieco pod temat... 

Żona ma Samsunga i appka Hiya działa sprawnie - ostrzega, że dane połączenie to prawdopodobnie spam. Natomiast przydałoby się, żeby takie połączenie było też sygnalizowane innym sygnałem dźwiękowym a nie tylko wyświetlaniem ostrzeżenia. Wtedy nie trzeba by lecieć do telefonu żeby sprawdzać kto dzwoni. Czy to jest możliwe do realizacji z Hiya? A może jakaś inna appka ma takie możliwości? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 332
  • 1680
  • 3

Podejrzany telefon

PiotrK1 temat dośc obszerny nie tylko mail ale ja ostatnio w tamtym roku przed świetami miałem telefon od pracownika banku zoreintowałem się że to fałszywy pracownik banku wiedziałem bo zorientowałem się po tym jak mówił nie po Polsku.Jak mu powiedziałem że dodzwonił sie do kogos kto zna się na rzeczy to się chłop przestraszył 😀


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

Dziękuję Wszystkim za pomoc i polecam zamknąć temat jako rozwiązany.

 

Wydaje mi się, że propozycja @agat13 jest najbliższa odpowiedzi na moje pytanie: "Czy Orange świadczy taką usługę?". Ja dostrzegłem dwa główne mankamenty tej aplikacji Orange Telefon: 1. Aplikacja Orange Telefon działa nie jako serwis konsumując lwią część energii na serwerach Orange lub  https://incydent.cert.pl/ a po stronie użytkownika telefonu czyli znacząco zużywając nasze zasoby baterii i 2. Baza danych tej aplikacji nie jest zintegrowana z https://incydent.cert.pl/.

 

Polecam, serwis Hiya zaproponowany przez @Cracers i @slav72, usługa zintegrowana w aplikacji telefon smartfonów Samsung (może też innych). Mankamentem tej usługi jest podobnie jak aplikacji Orange brak integracji z https://incydent.cert.pl/ co skutkuję częstymi błędami typu np. telefon od sprzedawcy Orange jest przedstawiany jako ten "nie godny odebrania" ale i tak warto ją używać.