Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podejrzany telefon

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 626
  • 2

Podejrzany telefon

Wydaje mi się że Samsung ma własną aplikacje do filtrowania spamu telefonicznego. Ale nie wiem czy ona z automatu jest instalowana na ich telefonach.

 

 Sprawdziłem teraz że Smart call się nazywa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podejrzany telefon

@Cracers masz rację, jest to apka systemowa instalowana na Samsungach fabrycznie i bardzo dobrze się sprawdza, poza filtrowaniem połączeń można zgłosić też do niej podejżane numery, ustawić blokowanie spamu w sms i mailach. Z tym że nazywa się Hiya i trzeba ją aktywować oraz ustawić pod siebie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 626
  • 2

Podejrzany telefon

Sam nie korzystam z telefonów Samsunga ale gdzieś mi się obiło o uszy, że taka apke mają. A to co podałem to pierwsze wyszukanie z Googla.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Podejrzany telefon

@slav72  a nie jest płatna?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podejrzany telefon

@agat13 nie jest bezpłatna i w pełni mi wystarcza, masz z tego co pamiętam A52s 5G to sprawdź-jest dostępna z poziomu aplikacji Telefon/Połączenia, trzy kropki,  Ustawienia i tam jest. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 147
  • 0

Podejrzany telefon


@Cracersnapisał(-a)

Sam nie korzystam z telefonów Samsunga ale gdzieś mi się obiło o uszy, że taka apke mają. A to co podałem to pierwsze wyszukanie z Googla.


Ja też posiadam telefon Samsung i u mnie od nowości była zainstalowana aplikacja Telefon z Galaxy Store. Tam jest funkcja blokowania spamu nazywa się "ID rozm. i ochrona przed spamem", ale jak ktoś ma androida 12 lub nowszego to z automatu powinien mieć taką funkcję niezależnie od marki telefonu.

U mnie funkcja blokady spamowej sprawdza się znakomicie. Nawet można ustawić automatyczne blokowanie spamu. 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 443
  • 3775
  • 19

Podejrzany telefon

@PiotrK1 zgadza się. Sama korzystam z tej opcji i działa naprawdę sprawie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Podejrzany telefon

@Alex333  ta funkcja o której piszesz to właśnie ta o której ja pisałem Hiya.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 147
  • 0

Podejrzany telefon


@slav72napisał(-a)

@Alex333  ta funkcja o której piszesz to właśnie ta o której ja pisałem Hiya.

Tak w Samsungach jest Hiya. 

 

Jak ktoś ma inną markę to wiem, że przy nowszych Androidach jest też aplikacja Telefon z Google Play już zainstalowana i działa identycznie. Tak samo aplikacja SMS jest ze sklepu Play nawet w Samsungach ją mamy domyślnie zainstalowaną. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

@slav72"nie jest bezpłatna" czyli jest płatna tak?

Odpowiedź na zapytanie w temacie tego posta : "Potrzebna jest usługa "Podejrzany telefon" działająca na podobnych zasadach ale w technologii GSM. Czy Orange świadczy taką usługę?" wydaje się, że jest: NIE.

Dziękuję @Cracers@slav72@Alex333@agat13@Kimiriko za wskazówki, włączam opcję "ID rozm. i ochrona przed spamem" na testy, niechciane połączenia nie są częste więc to zajmie kilka tygodni. Dziękuję wszystkim za wskazówki, które są bardzo trafne i pomocne 💪.