Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podejrzany telefon

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

Witam Wszystkich forumowiczów,

 

Właśnie otrzymałem ofertę aby aktywować usługę "Podejrzamy mail". Mój dostawca poczty email już realizuje dla mnie taką usługę (robią to gmail outlook i inne serwisy), nie potrzebuje jej.

 

Potrzebna jest usługa "Podejrzany telefon" działająca na podobnych zasadach ale w technologii GSM.

 

Czy Orange świadczy taką usługę?

 

Co tydzień, dwa ludzie i mizerne serwisy AI z różnych numerów rozpoczynających się na 41... próbują wyłudzić odemnie jakieś informacje.

 

Pozdrawiam, Piotr

 

__________

* Temat przeniesiono z kategorii Abonament (etykiety: klient indywidualny, inna dot. abonamentu, telefon komórkowy, telefon stacjonarny).  - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podejrzany telefon

@PiotrK1  zażyłem aplikację, która segreguje rozmowy przychodzące i pokazuje, która to jest cacy, a która  nie. Za pomocą bazy danych  ostrzega i blokuje..

To prosta apka Mój telefon 

Zobacz, może w tą stronę pójść?

Screenshot_20221121-165137_Orange Phone.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

39 ODPOW. 39

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Podejrzany telefon

@PiotrK1 , narzędziami Orange są Cybertarcza czy CyberOchrona a wszelkie sprawy bezpieczeństwa także można znaleźć na takiej stronie Cert Orange 

https://cert.orange.pl/
https://cert.orange.pl/narzedzia i na dole Poradniki oraz na dedykowanej stronie internetowej Orange w zakresie cyber bezpieczeństwa w sieci Orange. Z poziomu telefonu jest możliwość ustawień odnośnie spamu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

Witam serdecznie,

o ile dobrze sprawdziłem narzędzia https://cert.orange.pl/ https://cert.orange.pl/narzedzia nie działają w technologii GSM, więc nie są na temat tego zapytania. Poproszę o usunięcie odpowiedzi, zakładam, że nie jest zgodna z regulaminem Forum. Uprzejmie proszę o nie wprowadzanie innych tematów do tego zapytania.

Pozdrawiam, Piotr


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podejrzany telefon

@PiotrK1  zażyłem aplikację, która segreguje rozmowy przychodzące i pokazuje, która to jest cacy, a która  nie. Za pomocą bazy danych  ostrzega i blokuje..

To prosta apka Mój telefon 

Zobacz, może w tą stronę pójść?

Screenshot_20221121-165137_Orange Phone.jpg


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

@agat13Dziekuję za wskazówkę. Aplikacja od Orange więc warto spróbować. Ciekawe czy współpracuje z WIFI Calling. Sprawdzę jak działa.

 

Trochę mnie zmylił adres pomocy w sklepie google play: support@orangetelephone.zendesk.com ale wygląda wiarygodnie: https://www.orange.pl/omnibook/aplikacja-orange-telefon# .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Podejrzany telefon

@PiotrK1  powinna działać, bo nie liczy się technologia połączenia, a same połączenie telefoniczne 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Podejrzany telefon

@PiotrK1  przecież jest filtr nieznanych numerów, aplikacja Telefon i filtr spamu, włącz to i niechciane numery nie zadzwonią,  aplikacja Mój Orange ma też filtr ukrytych numerów, warto to włączyć, Jest też czarna lista w aplikacji czy telefonie i tam można część numerów dodać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

Przykro mi @IreneuszCD ale rozumiem o funkcjach jakich aplikacji i serwisów piszesz: "filtr nieznanych numerów". Oczywiście nikt nie chce blokować nieznanych numerów, chyba, że masz na myśli ukryte numery.

 

Uprzejmie proszę pisać jedynie o serwisach technologii GSM w tym temacie.Jak napisałem wiadomosci dotyczące serwisów email w tym temacie nie są mile widziane.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 194
  • 0

Podejrzany telefon

Ta apka, co @agat13 mówi jest najlepsza do tego. Spoko się sprawdza, sam korzystam i polecam! 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 41
  • 1

Podejrzany telefon

@K0stekniestety musiałem wyłączyć aplikację Orange Telefon zaproponowaną przez @agat13. Zauważyłem znacząco zwiększone zużycie energii a system Android zasugerował potrzebę uśpienia z powodu niewidocznych dla użytkownika błędów. Załączam screen. Aplikacja nie jest dobrym kierunkiem, w mojej skromnej ocenie to jest półśrodek. Potrzebny jest serwis na poziomie operatora sieci gdzie zasilanie procesu nie jest czerpane z baterii telefonu. Oczywiście wiąże się to z kosztami działania ale nie stanowi problemu dla użytkowania urządzenia mobilnego. Dzięki za zainteresowanie tematem. Do siego roku. Pozdrawiam, Piotr
P.S. Mój telefon to Samsung A50 z automatycznie zainstalowanymi wszystkimi aktualizacjami.

 

Screenshot_20221213-110951_Device care.jpg

 

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał