Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 39, Guru ****
  • 23272
  • 11777
  • 1100

Orange Energia - jak to jest z Energą?

W Orange może być dwojako: możesz dostać 150 zł z Orange i 150 zł z Energii(Dystrybucja), a możesz dostawać 300 zł z Orange (oczywiście przy dużym zużyciu prądu).

Suma rachunków w przeliczeniu na miesiąc kalendarzu będzie taka sama czy są dwa czy jeden (być może z uwagi na różne okresy rozliczeniowe np. dwu lub trzymiesięczne jednorazowo jest sporo).

Sam decydujesz czy chcesz dwa rachunki czy jeden u dowolnego sprzedawcy prądu.
.
Poziom 24, Specjalista
  • 2542
  • 1215
  • 22

@Piotrekk85  ale jak bym miał umowę w Orange i zadzwonił do dystrybutor, w tym przypadku Energa operator  to oni by mnie odesłali do Orange bo tak robią Emotikon: Szczęśliwy to nic nie daj zmiana jednak operatora Emotikon: Smutny

Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Kliknij rozwiązanie

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 1361
  • 1947
  • 42

A dzwoniłeś do tej pory pod numer 991, czy jakiś inny?

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2542
  • 1215
  • 22

[ Edytowane ]

@Wojciechnapisał(-a)

A dzwoniłeś do tej pory pod numer 991, czy jakiś inny?

@Wojciech  każą dzwonić na 555 555 555 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2542
  • 1215
  • 22

@Piotrekk85  dzięki za pomoc w zrozumieniu faktury 

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23272
  • 11777
  • 1100

Poza tym nikt nie płaci dwa razy za to samo. Kurcze napiszę bardzo kolokwialnie już...

Sprzedaż prądu - to koszty jego wyprodukowania np. zakup węgla, paliwa, budowa wiatraku, opłacenie pracowników elektrowni itp itd oraz koszty obsługi i wystawienia rachunków. Orange jak nie ma własnej elektrowni, to kupuje na rynku (takim elektronicznym targu). Są okresy kiedy prąd jest tani, a są miesiące kiedy jest droższy. Na takich różnicach zarabia Orange i inni.

Dystrybucja prądu (przesył) - to koszty doprowadzenia prądu do Ciebie - utrzymanie i budowa linii energetycznych, kable, słupy, koszty usuwania awarii linii energetycznych itp itd. Dodatkowo jak masz oddzielnie rachunek za sprzedaż i dystrybucję, to doliczana może być opłata za wystawienie rachunku. W tej opłacie też płacimy też "haracz dla państwa".
.
Poziom 24, Specjalista
  • 2542
  • 1215
  • 22

@Piotrekk85  myślałem że Orange da swój licznik a ty klops

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23272
  • 11777
  • 1100

Nie da się dostać licznika z Orange na dziś, bo Orange jest sprzedawcą.

Jeszcze kwestia numerów - pod numerem 991 zgłaszasz awarię lub inne sytuacje dotyczące linii energetycznych z wybranych regionów kraju (np zaraz ma się przewalić po wichurze lub kabel zwisa i zagraża życiu). To Pogotowie Energetyczne dla wszystkich regionów poza obszarem "około-warszawskim". Jest to numer alarmowy więc nie warto tam dzwonić z "głupotami".

Numer 555 555 555 to numer to Energii-Obrót - obsługa klienta - rachunki, umowy, inne "głupoty".
.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 24, Specjalista
  • 2542
  • 1215
  • 22

[ Edytowane ]

@Piotrekk85  ale taki  numer podają na ul. Hetmańskiej w salonie Energa bo to numer  mojego  dostawcy  tak się wyrazili  tam  555 555 555

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 23272
  • 11777
  • 1100

Oj tam mało kto ogarnia różnice przy prądzie. Oczekujesz tego od pracowników Energii? Emotikon: Szczęśliwy
.
0 Lubię to
Odpowiedz