Nie można wyświetlić tego widżeta.
Zespół Nasz Orange
  • 1155
  • 1474
  • 36

Orange Energia - jak to jest z Energą?

Może łatwiej będzie zobaczyć tutaj: https://www.orange.pl/view/energia. Troszkę niżej masz widok faktur jakie od nas dostaniesz Emotikon: Szczęśliwy

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1145
  • 777
  • 13

i tak nie rozumiem bo np zużyje  prąd za 200 zł i mam płaci Orange i do Energi obród to daje 400 zł za prąd to chore 

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 1155
  • 1474
  • 36

Hmm, to może inaczej. Zobacz tutaj: https://www.orange.pl/omnibook/faktura-za-orange-energia#

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1145
  • 777
  • 13

@Wojciech  czytałem to ale nic nie rozumiem bo nie pisze ile bym płacił 

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 1155
  • 1474
  • 36

[ Edytowane ]

To nie jest takie trudne. Zobacz na zdjęcie poniżej:

oe.png

Powiedźmy że wybierasz Wygoda. Wtedy 12,99zł + zużycie. Sprawdź sobie na drugiej stronie w rachunku ile zużywasz kWh i sobie pomnóż przez 0,3074zł.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 21158
  • 10789
  • 1055

To może inaczej. Spójrz na wzór faktury Orange Energia
https://orange.binaries.pl/bw//20155/3637751/7613/oe-faktura-rzeczywista.pdf_1.0_.pdf

Przy wyborze umowy kompleksowej masz jeden rachunek - płacisz za sprzedaż (19,82) i dystrybucję (28,10) prądu.

Na życzenie klienta można sobie to rozdzielić. Płacić w Orange 19,82 zł a potem płacić w Energa-Dystrybucja (dla Elbląga) 28,10 zł.

Zdaje sobie, że to skomplikowane ale tak Unia wprowadziła, że można mieć sprzedawcę w jednej firmę, a dostarczyciela prądu w drugiej. Tego drugiego zmienić w Polsce nie można. Można zmienić jedynie sprzedawcę.
Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Proszę o głos na pomysł - kliknij tutaj Emotikon: Szczęśliwy
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1145
  • 777
  • 13

[ Edytowane ]

@Wojciech  ok a co z licznikiem bo mój licznik to 40 latek  lub więcej tak  pewno nawet już  nie ma i nie spełnia warunków a Energa Obród odmawia wymiany 

20190810_093603.jpgEnerga Obród odmawia wymiany

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 39, Guru ****
  • 21158
  • 10789
  • 1055

Za liczniki (co pisaliśmy już w innym wątku) odpowiada dystrybutor, a nie sprzedawca. Przygotuj się i złóż reklamację co do zużycia prądu, za kwestionuj konkretną wartość kWh z konkretnego okresu czasu. Wtedy jeśli dział reklamacji sprzedawcy lub dystrybutora uzna za właściwe, to może wymienić licznik. Na życzenie wzywanie techników jest płatne.

Na stronie Urzędu Regulacji Energetyki jest też poradnik dla konsumentów http://www.ure.gov.pl/pl/konsumenci
Mój wpis był dla Ciebie przydatny? Proszę o głos na pomysł - kliknij tutaj Emotikon: Szczęśliwy
Poziom 39, Guru ****
  • 21158
  • 10789
  • 1055

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 22, Pasjonat
  • 1145
  • 777
  • 13

@Piotrekk85  my się nie dogadaliśmy mi chodziło czy tak jak grey robił bo było tam tak Że grey  wystawia faktury za przesył i zużycie np 150 zł ale potem ten sam rachunek też przychodził z Energi bo tak sąsiadkę  wkopali i co gorsza musiał płaci dwa razy  to samo a to wszystko rozumiem tylko co z licznikiem nie sprawnym w pełni

0 Lubię to
Odpowiedz