Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Aż zainstalowałem firefoxa by potestować 🙂
Rzeczywiście jest bug przy logowaniu się na stronie w "starym miejscu". Jest jakiś konflikt skryptów i znaczników html nie akceptowanych na najnowszym firefoxie.

Mam małe obejście. Wejdź na starą pocztę i odpal https://webmail.orange.pl/ - wtedy działa.
Mi bezpośrednio na stronie https://webmail.orange.pl/ logowanie nie działa jeszcze, ale czekamy na zakończenie "modernizacji".

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Pod Firefoxem radzę sobie tak, że trzymam Ctrl i klikam parę razy na End.

Przy prawie 1000 maili to chwilę trwa...

 

Do znudzenia - Błagam o starą wersję!!!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Jakoś małe są szanse na powrót do starej wersji... 😕

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 7
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Dziś rano bez problemu komunikowałem się ze znajomym. Wieczorem próbuję wysłać kolejnego maila - w rezultacie rejected:
host strefa.home-whs.pl[46.41.156.4] said: 554 Refused. Your IP address is listed in the RBL at dnsbl.sorbs.net (in reply
to RCPT TO command)...
Dodam że używam aliasu jako adresu mailowego, ale loguję się podstawową nazwą...

O co chodzi???

Doszło jeszcze:  http://www.sorbs.net/lookup.shtml?217.97.216.15untitled.jpg

 

 

 

 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Używam Firefox-a i nie mam problemu z posortowaniem po dacie. Po prostu wybierz opcję sortowania po dacie. Mi najpierw ustawiło od najstarszych. Jak wybrałem ponownie-widzę od najnowszych.

Poza tym wielu użytkowników skarży się na małą ilość widocznych wiadomości. Wejdźcie w ustawienia nowego interfejsu - są tam odpowiednie opcje.

Niestety ponad 700MB starej poczty jest tylko w archiwum-nie przeniesione.

Na dodatek w telefonie z Androidem (Galaxy J3 2016) przy konfiguracji na POP3 usunęło mi wszystkie stare maile podczas synchronizacji z telefonu. Nie mam pojęcia dlaczego.

 

A to już żenada: nacisnąłem ODPOWIEDZ pod innym postem (humi_s) a wrzuca na koniec całej dyskusji. No comments.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

@Andrzej_G: co do ostatniego. Tak działa Nasz Orange. To bardziej forum, więc komentowanie pojedynczych odpowiedzi nie zawsze pozwala to dobrze czytać.

Pop3 to nie imap, więc jeśli na www nie było przyniesionych maili ze starej na nową pocztę, to maile się kasują niestety lokalnie 😕

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 34
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Z tymi przenosinami to bałagan jakich mało... nic nie działa, elementrarne błedy w konfiguracji (chcoiażby ten powyżej - adres IP wymiennika poczty na listach spamerów). Rekord MX dla domeny orange.pl to mx.orange.pl ma adresie IP 217.97.216.15. Zapytanie o nazwę hosta dla 217.97.216.15 i wynik mx.internetdsl.pl...

 

Brak zapasowego rekordu MX, podstawowy blokowany na:

spam.dnsbl.sorbs.net
dnsbl.sorbs.net
backscatterer.org

Do tego brak szygrowania sesji SMTP pomiędzy serwerami, brak mechanizmów DKIM, DMARC. Wisienka na torcie to konfiguracja rekordu SPF... ktoś powstawiał spacje po ip4: które będą powodować tylko problemy.... 

 

Ponadto ten koszmarny, beznadziejny nieczytelny interfejs.... Błagam - dajcie do wybory stary lub nowy interfejs. Zobaczcie ilu użytkowników przejdzie na nowy a ile pozostanie na starym.... Ergonomia nowego jest niczym kwadratowe koła w samochodzie wyścigowym!!!! 

 

Skrzynka w tej postacji to pomyłka - 3/4 serwerów na świecie odrzuci pocztę z niej wysłaną, a żadanie opłaty za nią to delikatnie ujmując "nieporozumienie". Może zamiast nowego regulaminu trzebabyło lepiej się przygotować i przetestować migrację i zmiany w środowisku testowym a nie produkcyjnym...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

odnosnie certyfikatu

- niektore klienty poczty (mobilne i stacjonarne) mozna 'zmusic' do zaakceptowania zlego certyfikatu - wasz serwer mail.orange.pl przedstawia certyfikat

---Nr certyfikatu: 14CA23FE3BECB992E5BEF357B730656B, algorytm: RSA (2048 bitów), ważny od 2017-03-03 do 2018-04-02 23:59:59, dla 1 węzłów: office.orange.pl. ----

czyli certyfikat ustawiony dla innego adresu: mail.orange.pl =/= office.orange.pl

 

Wyjscia sa 3 (dla klientow):

1) zaakceptowac zly certyfikat dla mail.orange.pl - NIE POLECAM - poza tym niektore klienty poczty na to nie pozwola np. The Bat, czy niektore Androidowe apki

2) zmienic w kliencie serwer pop3 na office.orange.pl 

3) zrezygnowac z polaczenia szyfrowanego - NIE POLECAM - haslo lata otwartym tekstem po calej sieci 

 

Wyjscia dla was (jako Administratorow serwera)

1) zamowic nowy certyfikat przypisany dla nazwy mail.orange.pl

2) zamowic nowy certyfikat dla wielu nazw (np. glowna mail.orange.pl dodatkowe office.orange.pl, mx.orange.pl itd wg fantazji)

czy skorzystacie? okaze sie

 

Pozdrawiam

JanQ

SMSy juz mi wczoraj ruszyly ale dalej mam problem z zalogowanie do POP3

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Sieć komórkowa, chwaląca się że jest siecią nr 1, nie potrafi poradzić sobie z taką prostą czynością jak przeniesienie poczty. Nowy interfejs nie dość że nie działa na urządzeniach mobilnych ale nie działa nawet na wszystkich przeglądarkach na komputerach stacjonarnych. Na coś takiego to mogła sobie poważna firma pozwolić ale może z 15 lat temu. Proces totalnie nie przygotowany. Miał trwać tylko weekend a minął już prawie tydzień i nadal nie działa. Kolega mi opowiadał jak tam jest. Bałagan, słabe płace i brak szacunku pracownika więc i poziom usług widać jaki mamy.

 

Przesiadłem się już na gmail-a i żałuję że tego wcześniej nie zrobiłem. Dobry moment który mnie zmobiliował aby zmienić pocztę. To jak przesiąść się z malucha w ferrari, ogromny skok technologiczny. Może i będę inwigilowany ale patrząc na poziom bezpieczeństwa w orange to nie wiem czy już od dawna ktoś postronny nie zarządza moimi danymi. 

 

Pytanie co ze starą pocztą? Ktoś pisał że wie jak ją zarchiwizować. Poproszę o rady. Dziękuję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

FAQ: Multi Box - przeniesienie poczty e-mail oraz zmiana regulaminu

Trzeba się zalogować na starą wersję i wtedy zaznaczając prawym klawiszem myszy na wiadomości jest opcja:

2017.07.13_10h59m24s_001.png

Wiadomość zapisywana jest w formacie .eml.

Jeśli wolisz pdf, można to zrobić wchodząc bezpośrednio w wiadomość.