Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Xbox series X - nie łączy LAN

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 32
  • 0

Xbox series X - nie łączy LAN

Witam serdecznie,

Jestem posiadaczem Orange FunBox 3.0 (Neostrada Opcja NEW 1Gb).

Nie działa mi X series X podłączony po kablu, nie może się połączyć z Xbox Live...po wifi działa bez problemu. Ten sam kabel wpinany do PS4/PS5 oraz lapka - od razu sieć podłączona.

Xbox jest nówka sztuka ze sklepu, wpisywałem ręcznie IP - nie działa, co chwilę łączy i rozłącza.

Support sprawdzał i wszystkie porty mam niby odblokowane, jedynie czego nie robiłem to nie dodawałem adresu IP do DMZ - nie chce tego robić bo wtedy ponoć NAT będzie na xboxie zamknięty.


Macie jakieś pomysły ?


pozdrawiam

Tomek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7451
  • 55

Xbox series X - nie łączy LAN

@FlimboCzy masz możliwość wpięcia switcha pomiędzy FB a Xa? Czy odłączałeś Xa na dłuższy czas od zasilania?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Xbox series X - nie łączy LAN

@Flimbo sprawdź kabel , odegnij z wyczuciem te plastikowe dzyndzle we wtyczkach i dociśnij. Sprawdź czy pobiera IP z routera i zmień port na switchu FB. To pierwsze działania. Jak masz,  wymień patchcord i sprawdź na krótko innym


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 32
  • 0

Xbox series X - nie łączy LAN

Sprawdzałem z 10 kabli - kategorii 5,6 i 7 na pewno problem nie tkwi w kablu bo ten sam działa na PS4 i PS5 oraz na lapku.

Jak wrócę do domu to sprawdzę na innym porcie FB, ale wątpie żeby to był problem jak inne urządzenia na tym porcie działają po kablu bez problemów.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Xbox series X - nie łączy LAN

@Flimbo  Przypisz stały adres IP spoza zakresu dhcp na konsoli. Jeśli przepisanie portu nie pomoże ( tu jak zwykle narażę się przeciwnikom resetu) przywróć modem do fabryki. Skoro na wifi jest ok, to sugeruję sam switch..


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 32
  • 0

Xbox series X - nie łączy LAN

Dzięki za rady 🙂 sprawdzę

Pytanie :

 

"Przypisz stały adres IP spoza zakresu dhcp na konsoli"

Mógłbyś proszę wytłumaczyć co mogę wpisać ? jak Xbox się łączy po Wifi to z tego co pamiętam otrzymuje adres 192.168.1.25

 

I jak można przepisać port na FB ?

 

Spróbuję tych dwóch rzeczy, a jak nie to restart do fabrycznych.

 

Ewentualnie istnieje szansa, że port w konsoli jest zepsuty - ale to nówka sztuka prosto z pudła i nieużywana więc aż trudno mi uwierzyć, że mogłoby być zepsute.

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7451
  • 55

Xbox series X - nie łączy LAN


@Flimbonapisał(-a)

 

Ewentualnie istnieje szansa, że port w konsoli jest zepsuty - ale to nówka sztuka prosto z pudła i nieużywana więc aż trudno mi uwierzyć, że mogłoby być zepsute.


Czy jak łączysz konsolę z FB to zapalają się na nich diody przy portach sieciowych? Czy nie przeskoczył ładunek jak podłączałeś przewód po raz pierwszy?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 32
  • 0

Xbox series X - nie łączy LAN

Dziś się dokładnie przyjrzę i dam znać - jak był podłączony po kablu to chyba dioda na FB się nie świeciła przy porcie sieciowym.

Zobaczę jak w tym wypadku zachowuje się PS4 które działa bez problemu i porównam z Xboxem.

Jeśli z X'em nie będzie się świeciła dioda to pewnie oznacza problem z portem w konsoli ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7451
  • 55

Xbox series X - nie łączy LAN


@Flimbonapisał(-a)

Jeśli z X'em nie będzie się świeciła dioda to pewnie oznacza problem z portem w konsoli ?


Tak. Mógł być uszkodzony fabrycznie lub upalił się przy podłączaniu. Dopóki tego nie wyeliminujesz na nic zda się zabawa z adresami IP.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 32
  • 0

Xbox series X - nie łączy LAN

Dzięki ogromne, dziś się temu uważnie przyjrzę przy podłączaniu Xboxa i innych urządzeń po tym samym kablu sieciowym i dam znać.

Na szczęście konsola na gwarancji więc w razie czego od razu wysyłam do serwisu.

 

Pomogliście mi tutaj szybciej od samego rana niż wsparcie orange przez 2 tygodnie 😄

 

Posprawdzam wszystko i się odezwę - dziękuję.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Xbox series X - nie łączy LAN

@Flimbo portu nie można a wykluczyć i w konsoli do w modemie. Jednak zanim zaczniesz zmieniać ustawienia ja bym doradził rozpocząć sprawę od resetu. Czasem w ustawieniach routera jest jakiś bubel i dalsze dopisywanie nowych nic nie zmieni. Nadpisujesz bzdurę. Eliminować możliwości uszkodzenia mechaniczne trzeba etapami i wedle kolejności.