Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

@Anonim Router to Funbox (taki czarny stojący), a w loginie neostrady nie mam /ipv6 (tylko xxxxxxx@neostrada.pl). Może to być wina routera? Mam gdzieś starego Tp-linka i w wolnym czasie moge podłączyć go.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

@YsiekOk a może spróbować z resetować router do ustawień fabrycznych czasem to pomaga.

 

Edit Może sprówać podłączyć Tp-linka.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych lecz nic to nie dało. Tp-linka spróbuje podłączyć potem i dam znać czy coś lepiej.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

DLM ci ustawilo duży przeplot byś miał stabilne połączenie bez rozłączeń. Do pierwszego hopa masz ponad 30ms, inni mają np. 17-21ms i też przez to mniejszy ping. Możesz dzwonić do orange by ci zmniejszyli przeplot, tzn mniejsza korekcje błędów, kosztem stabilnosci połączenia, ale na infolinii jest taki przemiał ludzi, że niedpuczeni są i pewnie większość nie bedzie wiedziała jak napisać zgłoszenie by takie coś zrealizowali.. po prostu na początek poproś o restart DLM i nie restartuj routera bez potrzeby.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

Jak już to o zmianę profilu z mniejszym opóźnieniem. Jak łącze mniej obciążone to ping wtedy będzie mniejszy, ale teraz i tak jest w normie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

@Anonim Próbowałem podłączyć tp-linka ale za nic nie chciało mnie połączyć z siecią. Całą instalację z płytki przeszedł bez problemu, potem wszedłem na 92.168.1.1 i dałem "quick start" (czy coś takiego, dokładnie nie pamiętam" i wpisałem login i hasło do Neostrady, niby wszystko ok, ale nie miałem połączenia z internetem.

@-brtk- zmniejszenie tego przeplotu nie spowoduje pogorszenia stabilnośći połączenia? Bo jeśli jest takie ryzyko to nie wiem czy jest sens zmniejszanie go by uzyskać te 13-17 mniej pingu kosztem niestabilnego łącza. Tragedi z pingiem nie ma, więc fajnie jakby było lepiej a nie gorzej 😄

 

Niestety jestem zmuszony korzystać z Neostrady ponieważ w mojej miejscowości nie ma światłowodów, a internet radiowy oferuje mniejsze prędkości a większe ceny, no i jest nie stabilny, wystarczy wiatr czu burza i internetu nie ma. LTE też nie wchodzi w grę bo te limity itp...

 

PS.

Jest jakaś inna możliwość zgłoszenia tego niż infolinia (online?), jakoś do infolini jestem sceptycznie nastawiony, raz dzwoniłem, bo miałem problem z rozłączaniem internetu (kilka lat temu, gdy jeszcze miałem 1mb/s), to konsultant mi powiedział żebym podopinał kabelki i zrestartował router 😄

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

przeplotu nikt nie zmniejszy jest taki profil, który powoduje, że na wstępie linia ma większe opóźnienie.

Ja u siebie chciałem, żeby lekko skorygowali, jedynie co uzyskałem to rada od technika, żeby rozwiązać umowę bo on mi nic nie zmieni.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

Może ci się zmniejszyć stabilność ale nie musi. Wszystko zależy od tego jaką masz linię. Wklej statystyki z routera.

Zgłaszać możesz online przez Mój Orange.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 3
  • 0

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

@-brtk- o to Ci chodzi?

statrouter.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysoki ping w grach, neostrada "do 10 mb/s"

Trudno po statystykach funboxa wywnioskować, ale ten błąd SES jest niepokojący, że pojawił się po 3h od synchronizacji.. Podłącz inny router jak masz i wklej statystyki. Natomiast synchro masz idealne pod prędkość do 10Mb/s i jest jakaś szansa, że żadnych negatywnych skutków byś nie odczuł. I nie rozumiem dlaczego mając jakiegoś tplinka używasz dalej badziewnego funboxa 🙂