Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

Witajcie,

 

Problem pojawił się 15.01.2021 i dotyczy pingu, który utrzymuje się w grze online. Nie chodzi tutaj o zrywanie połączenia czy też skoki pingu do kilku tysięcy. Od zawsze standardem w moim przypadku były granice 47-56 pingu, od pojawienia się problemu jest to 141-156 i niżej nie spada.

W dniu wczorajszym 18.01.2021 około godziny 12 zaszła poprawa i wrócił do standardowego 47 pingu, było dobrze do końca dnia, a dziś ponownie granice 141-156.

 

Na bieżąco śledzę połączenie i pinguje serwer gry 194.187.19.13

Wynik widać w załączniku.

 

Pytałem ludzi i wychodzi, że problem dotyczy również innych użytkowników Orange. Mają ten sam problem.

Natomiast u użytkowników innych dostawców internetu tego problemu nie ma, sprawdzałem również pingując serwer z mobilnego internetu Play i również problemu nie ma.

 

Pingując inne adresy, takie jak:

212.77.100.101 -- wp.pl

104.23.139.25 -- cda.pl

Ping jest w normie, niski 25-30.

Przykładowo jakaś niemiecka strona:

46.229.46.45 -- kooperation-ohne-grenzen.de

Ping w normie, tylko 48.

 

Problem pojawia się przy IP serwerów gier tej samej firmy, znajdujących się na terenie Niemiec.

194.187.19.13

79.110.83.106

79.110.91.98

 

Tylko czy to wina serwerów gry, skoro problem pojawia się tylko u klientów Orange?

Zgłaszałem już problem i rozmawiałem z konsultantem Orange, nie było żadnych awarii i nie wiadomo jaka jest tego przyczyna.

 

Pomocna będzie informacja innych użytkowników Orange, czy również macie wysoki ping na IP 194.187.19.13?


test 194.187.19.13.jpg
11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@Heks07Doprecyzuj jaka to jest usługa? Jaki modem i instalacja?

Anonim

Nie dotyczy

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@Heks07  jeśli to Neostrada, to linia przeciążona, operator nic z tym nie zrobi, będzie raz lepiej, raz gorzej z pingiem, niski ping żaden operator nie gwarantuje, tylko szybkość łącza jest zawarta w umowie i gwarantowana, jeśli awarii nie ma to gdzieś na punkcie styku coś nie tak u Orange, pewnie zgłoszeń trochę poszło i to naprawią, trzeba jednak poczekać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

Nie mam pewności, co masz na myśli mówiąc "usługa".

Jeśli chodzi o internet to stacjonarny, Neostrada Opcja do 80Mb, prowadzony po linii telefonu stacjonarnego. Połączenie z komputerem po kablu Ethernet. I jak wcześniej wspomniałem nie wygląda to na problem indywidulany, dlatego większość użytkowników Orange powinno mieć to samo po pingowaniu tego IP.

 

Informacje o modemie w załączniku.

 

Jeśli chodzi o grę online, to Runes of Magic wydawcy Gameforge.

 

Dodam, że przy rozmowie z konsultantem było zmienione kilka opcji i sprawdzane czy jest poprawa.

- konfiguracja zapory sieciowej > poziom zabezpieczeń zmieniony z średni na niski

- połączenie z Internetem > zaznaczono "Wymuś połączenie IPv4"

- login Neostrady do loginu dodano "bez_ochrony-"

Po wszystkim restartowano komputer ale nic to nie zmieniło.

 


modem1.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@Heks07  statystyk DSL nie pokazałeś, ale obstawiam że są poprawne, na punkcie styku może być przeciążenie i ping jest kiepski, można to zgłaszać do skutku, ale jeśli szybkość internetu jest ok, do 80Mb/s to masz blisko do centrali pewnie i łącze w dobrym stanie, nie ustawiaj bez_ochrony- jeśli nie otwierasz portów na zdalny dostęp, to jest niebezpieczne, wystarczy ustawić zaporę na poziom niski 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@Heks07Pokaż statystyki DSL...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

To jeszcze dla pewności, informacje o DSL.

Początkowo myślałem, że to przez połączenie gdzie pierw łapie IP gdzieś w stanach, a po tym wraca do Niemiec. Jednak to pewnie złe myślenie, w przypadku strony kooperation-ohne-grenzen.de jest tak samo a IP w normie.

Mogę czekać i liczyć na poprawę, chciałbym się tylko upewnić, że to problem po stronie Orange (Neostrady), a nie serwerów gry. Tu nie chodzi o jakieś chwilowe skoki do 140, utrzymuje się tak od kilku dni i jak dla mnie jest to nie do przyjęcia 😟


DSL.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@Heks07Masz synchro na połowie max. Znaczy, że linia ma około 900m. Błędów nie ma za wiele jak na 2 godziny, ale są...SNR w normie. Pozostaje tylko sprawdzić co się zmieni po resecie modemu do fabryki (jeśli to nie jest problemem dla Ciebie w związku z ustawieniami własnymi na modemie). Soft masz aktualny...to jedyne, co możesz jeszcze wykonać sam


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

@agat13 Dla pewności przywróciłem go jeszcze do ustawień fabrycznych, poza wi-fi i tak wszystkie ustawienia były domyślne. Niestety nic to nie zmieniło.

 

Pytałem w grze i kilka osób z Orange potwierdziło, że również ma ping na podobnym poziomie. Jednak bardzo by mnie interesowało czy i tu ktoś mający internet z Orange (Neostrade) może to sprawdzić i potwierdzić.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wyższy ping w grze online od 15.01.2021

Możesz napisać do Gameforge, niech wyślą Ci trasę zwrotną do IP, które posiadasz w Orange. Możliwe, że trasa zwrotna od Gameforge do Ciebie idzie przez zagranicę (pewnie przez USA) i stąd ten wysoki ping. Jeżeli tak jest, niech zmienią trasę zwrotną na inną do TPNET.

Druga opcja, Orange ma przypchany styk z dostawcą, którym idzie trasa zwrotna do TPNET. Połączenie z serwerem to nie tylko trasa od Orange do serwera, w Orange do serwera idzie Ci Telią, ale to nie oznacza, że tą samą trasą trasa zwrotna jest kierowana do Ciebie, dlatego wtedy widzisz podwyższony ping na styku jak w tym wypadku Telii z Gameforge (IP te jest multicast). Trasa zwrotna do Orange od Gameforge może iść np. przez Level3.

Podam Ci przykład jak było w T-Mobile, gdzie do hetzner.de miałem wysoki ping:

Moja trasa do Hetznera szła przez DTAG, czyli Deutsche Telekom AG, czyli T-Mobile Germany:

A trasa zwrotna z Hetznera do mojego IP szła przez Level3 w Wiedniu:

 

Normalnie do tego hosta miałem po 20ms, gdzie podczas kiedy pojawił się problem na styku Level3 Wiedeń -> T-MObile, ping podczas dnia nie spadał poniżej 50ms, a w godzinach wieczornych był nawet 150ms.

Hetzner.de zmienił trasę zwrotną do mojego IP na Telię, gdzie już styk nie był przypchany i ping już jest w granicach 20ms.

Trasa zwrotna przez Telię od Hetznera:

I ping ode mnie do hetznera, jak widzisz ode mnie trasa się nie zmieniła:

 

A wracając do tematu, z T-Mobile FTTH jest 18ms do tego hosta gry co masz problem:

 

Jeszcze sprawdź czy w Funboxie w Zaawansowane -> Połączenie z internetem masz dopisek /ipv6 na końcu loginu, jak masz, to go usuń i zapisz. I zobacz czy się ping zmienił.