Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

Droga Społeczność Orange,

 

Mam prośbę. Czy ktoś posiadający konsolę PS4 mógłby sprawdzić czy usługa CyberTarczy działa prawidłowo na tejże konsoli korzystając z wbudowanej przeglądarki www na stronie CyberTarczy, czyli wchodząc na ten link https://cert.orange.pl/cybertarcza

 

 

U mnie pojawia się komunikat, że wystąpił błąd po stronie serwera i nie można zweryfikować urządzenia. Na laptopie wszystko normalnie działa. Podejrzewam, że to problem kompatybilności, ale w celu potwierdzenia muszę uzyskać potwierdzenie od innych osób mających PS4 i korzystających z sieci Orange.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

Dobra, wracam.

Ochrona przed zagrożeniami, o których wiemy, działa w 100% skutecznie i jest niezależna od technologii dostępu. Ze względu na ilość różnych rodzajów dostępu i ilość logów związanych z tym dostępem czasem mamy problem z przypisaniem IP do użytkownika w czasie rzeczywistym, za co przepraszamy. Po prostu czasem trzeba sprawdzić za chwilę jeszcze raz.

Inna kwestia to warstwa prezentacji - mniej lub bardziej elegancka, jednak celowo na tyle prosta, by w każdej przeglądarce wyglądała praktycznie identycznie. Sprawdziliśmy oczywiście wygląd strony na PS4 v9.0 i faktycznie jest problem, któremu się przyglądamy, zmierzając do jego usunięcia.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

@Piotrek94  CyberTarcza wykrywa tylko zagrożenia, akcent na komputery, więc dlatego jest problem z konsolą, ale ochrona ci i tak działa, jeśli korzystasz z internetu Orange. W razie jakiś nurtujących pytań, możesz dopytać na stronie ekspertów, może @Rosiu  więcej dopisze 😎


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

Dobre pytanie, przyznam szczerze, że sam się muszę dowiedzieć. A nie możesz po prostu sprawdzić na zwykłej przeglądarce? 🙂


Ekspert AMA
  • 224
  • 904
  • 153

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

Dobra, wracam.

Ochrona przed zagrożeniami, o których wiemy, działa w 100% skutecznie i jest niezależna od technologii dostępu. Ze względu na ilość różnych rodzajów dostępu i ilość logów związanych z tym dostępem czasem mamy problem z przypisaniem IP do użytkownika w czasie rzeczywistym, za co przepraszamy. Po prostu czasem trzeba sprawdzić za chwilę jeszcze raz.

Inna kwestia to warstwa prezentacji - mniej lub bardziej elegancka, jednak celowo na tyle prosta, by w każdej przeglądarce wyglądała praktycznie identycznie. Sprawdziliśmy oczywiście wygląd strony na PS4 v9.0 i faktycznie jest problem, któremu się przyglądamy, zmierzając do jego usunięcia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

@Rosiu czyli jak rozumiem to jest normalne zachowanie, że przeglądarka www systemu PS4 informuje o błędzie po stronie serwera i każe kontaktować się z Orange? Próbowałem kilkakrotnie i ciągle to samo. Na innych urządzeniach z systemem Windows 10 wszystko działa prawidłowo (mam na myśli CyberTarczę).

 

Pozdrawiam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

@Piotrek94 możesz spróbować ominąć CyberTarczę na następujące sposoby:

  • wprowadzić inny numer IP DNS, np: 8.8.8.8 lub 8.8.4.4. Tyko należy pamiętać, że pomijasz ochronę od Orange i to Twoje ryzyko.
  • zmiana dostawcy internetu innego niż Orange. Nie będzie wtedy ochrony CyberTarczy od Orange.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

@ketrasaArtur ale ja chcę mieć CyberTarczę. PS4 normalnie mi działa, tylko kwestia tego, że gdy sprawdzałem na przeglądarce czy CyberTarcza jest aktywna na tym urządzeniu to wyświetlił się błąd, dlatego tutaj o tym napisałem. Chcę się dowiedzieć czy to normalna sytuacja, czy jest to brak kompatybilności CyberTarczy z przeglądarką www systemu PS4, czy może problem z moją konsolą. Podejrzewam to pierwsze, ale wolę się upewnić. Nie wierzę, że nikt oprócz mnie nie ma konsoli PS4 i włączonej CyberTarczy. Wystarczy więc napisać w tym temacie i dać mi znać jak to wygląda u Was.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Sony PlayStation 4 - pytanie o kompatybilność z CyberTarczą

@Piotrek94 

Przeczytaj uważnie odpowiedź eksperta AMA. Cybertarcza nie działa na Twoich urządzeniach. Ona monitoruje ruch do i z twojej sieci. Tylko tyle i aż tyle. Kiedy wykryje zagrożenia stara się je blokować, manipulując DNS i tablicami rutingu. Bez poważnych zmian w konfiguracji swojej sieci LAN nic z tym nie jesteś w stanie zrobić, będzie działało niezależnie od Twojej woli.

Natomiast to co raportujesz to niepoprawne wyświetlanie się strony informacyjnej w przeglądarce PS4. Ekspert potwierdził że jest z tym problem i że pracują nad jego rozwiązaniem. To jednak nie ma żadnego wpływu na działanie CyberTarczy, tyle że na PS4 nie zobaczysz tego raportu. Jednak dokładnie ten sam raport jest dostępny z każdego koputera/telefonu podłączonego do Twojej sieci. Niczego specyficznego dla poszczególnych urządzeń na tej stronie nie ma.