Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85  Ja zawierałem umowę w salonie stacjonarnym T-Mobile i mogłem się wszystkiego dowiedzieć na miejscu. Jak na stronie wpisałem telefon do kontaktu to nikt nie oddzwonił.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Mnie śmieszy zakaz informowania o odstąpieniu przez salony TM w Olsztynie. A tym bardziej, że zgodnie z prawem telekomunikacyjnym przed instalacją BSA w lokalu abonenta a po podpisaniu umowy jest możliwość bezpłatnej rezygnacji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

@akira77 Z tego co widzę u siebie na umowie i na stronie Orange - nowe umowy (nie wiem jak nowe, ale pewnie już od kilku miesięcy tak jest) po zakończeniu okresu 12/24/36 miesięcy przedłużają się nie na czas 6 miesięcy, a właśnie na czas nieokreślony z zachowaniem warunków z ostatniego miesiąca ;]


Na mojej umowie (Love, 22 miesiące temu) jest mowa o automatycznym przedłużaniu na okres kolejnych 6 miesięcy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

"kochane" upc wypuszcza komórki - czemu jest tak drogo?
Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

To dotyczy tylko nowych umów, jak napisałem 😉

Jak teraz podpiszesz kolejną, to po upływie 24 miesięcy będzie na czas nieokreślony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Witam,

 

Tak wyglądają parametry po zmianie prędkości. Test wykonałem programem PRO Speed Test.

Test nie jest certyfikowany bo mam za dużo urządzeń podłączonych. Zastanawiam się tylko, dlaczego

pokazuje, że mam połączenie mobilne...?

 

PRO Speed Test.jpg

A tu ze speedtest.pl:

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Serwery cs:go - routing, ping

Hej!

 

Używam światłowodu Orange w opcji 1 Gb/s od ponad pół roku i generalnie jest ok. na kablu i tak sobie na wifi (Funbox nie jest najlepszy). Porównywałem z UPC 500 Mb/s i pingi poza CS GO niższe i bardziej stabilne mam w Orange. Niestety w Orange pobieranie plików z niektórych serwerów potrafiło być o wiele wolniejsze niż w UPC. Nie wiem jak jest teraz względem UPC, bo nie mam porównania, ale czasami wciąż spotykam dziwne ograniczenia w prędkości pobierania plików, gdzie przez vpn jest dużo wyższa. Zaletą Orange jest upload (teraz zwiększyli do 300 Mb/s dla umów na 12 mc. i 24 mc., mnie akurat to nie dotyczy, ale 100 Mb/s też jest ok.).

 

Mimo wszystko zastanawiam się nad zmianą na UPC, gdyż poprawili infrastrukturę i oferują u mnie 1 Gb/s (niestety przy śmiesznym uploadzie 40 Mb/s) i mają lepszą ofertę TV. W nowej ofercie przekonuje mnie przede wszystkim nowy router, bo w UPC z modelem dodawanym do niższych opcji bywają problemy. Ktoś z forum testował UPC w opcji 1 Gb/s?

 

Zastanawiam się też nad światłowodem w T-Mobile. Czytałem, że ktoś z forum ma T-Mobile. Jest to światłowód? Może mógłby pochwalić się tutaj trasami i pingami?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Serwery cs:go - routing, ping

Sugerowałbym pytanie dot UPC zadać na ich forum - tutaj są jedynie osoby co narzekają na Orange i zachwalają UPC. Tam miałbyś różne relacje.

Co do TM, poczytaj sobie wątek https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/inne/page/1/thread-id/1658

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

Serwery cs:go - routing, ping

Na szybko - Warszawa - byłem klientem UPC przez 10 lat, przeszedłem do Orange i nie wróciłbym do UPC m.in. ze względu na techniczne warunki świadczenia usług i ich parametry.

Miałem równolegle w mieszkaniu usługi obu firm aby porównać interesujące mnie parametry i wybrałem Orange.

 

Anonim

Nie dotyczy

Serwery cs:go - routing, ping

Jeśli nie zależy Ci na rozsądnej stabilności w godzinach szczytu, uczciwemu podejściu operatora do klienta (o tym za chwilę) czy faktycznym braku limitów w pobieraniu - weź UPC. 

Może do niektórych hostów mają niższe pingi, ale generalnie to słaby operator i opinie w Internecie są jakie są.

Osobiście cieszy mnie widok gdy sąsiedzi wynoszą sprzęt od tego dostawcy a wracają ze sprzętem od Orange - bo to po prostu nie nadaje się do niczego poza przeglądaniem Facebooka.

Na forum UPC jest masa narzekań na brak prędkości choćby zbliżonej w 70% do tej deklarowanej umownie - w Orange dostajesz więcej niż masz na papierze. 

Telewizja od UPC potrafi w burze ładnie ciąć - o ile w ogóle będzie sygnał. 

Sprzęt w UPC nigdy nie był ich mocną stroną - szczególnie dekodery TV (Horizon potrafił się sam z siebie zacinać, czasem trzeba było kilkanaście sekund czekać aż kanał załapie a mediaboxy... Ciut gorsze od UHD88 w Orange, ale generalnie były stabilne). O routerach nie ma co mówić bo wiadomo że była, jest i będzie padaka. 

Co do T-Mobile - nie ma co narazie sugerować się testami, poczekaj do jesieni - gdzie ruch wzrośnie i na 80% sieć T-Mobile się zapcha. 

Poza tym oferta jest cenowo niekorzystna i lepiej mieć ciut wolniej w Orange (jeśli chodzi o pobieranie z różnych serwisów - chociaż ja osobiście nie odczuwam że byłoby to za wolne - porównaj sobie z UPC - można zwrócić po 14 dniach)

Ale za to stabilniej - bo o wiele mniej klientów jest podpiętych do jednego światłowodu. 

A skoro o światłowodzie mowa - wróćmy do wątku z początku mojej wypowiedzi - czy uczciwym jest fakt, że np. u mnie i Orange i UPC reklamuje swój internet jako światłowodowy? 

To się chyba do UKE nadaje. 

Nieświadomy klient weźmie sobie UPC "światłowód" (równie dobrze ich internet mobilny w telefonie też niech sprzedają jako światłowodowy - do nadajnika przecież dochodzi światłowód :D) - potem jak będzie chciał przejść do Orange i technicy będą musieli podpiąć nowy kabel to będzie "hola hola, zaraz zaraz - w UPC miałem światłowód i to szło takim grubym kablem - to po co wiercić? Ja wiercenia nie chce, żadnych nowych kabli - był światłowód z UPC było dobrze, to ja chyba do UPC wrócę" - to moim zdaniem jest jawne oszustwo i wprowadzenie w błąd. 

Co do tych faktycznych braków limitów - UPC przycina klientów, którzy pobierają zbyt dużo i o tym też się mówi w internecie. 

No ale niestety - jak podpina się około 100 klientów do jednego światłowodu to tak to wychodzi niestety. 

Zaraz pewnie zlecą się obrońcy UPC - ale najlepiej sprawdzić na własnej skórze i to nie w okresie 14 dni a przez całą umowę. Tylko potem może być słabo.