Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017

Witam wszystkich serdecznie!

Przejdę do konkretów. Od jakiegoś tygodnia borykam się z problemem rozłączania mnie z RDO lub czasami a w zasadzie najczęściej z całkowitym brakiem możliwości połączenia się do online. Błędami jakie się pojawiają są komunikaty "Rozłączono z Red Dead Online z powodu błędu sieci" lub "Nie udało się połączyć z usługami sieciowymi Rockstar Games" owym komunikatom towarzyszą również kody błędów 0x21002001 lub 0x99270017. Piszę owy temat gdyż jestem stałym graczem RDO (Od jakiegoś roku gram codziennie) i większych problemów nigdy z połączeniem nie miałem aż do teraz, widziałem również podobne tematy dotyczące tych błędów na PS4 lecz u mnie te same błędy występują na PC (Wersja gry ze Steam) By rozwiązać problem próbowałem otwierać porty RDO, choć nie wiem czy to konieczne mając włączone uPnP, przestawiać zaporę w routerze na "niskie", próbowałem łączenia się przez IPV6 jak i też wymuszania IPV4, router nawet przywracałem do ustawień fabrycznych, DNS ustawione na te od google (8.8.8.8 i 8.8.4.4) NAT Typ 2. Była również aktualizacja sterownika karty sieciowej do najnowszego jak i zabawa z usuwaniem profilu Rockstar Launchera czy też czyszczenie cache samej gry. Nic, absolutnie nic nie pomaga a błędy jak były tak są. Mój internet to "Neostrada do 80mb/s" i router który mam to "FunBox 2.0" Ogólnie to wyczerpały mi się pomysły co mógłbym zrobić by spróbować naprawić tę sytuację to też mam nadzieję na otrzymanie jakiejś pomocy bo na grze w RDO cholernie mi zależy. Widząc inne tematy mogę mieć solidne podejrzenia że coś jest nie tak po stronie Orange ale nie jest to fakt w jakikolwiek sposób pocieszający. Dodam jeszcze że problemów takich jak ja dla przykładu nie mają moi znajomi mając internet dostarczany przez swoich lokalnych operatorów lub inne sieci. Bardzo bym prosił o pomoc! Pozdrawiam.

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017

Problem występuje na różnych typach połączeń i urządzeń, więc to ewidentnie problem po stronie serwera gry, należy tam szukać pomocy i wsparcia w rozwiązaniu problemu. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017

Dlaczego zatem wszyscy (lub większość) z internetem w sieci Orange mają ten problem? Dlaczego mój znajomy mając internet u innego operatora nie ma tego problemu? Tak wiele niewiadomych a odpowiedzi brak. Teraz sytuacja wyglądać będzie tak że Orange będzie doradzać szukania pomocy u Rockstar a Rockstar u Orange... Lubię ping-ponga ale nie w takich sytuacjach.

Anonim

Nie dotyczy

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017

@-RKI-  tylko że większość na forum pisząca, ma problem z wybiórczymi grami, nie wszystkimi, więc to nie problem internetu, chyba jasno to napisałem 😎

Możesz jednak zgłoszenie zrobić i Orange sprawdzi stan łącza internetu. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Red Dead Online (PC) Błąd połaczenia 0x21002001 i 0x99270017

Wybiórczy problem jednostkowy to nadal problem, w tym wypadku mamy do czynienia z wyjątkowym problemem mianowicie takim który istnienie i jednocześnie takim do którego nikt nie chce się przyznać gdyż po obu stronach technicznie "wszystko jest w porządku" no ale jednak nie jest. Pytanie, co mi da wysłanie zgłoszenia prócz zresetowania łącza lub usłyszenia że z "naszej strony jest wszystko okej"? Bądźmy ludźmi. Albo Orange w stosunku do Rockstar ma coś zepsute albo odwrotnie, skoro ze strony użytkownika jest wszystko okej, to winna sytuacji musi być któraś ze stron. Błędna konfiguracja, zablokowane porty, jakieś wewnętrzne usterki? Nie mi wnikać w to wszystko. Przez rok było wszystko dobrze, nagle magicznie 22 listopada wszystko się zepsuło, cóż za zbieg okoliczności, feralny dzień. Ja jako zwykły użytkownik (W tym wypadku gracz) Chcę tylko odzyskać dostęp do gry która działała i nagle przestała.