Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 pod grę - kilka pytań


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 pod grę - kilka pytań

Witam ponownie, próbuję przekierować porty, w monitorze zasobów sprawdziłem, z jakich portów korzysta jedna z moich gier i w tym przypadku port zdalny to zawsze 443, natomiast porty lokalne mają szeroki zakres: 60322, 60214, itp. Jak w takim razie je przekierować?

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł i kategorię - Wiktor

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12696
  • 52254
  • 596

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 - kilka pytań

Czytałem tamten temat przed założeniem tego, ale nie jestem pewien kilku rzeczy - jeżeli port zdalny to 443 a porty lokalne mają zakres, to jak mam to ustawić w Funboksie? 443 wewnętrzny i zewnętrzny i druga opcja 53460-53480 wewnętrzny i zewnętrzny?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 - kilka pytań

@wicz40 

IMHO przekierować masz tylko porty lokalne na ruterze. Port zdalny 443 raczej jest otwarty w domyślnej konfiguracji.

Jeśli masz ustawione automatyczne otwieranie portów przez UPnP to właściwie nie powinieneś musieć nic ręcznie ustawiać.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 85
  • 0

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 pod grę - kilka pytań

W jaki sposób sprawdzić czy poprawnie otworzyłem porty?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5320
  • 21246
  • 170

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 pod grę - kilka pytań

@wicz40 

Jeśli otwierałeś je samodzielnie na ruterze, to pokaż zrzut ekranu z zakładki NAT/PAT - tam powinno być widać czy i jakie przekierowanie połączeń przychodzących jest zrobione.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Przekierowanie portów w Funbox 3.0 pod grę - kilka pytań

@wicz40 

Przekierowanie portów dla gier to nie mój konik, ale wątpię, abyś mógł z monitora zasobów wyciągnąć jakiekolwiek przydatne informacje. 

Przecież numery tych portów są wybierane/losowane przez system, a serwery gry nawet ich nie widzą, właśnie ze względu na PAT. 

 

To producent gry/konsoli powinien podać jakie porty powinieneś otworzyć, i to te masz wpisać jako zewnętrzne i wewnętrzne. Port 443 nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.