Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Jakoś UKE stworzyło narzędzie do badania "internetu", samo określa serwery które są używane. Jakoś masowo nie ma problemów. Nie ma na tapecie masowych postępowań przed UOKiK czy UKE w tym temacie. Trzeba zrozumieć że zawsze jednym usługi będą działać lepiej, innym gorzej. Żadna firma nie jest święta. Ukochane T-Mobile przez niektórych już 4 dzień się nie podniosło na 100% po pożarze, bo na niektórych rzeczach się oszczędza, na innych nie. Każda firma ma swoje za uszami i pisanie milion razy tego samego nie zmieni, badanie pingu do serwerów w Afryce i Azji też nie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Nikt nie bada pingu w Afryce czy Azji, tylko w Europie, ba, a nawet w Polsce. Każdy szanujący się dostawca usług internetowych ma ten routing na znośnym poziomie, natomiast Orange tutaj mocno odstaje i tyczy się to wszystkich klientów, a nie, że jednym działa, a drugim nie. Jeżeli ping rośnie za granicą, dodatkowo we własnej sieci szkieletowej jaka jest OpenTransit i pomimo zgłoszeń od dawna nic z tym nie robią, to coś jest nie tak. 

 

A jeżeli chodzi o te narzędzie UKE, to widziałeś  jak się Orange wycwaniło, zrobili sobie styk z serwerami testowymi i mają spokoj, a problem z innymi hostami dalej jest. @Banan9 pokazał jak to wygląda i wcale serwerów z niewiadomo skąd nie brał.

 

Klapeczki dalej działają, pewnie pomarańczowe są 😎


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Niestety niektórzy użytkownicy na tym forum takie screenshoty wrzucają.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


@Piotrekk85napisał(-a)
Niestety niektórzy użytkownicy na tym forum takie screenshoty wrzucają.

To takiej osobie już można z pewnym poczuciem zaśmiać się w twarz za ten screenshot, poprosić go dodatkowo o screenshot z trasami jakiegoś Polskiego albo Europejskiego serwera... Ale zaraz, nie będzie różnicy między takim serwerem z Afryki czy Azji, więc ewidentnie jest coś nie tak 🙂 ale według umowy, więc siedź Pan cicho, co z tego, że nie da się zagrać w gre (pomimo, że Orange reklamuje się slangiem niskich opóźnień do gier i brakiem lagow), oraz nie da się pooglądać YT bo mając net 1Gb/s buforuje się filmik.

 

Ja już koncze ta jałową dyskusję. Mam nadzieję, że kiedyś się zmieni Orange, pewnie zostanę tylko z nadziejami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 82
  • 0

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Ja byłbym skłonny płacić za jakiś ekstra pakiet (powiedzmy 20zł-25zł) dla graczy, gdzie były by priorytety dla pakietów, w polsce i przez telie, opentransity i inne popularne wezly. Marzenie?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław


@Floccnapisał(-a)

Ja byłbym skłonny płacić za jakiś ekstra pakiet (powiedzmy 20zł-25zł) dla graczy, gdzie były by priorytety dla pakietów, w polsce i przez telie, opentransity i inne popularne wezly. Marzenie?


Marzenie, bo jesteś w mniejszości.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

Powstanie tylko większy hejt jak będzie taka usługa.

Dla niektóry zawsze speedtest z upc i netii będzie wiarygodny, a podobny speedtest z Orange to oznacza tylko że Orange dba o styki z speedtestami. Nikt nie patrzy że coś innego jest mierzone.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

No i wyjdzie na to, że albo mam jakiś super extra net od Orange albo nie wiem co 😉  - ale u mnie nic się nie zmieniło... Gdyby nie to forum to bym nawet nie wiedział, że są jakieś problemy z internetem w Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy w sieci wewnętrznej Orange Wrocław

@-brtk-  Dla Piotrka Niemcy, Węgry czy inne kraje europy to Azja i Afryka... oczywiście, Polska też. Wypadałoby się dokształcić z geografii żeby takich głupot nie pisać.

 

Żeby było śmieszniej, przytoczę sytuację sprzed kilku lat, kiedy jeszcze miałem neta od Hyperionu. Chciałem sobie pograć w League of Legends i nie patrząc, pobrałem pierwszy lepszy installer (U.S) zamiast europejskiego. Gram sobie i gram, gra się fajnie, brak lagów i znaczących opóźnień... dopiero po kilku grach kapnąłem się że to serwer U.S 😄 Nawet nie sprawdzałem pingu, ale było naprawdę ok, może miałem minimalne opóźnienie ale grać się dało. Wtedy LoL wyglądał nieco inaczej i nie był tak popularny, nigdzie nie pisało czy to U.S czy EU 😉

 

Dlaczego mogłem grać bez problemu na serwerze US? Może dlatego że Hyperion miał dobrej jakości styki i brak packetlossa? Jak zainstalowałem grę na EU to miałem 20 ms... Na Orange nawet serwery EU w większości gier są niegrywalne...

 

Dla Piotrka internet jest lokalny. Internet to jedynie kilka oficjalnych serwerów w WEST EU. Grasz na hoście z Węgier - grasz na hoście z końca świata. Grasz na hoście vodafone.de - to samo. Ba, jeśli się odważysz napisać coś o hoście z US to olaboga, wtedy to już na pewno wina tego hosta US, a nie Orange, no bo odległość.

 

Sorry ale internet jest globalny... internet to nie tylko 5 serwerów w Docie 2 i CS:GO. Pewnie, lepiej grać na serwerach EU i sam staram się na takich grać... tylko że Orange nawet na nich ma kiepski ping i mega packetloss.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ny3YWPNbYcI - Polecam obejrzeć. Nawet ten Pan mówi że gramy z ludźmi z całego świata... bo tak jest. Internet jest globalny, a nie lokalny.

 

Na umowie Hyperionu też nie widziałem zapisu że musi być niski ping, ale oni jakoś potrafili zaoferować to graczom. Może dlatego że poważniej podchodzą do klientów niż Orange? Jak hostowałem gierkę to ludzie nawet spoza Europy grali u mnie i nie narzekali na lagi. Ba, miałem znajomego z Północnej Karoliny (US) który mówił że dla niego jestem najlepszym EU hostem.