Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Może jakiś przeplot tak jak na vdsl? 😄 Pamiętam jak miałem kilka miesięcy vdsl od Orange to miałem 30 ms do routera tp.net w Warszawie, a na europę 60+ 😄 To był dopiero luksus.

 

@Anonim  Czyli masz na sztywno 20+ ms tak jak ja. Bardzo dziwne. @HypsteRT  może będzie wiedział co i dlaczego.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ja na VDSL miałem +28ms do każdego hosta 😄 

 

I tak teraz do tego serwera w Warszawie, jeśli Orange zostawi takie trasy - to miałbym około 85-90 ms. 

 

(54+28-30=82ms + dolicz realnie powiększenie z racji wielkości pakietów od/do serwera).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922 na to wygląda, że jakiś przeplot jest ustawiony na klientów Orange, dlatego niech @HypsteRT jak może się dowie o co chodzi i wróci z odpowiedzią.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ten przeplot już jest bardzo długo, w sumie odkąd pamiętam. Gdy pakiety wychodzą poza Polskę to jest normalny ping, bo inaczej w Hamburgu byłoby 32 ms a jest 19-20. Gdy serwer jest w Polsce to telia/orange wrzuca przeplot. Jakiś problem z polskimi serwerami?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Owszem, jest problem - występuje ze strony Orange. Dlaczego w UPC/Vectra/Netia i każdy inny dostawca - na routerach Telii nie podbija pingu, a Orange robi to nagminnie, dlaczego kiedy pakiet jak zauważyłeś wyjdzie z Telii już do Hamburgu - tam ping się nie podbija, tam ping jest normalny. 

To Orange ma jakiś chory nawyk ustawiania przeplotu tam, gdzie tylko można.

Niedługo ustawią na światłowodach, bo powiedzą że to poprawi nam ping 😄 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jak dla mnie to jest pic na wodę. Nie tylko Orange używa vdsla ale wielu innych dostawców i w innych krajach i u nich ping jest normalny. Podobny do tej w technologii docsis. W Orange masz aż 25 ms przeplotu.... przecież 25 ms to jest naprawdę dużoi robi dużą różnicę w grach. Niby dzięki przeplotowi ma być stabilniejszy - taa? Orange i stabilność? Dobra bajka.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

25ms to nie tak źle w przypadku Orange, osobiście znam przypadki co mają około 40ms przeplotu.... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jak dla mnie 25 ms to dużo. W światłowodzie w ciągu 25 ms pakiety pokonają około 1600-1700km więc wiesz... to jednak jest trochę 😉

 

W stanach ludzie z NY do Chicago mają 23-24 ms 😉 Oczywiście - ludzie, bo pakiety po prostej drodze potrzebują 18 ms na przebycie takiej odległości.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimDo wiki idzie przez telie bo wiki nie jest wpięta w OT
@Banan922@-brtk-  Wg mnie to najlepsze peeringi są w neti dlatego że jest w 10 IX
netia_ix.png
I to 6 IX jest z Polski są to IX co przekraczają 100 gbps oraz IX-y na zachód i wschód. Oraz Netia posiada 442 AS-y które od niej kupują więc sieć jest rozbudowana. Oraz nie tak jak OPL 11 wyjść w czym tylko 2 za PL teoretycznie jest 7 ale wykorzystywane są 2 czyli  OT i Telia ( czasem RETN ale bardzo żadko). Netia ma aż 27 ( Telia, Cogent, Level3, HE, NTT, Core-Backbone, Zayo, Neterra)
PS Widzieliście kiedyś jak ruch leci poprzez PCCW  lub COGENTCO ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

CS:Go za free to w końcu sprawdziłem połączenia w tej grze.
Zagrałem i stały ping 31-32 ms. Ani 1 ms wyżej. Dla mnie to OK ale czy wg Was to dobry ping czy mam problem?