Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85Może tak, może nie ale wycieczek pakietów po całej europie się tym nie naprawi...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85 to już byłoby niezgodne z prawem - użytkownik dostaje dostęp do internetu bez limitu i jeśli chce, to niech zużyje miesięcznie i 300TB - Orange nic do tego - taką ma umowę i jak to jest realizowane, jaką drogą - to nie broszka klienta. Ja sam zużywam około 1TB miesięcznie i za to płacę - bo płacę za nielimitowane łącze. Dyskryminacja i dzielenie klientów na tego, kto korzysta więcej a kto mniej to jest złamanie zasad neutralności sieci, złamanie zasad umownych także tego ;] 

 

Poprawa to może być tylko wtedy, kiedy Orange pójdzie z duchem czasu. Internet rośnie - pojemność także, a co za tym idzie - zużycie transferu również. I nikomu nic do tego. A Orange ma obowiązek zapewnić warunki zgodne z umową - może i zapewnia, ale jeśli też informuje potencjalnego klienta, że są najlepszym dostawcą internetu dla graczy - to powinni sprawić, żeby to było rzeczywiste a nie marketingowe hasło oceniające jakość usługi. A niestety - dla graczy ten internet się nie nadaje. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Pakiety idą tam gdzie jest najmniejsze obciążenie.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85 No tutaj to niestety się nie zgodzę. 

Pakiety idą tędy, którędy ustawi im drogę dostawca, w tym wypadku Orange. Na Telii nie było mocnego obciążenia - pakiety szły i pingi były okej - te 18ms było akceptowalne. Ale już 50ms nie jest akceptowalne i na pewno nie można tłumaczyć tego obciążeniem. Do tego konkretnego AS można by puścić ruch Telią - Orange włos z głowy nie spadnie, a gracze będą zadowoleni. Względnie, bo oczywiście można jeszcze obniżyć ping - ale jednak te 18-20ms to ping akceptowalny. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim: tu się nie zgodzę. Obecny regulamin usług multimedialnych (dotyczy umów i aneksów od 2017 roku) na to pozwala. Kwestia tylko decyzji biznesowej Orange - wizerunkowo to klapy bo limity na Neostradzie źle zostały przyjęte i też nie limity są tu potrzebne. Ew można to zrobić jak w Vectrze lub UPC - czyli drobne, ciche spowolnienia o których ludzie nie gadają po internetach.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85 Wskaż mi takowy punkt, bo sam jestem ciekawy. 

Na światłowodach limity nie mają najmniejszego sensu - bo jak już zaznaczyłem - internet się rozwija, żeby korzystać z pełni jego możliwości - musimy mieć nieograniczony transfer. 

Wiadomo, że narazie rekordzista zużył 165 TB rocznie - ale wprowadzenie limitów na internet światłowodowy byłby po prostu zamknięciem biznesu z automatu - tylko z odroczonym skutkiem. Ale efekt taki sam....

 

Co do przycinania - jeśli ktoś faktycznie przesadza, to przyciąć do tej minimalnej w umowie prędkości, czyli np. dla 300 - do 100 i tak dalej... Ale wprowadzać limity? To jak strzelić sobie w oba kolana i próbować biec w wyścigu szczurów pomiędzy operatorami ;] 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Oczywiście że gadają np. na forum UPC. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Orange widzę że do pul IP ma różne trasy przypisane, bo @Banan922 ma inną trasę za granicą od @Anonim... Jeszcze rozumiem by trasa różniła się w Polsce bo musi przez routery przejsc poszczególnych miast, ale za granicą? 🙂 I jeszcze ta niesamowita trasa przez Czechy do Niemiec.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@-brtk- I to jest najgorsze, na neostradzie mocno to odczuwałem, jednak to jeszcze idzie zrozumieć, bo vodafone ma styk z Telią w Pradze, potem idzie z Pragi przez Warszawę do Niemiec (swoją drogą faktycznie, zabawne - WAW>PRA>WAW>GER) - ale.... wrócę do swojego problemu 😄 - KRAJOWY pakiet (WAW>WAW) idzie przez Warszawę - Frankfurt do Warszawy - no to jest... nawet nie wiem jak to opisać 😄 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

To że trasa leci z Warszawy do Niemiec i wraca do Warszawy to jest widoczne odkąd Valve wprowadziło serwery w Warszawie. Każdy inny operator zostawał z trasa w Polsce, tylko Orange szło okrężną droga.

 

Vodafone ma bezpośredni styk z telia w Niemczech też.