Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimHypster obiecał poprawę po stronie telii... i fakt, w marcu jakoś telia została przywrócona do normalności i od tego momentu problemy z telią są bardzo sporadyczne. Dokupili styk w Pradze ale on również miesza trasami, bo np jak serwer jest w Danii to leci przez Pragę zamiast przez Hamburg, co automatycznie daje +15 ms...

 

Nie wydaje mi się by Orange cokolwiek miało zamiar poprawić. Poczytaj starsze tematy gdzie ja, @-brtk- i parę innych osób walczyliśmy o lepsze pingi i trasy ale nic w tej kwestii się nie zmienia... i pewnie nie zmieni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

W każdej usłudze masowej są podobne problemy, nie tylko w Polsce. Usługa nie ma gwarantowanego pingu.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Piotrekk85 Daj przykład, usługi gdzie gracze narzekają na pingi na światłowodach w grach online. Wtedy poddam się i zaakceptuje to, co się dzieje w Orange... Takie tłumaczenie jest iście żałosne - bo to oznacza, że mogę nie mieć internetu i tyle.. A skoro Banan mówi, wręcz pokazuje dowody, że Orange reklamuje się jako internet do grania po sieci, to powinien zapewnić te "Najszybsze interconnecty" jak widnieje na jednym ze zrzutów w poprzednim poście... Idąc takim tokiem myślenia to nie róbmy inwestycji, nie rozwijajmy się, wyłączmy routery bo po co - nie masz pan gwarancji więc się pan czep tramwaja... Bezsens 😕 

 

 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922Już wielokrotnie wypowiadał się @-brtk- na temat Orange i woli zostać tam gdzie jest.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimWiem, ja też bym został przy UPC ale u mnie w mieście UPC niestety nie ma 😞

 

@AnonimTeż rozmawiałem o tym z Piotrkiem że nie ma w europie innej sieci która oferuje światłowody i prędkości po 600mbps z tak kiepskimi trasami i pingami... to logiczne że skoro dostawca potrafi zapewnić taką prędkość i reklamuje się jako internet dla graczy to faktycznie tak powinno być. Na miedzi dsl - rozumiem, mogą być problemy z siecią bo stara technologia itp itd sam miałem przez pól roku vdsl od Orange, było okropnie ale wybaczyłem bo to nie fiber....ale światłowód powinien być elegancki. Niestety od Orange nie jest.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ja mam UPC u siebie w bloku, ale w Orange mam też telefony - i w sumie gdyby nie te pingi w grach to internet nie jest niestabilny czy coś - zależy mi tylko na jak najniższym pingu. To jest ten problem. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Taki sam hejt jest np. na Sprint USA.

Co do reklam, w Polsce można wpisać wszystko. Organy regulujące rynek zajmują się tym tak wolno, że za jakieś 15-20 lat będzie juz prawomocna decyzja. Tak samo jako z reklamowanie roamingu i hasłem "w całej Unii bez opłat". Jak będzie kara, to może kogoś zwolnią - ale jak znam życie ta osoba dawno nie będzie pracować już w Orange.

Jakakolwiek gwarancja pingu jest nie możliwa przy usłudze kosztującej 50-100 zł miesięcznie. Proponowanie dostępu do plika który kosztuje średnio 30 zł za przepustowość 100Mbps jest średnie, bo ani Orange tego nie zaproponuje (średnio do wygląda), ani nikt tego nie kupi (granicą zakupu w Polsce jest 50 zł miesięcznie, każda złotówka więcej zniechęca do zakupu). Można oczywiści podłączyć kilku klientów naraz, ale przy obecnym poziomie heavy userów w Orange i zerowym podejściem do tego problemu - tylko na wiosnę będzie lepiej. Są badania ile w skali roku ile ludzie korzystają z sieci. Całe hasło "Orane Love Gamers" pojawiło się na wiosnę. Przypadek? Wtedy ludzie najmniej korzystają z internetu.

W Orange beznadziejne jest to, że często zmiana puli adresacji pozwala manipulować pingiem. Dodatkowo na poziomie biura obsługi nic się nie robi bo "laniem wody". Można tworzyć działy na forach, zbierać przykłady (to już 5 lat trwa od kiedy zaczęto to robić). I tylko na wiosnę lepiej.
Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

W UPC masz około 8 ms 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Piotrek, internet stacjonarny w USA jest tak samo jak mobilny - cholernie przeciążony, paradoksalnie gorszy niż w Polsce, więc w sumie to akurat mnie nie dziwi. 

Orange to największy dostawca w Polsce. Rzekomo najlepszy.

I ja tego nie neguję, owszem - stabilność? Gdybym sam nie resetował internetu światłowód chodziłby od momentu podpisania umowy aż do teraz bez przerwy - jednak pingi do hostów KRAJOWYCH - bo zagraniczne mnie nie obchodzą, KRAJOWYCH - jeśli ja z Warszawy do Warszawy mam tyle, co powinienem mieć do Hiszpanii/Portugalii/Rosji - to jest trochę smutne. 

Jeśli Orange będzie się peerować z krajowymi hostami na otwartych zasadach - wtedy raczej odzyska zaufanie klientów. 

Co do cen - UPC. I tyle wystarczy. Ale może więcej - UPC - drugi największy dostawca internetu w Polsce. Oferuje 300 Mb/s taniej niż Orange 100 Mb/s. Peeruje się w PLIX, innych punktach wymiany. Zapewnia bardzo dobrą jakość - i można? Można. Tylko jak napisałem kilka komentarzy wcześniej - trzeba chcieć. A najgorsze w Orange nie jest to, że nie może, że nie ma potencjału - ale to, że po prostu nie chce... 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

A kiedy ostatnio grałeś w  CS:GO @Piotrekk85 ?