Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Dokładnie - do sieci Valve w Warszawie szło warszawską Telią (pomijając podbijanie pingu o 18-19ms przez router Telii w Warszawie dla klientów indywidualnych a brakiem takiego podbicia dla ruchu z TPIX co moim zdaniem jest złamaniem neutralności sieci) - było dobrze... 

Teraz jest po prostu fatalnie, a Orange udaje, że wszystko jest w normie, bo tak to musi już być - nie nie musi i wasze własne narzędzia o tym mówią... Ciekawe, czy może je usuniecie, żeby ktoś nie mógł sobie tego sprawdzić... 

 

A jeśli Orange tak jak mówisz reklamuje się jako internet dla graczy - to jest to po prostu plucie graczom w twarz... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  https://prnt.sc/kre7m8 oraz https://prnt.sc/kre7v3

 

Nie chciało mi się więcej szukać ale takich reklamówek Orange jest pełno.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@HypsteRT Proszę o logiczne wytłumaczenie, dlaczego nie można choćby grając w LoLa łączyć się z Riotem przez styk w TPIX i przez to ping idzie przez zagranicę;

Dlaczego grając matchmaking w CS:GO pakiet idzie przez zagranicę, zamiast przez TPIX - gdzie ping dla graczy faktycznie byłby niższy. 

I nie chcę zasłaniania się pustymi frazesami, bo troszkę na tym się znam - wiem, że wszystko zależy od dobrej chęci operatora - a dzisiaj czytając trochę forum ludzie narzekali na Telię - teraz narzekają na jej brak, narzekania o IX-ach były na porządku dziennym, a nikt z tym nic nie robi... Rozwijacie prędkość, ale co z tego - jak ja nie mogę tej prędkości wykorzystać bo po prostu macie fatalne trasy 😕 

 

@Banan922 to ładnie lecą w kulki ;] 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Anonim  Telia w Orange była fatalna jeszcze rok temu.. ale jakoś od 5-6 miesięcy jest naprawdę spoko i pingi są przyzwoite, lepsze niż w opentransit 😉 i to pomimo podbijania do 20 ms w Warszawie... i odkąd telia się naprawiła zauważyłem że wiele tras przeszło na opentransit... czyli logicznie rzecz ujmując:

 

1. Gdy telia lagowała i zamulała to bardzo dużo tras przez nią szło, praktycznie 90% dedykowanych serwerów było na telii.

2. Telia się naprawiła to wiele tras zostało anulowanych i przeniesionych na opentransit który po prostu nie wyrabia, do tego ma kiepski ping. Do Nowego Jorku przez telię mam 105 ms a przez opentransit 125-130 ms 😄 Nawet do europy ping jest 10-15 ms wyższy niż jakby szedł przez telię...

 

Co do prędkości @Anonim to się zgadzam i od dawna o tym mówie - co z tego że mam 300mbps jak film na yt potrafi zamulić w 1080p? Co z tego że mam 300mbps jak sterowniki nvidii do mojej GTX 1060 szły ledwo 1mb/s? Co z tego że mam 300mbps skoro w grach mnie rozłącza albo ping skacze jak idzie przez opentransit..?

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Wiesz, jak mam internet w Orange światłowodowy od marca zeszłego roku, to nie odczułem fatalnych problemów z Telią - wręcz przeciwnie - właśnie jak grałem czy coś przez Telię to było okej, lepiej niż na opentransit. Teraz na opentransit może nie jest tragicznie, ale jeśli niższy ping mam do serwera w Szwecji niż w Warszawie - to coś tu nie działa tak jak powinno, a naprawdę - 50-60 ms to jest dość słaby wynik, kiedy inni mają po prostu lanowe pingi - 5-4 ms bo idzie normalną trasą... jeszcze te Teliowskie 18-20 ms było naprawdę fajne, przyjemne, ale już 50-60 dla FTTH i +30 dla DSL to jest okropieństwo i tortury... 😄 

 

@Banan922 widzę, że naprawdę dużo osób ma problemy z trasami w Orange, a sam Orange nic z tym nie robi... To naprawdę wiele o nich mówi. Mam nadzieję, że do czasu kiedy T-Mobile wejdzie na ich światłowody coś się zmieni - jeśli nie... to wszyscy wiemy, że kilkadziesiąt tysięcy osób przejdzie do konkurencji - no bo to jest żałosne po prostu... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@AnonimJa na miedzi od Hyperionu (6mbps/1mbps) 3 lata temu miałem lepsze pingi niż na Orange 😉 Ba, nawet youtube nie zacinał w 1080p...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Ja na miedzianej Netii gdzie były wszystkie polskie IX-y miałem pingi praktycznie takie same jak teraz na światłowodzie, a w CS niższe, bo pakiety były wymieniane w IX-ach właśnie... 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Tutaj kilka dni temu miałem piękny disconnect... http://prntscr.com/krefef

 

 A jak ja tworzę grę to często z mojego hosta wywala ludzi. Mi internet działa, im działa ale cóż...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

@Banan922 myślę, że najlepszą opcją będzie po prostu zaczekać, co nam @HypsteRT powie - ja liczę na to, że Orange w końcu ruszy się i przeprowadzi porządne zmiany w polityce peeringu i routingu - bo to co jest obecnie, to jest żart. Po prostu, żart - w dodatku nieśmieszny... 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy na linii CS:GO > Światłowód

Jakiś czas temu mój siostrzeniec grał u mnie na CS:GO na moim mobilnym Internecie od konkurencji i nie było żadnego problemu.