Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Jeżeli twój router obsługuje VPN to możesz rozważyć kupno VPNa wpiętego do TPIXa, dzięki czemu ominiesz węzły Telii.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.


xAYXAa2 napisał(-a):

 

 Zrobiłem też tracert dla twojej usługi, na 11 przeskoku ten sam problem.


 

11 hop to żaden problem, po prostu tamten serwer ma tak skonfigurowane, że nie odpowiada na ping.

 

Ehh.. czyli dalej Orange nie rozwiązał problemu z telią.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@-brtk- nie rozwiązał i zapewne nawet nie próbuje, skoro te kwestie na forach poruszano już w 2015 roku...


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Informacja o ewentualnych problemach z Telią jest już od dłuższego czasu nie aktualna.

 

Jeżeli są jakieś konkretne przypadki, to prośba o informacje.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Prośba o informacje kiedy dokładnie pojawił się problem i z jakiego internetu Orange korzystasz (xDSL, FTTH), i czy problem w dalszym ciągu występuje.

 

Data tych problemów (nie napisałeś dokładnie kiedy to było) mogło też mieć związek z dwoma niezależnymi wydarzeniami - być może akurat stało się to jak był pad serwerów po stronie EA w trakcie premiery Fify, a być może trafiłeś pechowo jak orkan Ksawery narozrabiał w Europie.

 

Prośba o informacje o dacie, łączu i potwierdzeniu czy dalej problem występuje. 

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@HypsteRT, nie ma sensu pisanie kiedy wystąpił problem, gdyż występuje on dokładnie od momentu w którym rozpocząłem rozgrywkę online na konsoli Xbox one, czyli już od 2 - 2,5 roku co najmniej. Nie ma to nic wspólnego z obciążeniem serwerów w dniu premiery, ani z orkanami szalejącymi w Europie. Zgłaszałem co najmniej 5-krotnie ten problem na infolinię EA Sports, za każdym razem konsultanci sprawdzali czy rozłączenie mogło być spowodowane awarią serwerów i za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że w tym czasie serwery były sprawne. Jeśli chodzi o przykładowe daty - wczoraj wieczorem miałem jedno rozłączenie, w sobotę było ich 2-3.  Korzystam z neostrady w funpacku, opcja do 20 Mpbs z routerem livebox 2.0. Od kilkunastu dni konsola ma statyczny adres IP w sieci domowej  i jest wrzucona w ustawieniach routera do strefy DMZ (konsultanci z EA sugerowali, by tego spróbować), jednak nie ma najmniejszej różnicy w działaniu usługi. Jakie jeszcze informacje są potrzebne? 

 

edit: przypominam, że problem polega na tym, że rozłączenie występuje NAGLE, bez wyraźnej przyczyny, częstotliwość występowania jest zupełnie losowa (czasem ani razu w ciągu dnia, czasem 3x dziennie). Po rozłączeniu można się od razu połączyć ponownie, sam internet się wtedy nie rozłącza, usługa xbox live również działa w tym czasie poprawnie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

Pobierz winmtr albo pingplotter, włącz jakiś test do IP EA i pograj w grę, jak problem wystapi, to program powinien to zanotować jakimś skokiem pingu/lossem, wtedy możesz pisać reklamację, bo inaczej jesteś bez dowodów.

 

@HypsteRT problemu nie da się rozwiązać, zostawiając jakieś "przypadki" pojedyńcze, albo się go rozwiązuje, albo łata daną trasę, by te lossy nie występowały i wtedy występują te "przypadki".. A najlepiej naprawiać niż maskować problem, bo wtedy zawsze gdzie indziej wychodzą buble.

 

 

@miroslav1 jeszcze pytanie, usunąłeś z loginu neostrady /ipv6 ? To pierwsze co powinieneś zrobić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@-brtk-, próbowałem grać zarówno przy włączonym ipv6 jak i przy wyłączonym. Obecnie ipv6 jest usunięte z loginu. Jak próbowałem grać przy ipv6, to już w ogóle była taka masakra, że lepiej nie mówić. A teraz jeszcze od trzech dni jest taki problem, że jak włączam konsolę i ona wbija do sieci domowej, to na wszystkich urządzeniach ginie Internet... Ponowne połączenie np na pececie przywraca internet na kilkanaście sekund i znów nie można żadnej strony otworzyć - czym TO może być spowodowane? W tym czasie nie dłubałem w konfiguracji routera ani konsoli kompletnie NIC.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@miroslav1czy dla innych tytułów (nie EA) również zaobserwowałeś takie problemy, czy tylko EA dotyczą?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 2
  • 1

Problem z serwerami EA Sports na Xbox One.

@HypsteRT - W tytuły innych producentów tylko sporadycznie grywam on-line, jednak nie miałem problemów utrudniających rozgrywkę, tak jak w tym przypadku. Ostatnio na przykład zdarzało mi się grać w Gwinta od Cd projekt RED - rozegrałem całkiem sporo potyczek on-line (powiedzmy 50-60) - ani jednego rozłączenia. W fifie Mam rozegranych ok 100 meczów on-line, w tym jakieś 10 rozłączeń 🙂