Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem funbox3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Witam dziś około 12 zaczął się problem z dostępem do internetu z poziomu konsoli Xbox one S. Standardowo reset routera kontrolki świeciły jak powinny. Internet po wifi był na telefonie bo tylko na tel korzystam po wifi. Konsola po kablu telewizor też. Ani jedno ani drugie nie miało połączenia ze światem, z routerem tak. Po rozmowie z konsultantem miałem wymienić sprzęt. Tak też zrobiłem router wymieniony na nowy. W domu podłączony zalogowany do sieci. Kontrolki świeca i no właśnie konsola przez chwilę łączyła się ze światem telewizor dalej się nie może dogadać po kablu, natomiast po wifi zdąży mu się połączyć ze światem chwilę działa i rozłącza wifi. Ktoś coś jakieś wskazówki ?? 

 

Screenshot_2021-06-12-20-22-53-898_com.orange.mojfunbox.pl.jpg

Screenshot_2021-06-12-20-22-44-549_com.orange.mojfunbox.pl.jpg

IMG_20210612_202150.jpg

________________
* Wstawiono obrazki dodane jako załącznik – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Sprawa dość ciekawa i banalna, nie wiadomo czemu przestał działać poprzedni FunBox 3.0. A problem z nowym polegał na tym, iż stary FB3.0 nie został wylogowany, dlatego nowy nie mógł się zalogować i zassać danych...

Nikt z konsultantów/doradców nie wpadł na taki pomysł poza technikiem, który był na miejscu. Także temat dla potomnych 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

39 ODPOW. 39
Anonim

Nie dotyczy

Problem z połączeniem funbox3.0

@AfGaN1939  tak z marszu, to kable lan bym podmienił, bo 2 felerny router, to niecodzienny wypadek. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Same z siebie by przestały działać ?? Do godziny 12 wszystko działało a teraz losowość. Ciężko grać teraz online żeby tv nie rozwalić jak mnie rozłączy 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Problem z połączeniem funbox3.0

@AfGaN1939  test na innych kablach polaczeniowych zrobić, jak nadal brak netu po lan, to zgłoszenie i wymiana FunBox 3.0.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Wymiana funboxa już dziś była, teraz akurat wszystko działa... 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z połączeniem funbox3.0

@AfGaN1939  skoro teraz ok, to jakiej pomocy oczekujesz, bo FunBox 3.0 to już dość stary router, bywa że usterki łapie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z połączeniem funbox3.0

@AfGaN1939 potwierdź, że wszystko jest ok i po kablu i po wifi. 

Jaki masz adres IP czy v4 czy v6 w loginie?  Próbowałeś rozdzielać sieci na 2,4 i 5GHz osób  i czy konsola i tv widzą obie? Jakie kable stosujesz? Fabryczne czy robione przez zaciskanie wtyki RJ45? Może masz sieć LAN? Jak daleko są urządzenia od modemu i wreszcie jak modem podłączony jest do sieci? Przez patchcord ftth czy przez wejście i kabel eth i ont zewnętrzny dodatkowy? Diody świecą prawidłowo? 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Diody świecą prawidłowo, konsola i tv po kablu lan, router się łączy ze światem za pomocą światłowodu. Kable fabryczne, login V6, sieci rozdzielone. Na chwilę obecną wszystko działa. Tylko próbuje zrozumieć, albo na przyszłość się przygotować na taką samą akcje 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z połączeniem funbox3.0

@AfGaN1939  jak pisałem FunBox 3.0 już wiekowy, może awarię złapać, tego nie przewidzisz i się nie przygotujesz, można go wymienić na FunBox 6, ale to tylko odpłatnie 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 21
  • 53
  • 1

Problem z połączeniem funbox3.0

Niestety ale z 6.0 nie po drodze mi bo nie będę go mógł podłączyć do światłowodu, specyficzne miejsce ;(