Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z grą

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Problem z grą

Witam mam taki problem gdyż syn który uwielbia grać w grę Roblox napotkał problem z internetem.Problem jest taki ze jak włącza grę poprzez router to w rogu jest kwadracik biały który się kręci 360 stopni natomiast się nie kręci i stoi w miejscu.Gdy udostępnię internet z telefonu to wszystko działa i syn normalnie gra a jak przełączy na router to jest tak jak pisałem wyżej.Niedawno przenosiłem numer do Orange i na początku już był ten problem,gdy posiadałem inny router od innego operatora to nie było żadnego problemu lecz gdy wziąłem router w Orange to już jest problem.W załączniku screenshot problemu.

Nazwa modelu to HUAWEI - B535 - A44D

Pozdrawiam

posiadam router marki Huawei a nie jakiś LiveBox czy FunBox.Router bezprzewodowy.

 

AEC43042-AA93-44CD-8D18-6048DD36ED5D.png

 

 

____________

Wpis przeniesiony do właściwej kategorii - Rafał

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z grą

Jeżeli powyższa rada nie zda egzaminu, to pewnie musicie wykupić Orange VPN by pograć w tą grę na internecie mobilnym, na ipv6 na neostradzie z funboxem Roblox nie działa, wymuszenie ipv4 zdawało egzamin, nie wiem jak na internecie mobilnym. 😉

Zaloguj się na router Huaweia 192.168.8.1 , znajdź zakładkę gdzie możesz ustawić APNy etc, ustawienia profilu chyba powinno się nazywać, podobnie jak w  telefonie, i zmień tam typ IP na ipv4.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Problem z grą

Przełącz się na IPv4 i zobacz czy działa. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Problem z grą

Jeżeli powyższa rada nie zda egzaminu, to pewnie musicie wykupić Orange VPN by pograć w tą grę na internecie mobilnym, na ipv6 na neostradzie z funboxem Roblox nie działa, wymuszenie ipv4 zdawało egzamin, nie wiem jak na internecie mobilnym. 😉

Zaloguj się na router Huaweia 192.168.8.1 , znajdź zakładkę gdzie możesz ustawić APNy etc, ustawienia profilu chyba powinno się nazywać, podobnie jak w  telefonie, i zmień tam typ IP na ipv4.

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z grą

W routerach mobilnych nie zawsze da się ustawić zmianę z IPv6 na IPv4.

 

@KacperZawidzki proponuję sprawdzić ustawienia:

 

Wyłączyć zaporę sieciową. Jak nie zadziała, to włączyć ją ponownie.

Screenshot_20200822-042021_Chrome.jpg

Otwarcie odpowiedniego portu dla gry. Trzeba w Internecie poszukać, jakie porty muszą być otwarte dla gry i je wpisać w poniższych ustawieniach.

Screenshot_20200822-042051_Chrome.jpg

Jeszcze ustawienia NAT.

Screenshot_20200822-042152_Chrome.jpg

 

Też często się spotykam, że apka na Internecie z Play działa, z Internetu od Orange nie działa. Dzwoniłem nie raz na infolinię Orange, ale twierdzą, że nie blokują, a apka dalej nie działa.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Problem z grą

Dzięki za pomoc,znalazłem tą zakładkę i zmieniłem na Ipv4.Problem rozwiazał się i leci jak błyskawica 🙂