Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping na światłowodzie w kontekście gier online


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Jak to taki problem korzystać z własnych umów to może warto skorzystać z pośrednich serwerów z lepszą umową? Podepnijcie się np. pod Waszę "matkę" we Francji szybkimi łączami i niech ona będzie pośrednikiem z resztą serwerów, albo nawet dogadajcie się z UPC, o ile UPC na to pozwoli, ale to pewnie kwestia odpowiedniej kasy. 


Zespół Nasz Orange
  • 1105
  • 7727
  • 80

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

@Patryk94

Rozważ proszę, czy któryś z wpisów nie zasłużył na szlachetne miano: 'Zaakceptuj jako rozwiązanie' 🙂

 

Pozdrawiam,
Rafał


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Takie pingi miałem po podpisaniu umowy z ORANGE

 


PIERWSZA KALIBRACJA ŁĄCZA PO WGRANIU WINDOWSA  2016-06-02 10_11_05-PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie - speedtest.pl ‎- Microsoft.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

A takie mam już teraz i pewnie czeka Mnie także reinstalacja systemu ale dziwne ,że PING za granicę właśnie tak wzrósł.


PING ORANGE FIBER 600MBITS 2017-11-09 22_50_20.png

Anonim

Nie dotyczy

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Ten test to różnie pokazuje w zależności np. od godzin. Żeby na podstawie tego wnioskować reinstalacje systemu jest bzdurą.

Bez tytułu22.png

teraz robione na mojej zwykłej neostradzie.

Anonim

Nie dotyczy

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

@GattsSamo przeinstalowanie systemu nie rozwiąże problemu z pingiem. I tak Orange bardzo poprawił działanie przez ostatnie 2 lataEmotikon: Szczęśliwy


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Nie wiem jakie łącze używasz ale widocznie nie jest to światłowód bo wyniki na światełku nawet jeżeli nie jest ono doprowadzone bezpośrednio do Mojego mieszkania bo ostatnie 4metry to kabel kat.5e w istniejącej instalacji.

Najlepszy możliwy PING jaki miałem osiągnąłem po odpowiedniej konfiguracji łącza dla BUFORA wynoszącego 96 i wielu zmian w rejestrze jednak w tej chwili nie jestem w stanie osiągnąć takich wyników bo na serwery Niemieckie/Francuskie czy w Anglii gdzie najczęściej znajdują się gry online są w tej chwili wyższe o przynajmniej 10ms do 20ms.

Tak pięknie miałem jeszcze w marcu tego roku no ale jak widać nie zawsze tak będzie jak na razie.


ORANGE FIBER 600Mbits dla bufora 96  2017-03-19 13_04_52-PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie - speedtest.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Tak po za tym zauważyłem ,że UPC się poprawiło w moim rejonie bo byłem u sąsiada zobaczyć jak sprawuje się PING przy jego 60Mbits/6Mbits i jestem w szoku na korzyść tego usługodawcy bo osoby grające na serwerach umieszczonych w Rosji mogą mieć niebywale niskie czasy opóźnień na łączu zwłaszcza ,że u sąsiada jego łącze nie jest w ogóle skonfigurowane.


PING UPC NA ŁĄCZU 60Mbits na 6Mbits.jpg