Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping na światłowodzie w kontekście gier online


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Cześć wszystkim, z racji tego że w ciągu 2 tygodni muszę podjąć decyzję - pozostać w UPC czy też przenieść się do Orange Supernovej, trochę poczytałem w Internecie na temat tego drugiego. Trafiłem tutaj i powiem, że jestem na prawdę zaskoczony podejściem Orange do sprawy węzła telia. Nie ukrywam, że pingi są dla mnie rzeczą pierwszorzędną, bo sporo gram online i streamuję.

 

Jak sprawa kształtuje się teraz? Czy orange podjęła jakieś kroki w celu rozwiązania problemu? Czy problem dotyczy wszystkich użytkowników Orange łączących się z internetem po kablu? Nie mieści mi się w głowie, żeby żaden użytkownik nie był w stanie normalnie grać online. Łudzę się z tym, że akurat w moim przypadku wszystko byłoby ok, ale nie chcę też wpakować się w bagno. Dodam, że mieszkam w Warszawie. Dzięki za opinie i pozdrawiam

17 ODPOW. 17

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Cześć @Patryk94, co prawda nie jestem ekspertem w temacie, ale śledzę go od jakiegoś czasu i problem dotyczy tylko niektórych, nielicznych serwerów.

 

+ co do rozwiązania problemów - są rozpoznane, od jakiegoś czasu zespoły techniczne pracują nad ich rozwiązaniem, powinno być już lepiej niż jeszcze pół roku temu, ale to nie jest kwestia tylko zmiany jakichś ustawień, ale też umów między operatorami, więc rozwiązywanie problemu trwa... W temacie dotyczącym samej telii możesz znaleźć więcej informacji: https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Telia-net/td-p/3646


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Konkretnie chodzi mi o counter strike global offensive. Ja rozumiem, że sprawa na pewno jest zawiła i skomplikowana, ale dla mnie to niedorzeczne, żeby taki gigant jak Orange nie umiał uporać się z kłopotem od 2 lat. W końcu to Wy powinniście być ekspertami, i powinniście sprzedawać pełny produkt. Ja nie mogę sobie pozwolić na jakieś lagi, niepewnie działający internet, tym bardziej, że mamy XXI wiek i na szczęście jest w czym wybierać na rynku.

 

To trochę tak jakbym był producentem samochodów i zwalał na producenta jakiejś wadliwej części, że auto ulega awarii od razu po wyjeździe z salonu. Dla mnie to oczywiste, zmieniam producenta części nie innego. Nie mogę pojąć dlaczego Orange nie może postąpić podobnie. To znaczy rozumiem, że po prostu rozwiązanie problemu z którym boryka się mała część waszych klientów może nie być opłacalne, ale to już jest kłamstwo prosto w oczy.

 

Na szczęście sąsiad ma od Was internet światłowodowy. Kupię na szybko jakiegoś długiego patchcorda i potestuję na zmianę orange i upc.

 

Pozdrawiam


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Właśnie dokonałem testu pingów u siebie (UPC) i sąsiada (Orange supernova) w kilku następujących miejscach. Pierwsza wartość - UPC, druga Orange

Warszawa Netia 7ms/2ms

Dusseldorf Kommitt Ratingen 40ms/37ms

Rennes iperf.fr 36ms/36ms

Szkocja  Aberdeen Internet for business Ltd 47ms/47ms

USA-Eureka CA 200ms/187ms

 

Zatem pingi bardzo podobne, delikatnie niższe u Orange. Czy ktoś, kto zauważył wcześniej u siebie problem mógłby dokonać testu tych miejsc i przedstawić wynik? Pomiary dokonane przez speedtest.net


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Patryk, odnośnie użytego porównania to w tym przypadku bliższe byłoby porównanie "samochód dostarcza Orange, a drogi, po których jeździ - operator międzynarodowy". I choć zbudowaliśmy "samochód", który ma na liczniku maksymalną prędkość 220km/h to właściciel "drogi" decyduje o tym z jaką prędkością "samochód" może się poruszać i narzuca ograniczenie do 30 km/h. Ten przykład jest lepszy też dlatego, że nie można zmienić drogi (operatora międzynarodowego) na inną ot tak, pertraktujemy za to, aby ograniczenie prędkosci było znacznie wyższe.

 

Co do testów to w przypadku gier jeszcze większe znaczenie niż ping może mieć opóźnienie. Pewnie warto porównać tutaj: http://www.pingtest.net

 

+ w CSa nie gram, może widziałeś gdzieś oficjalną listę serwerów, z których korzysta? Można byłoby puścić pingi na nie i w ten sposób sprawdzić czy mogą być z nimi problemy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Nie można zmienić drogi operatora międzynarodowego, ale samego operatora z którym współpracujecie już tak.

 

Zamówiłem wasz Internet. Jeżeli coś będzie nie tak - zrezygnuję. Mam na to 14 dni, pozdrawiam 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Cieszę się bardzo! @Patryk94, bez względu na wynik testów - byłoby super, gdybyś się z nami za te ok. 2 tygodnie podzielił tutaj wrażeniami 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

W czwartek rano zamontowano mi w mieszkaniu światłowód. Moja opinia po kilku dniach użytkowania jest następująca:

 

Jeżeli korzystasz z internetu nawet w najmniejszym stopniu do grania, nigdy w życiu nie wybieraj Orange. Moze i na niektorych serwerach ping delikatnie nizszy niz na UPC, ale na większości po prostu nie idzie normalnie grać. Co chwila kilkusekundowe zwiechy, tak jakby fps spadał do 0, a przeciez komputer dopiero co złozony za kilka tysiecy złotych. Nie mowiac juz o grze z kolegą, ktory mieszka 2 ulice ode mnie (kolega posiada UPC). Ping między nami około 80-90. Kiedy przepnę się na internet upc po kablu, wtedy ping między 5-10. Poza pingami, czasem przycina youtube, czasami w ogóle się nie włącza nie mówiąc juz o hltv...

 

Orange, po prostu bez komentarza. Po weekendzie pierwsze co zrobię to skorzystam z przysługującego mi 14 dni na rezygnację z oferty i wracam do upc. Pozdrawiam wszystkich

Anonim

Nie dotyczy

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

@Patryk94 Fajnie, że jest taka opcja rezygnacji z umowy. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 5
  • 0

Ping na światłowodzie w kontekście gier online

Wg polskiego prawa możesz odstąpić od umowy w okresie 14 dniu od jej podpisania.

 

Całe szczęście, że jeszcze nie zrezygnowałem z UPC bo dziś zostałbym bez internetu 🙂 Nie mogę praktycznie w nic grać na Steamie, wywala mnie co chwilę z Team Speaka, youtube, hltv to samo. W skrócie, ciężko jakkolwiek połączyć się z zagranicznymi serwerami.

 

Pewnie ludzie dorwali się do komputerów w sobotni wieczór.