Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

Dzień dobry 

Posiadam internet mobilny LTE z urządzeniem airbox. W różnych grach (Apex Legends, CS:GO, Call of Duty) ping zawsze utrzymuje się na poziomach 70-90ms. Zdaje sobie sprawę z tego, ze internet mobilny to nie najlepsze rozwiązanie do gier online, ale niestety obecnie innego rozwiązania nie mam. Dodam tez, ze na stronie speedtest zawsze wszystko gra, ping nie przekracza 30ms. Moje pytanie jest następujące, mam już pakiet VPN za 7zl miesięcznie, czy dokupienie pakietu statycznego IP za 20zl miesięcznie mogłoby mi pomoc? W grach typu FPS zalezaloby mi by ping byl na poziomie 20-40ms

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

  • Pokaż ustawienia z modemu LTE, coś nie tak jest, dynamiczny  IP vs vpn wystarczy by pograć komfortowo. O pingu 20 czy 30 zapomnij, może za granicą się da, stabilny 40 wystarczy, chyba to też max po LTE.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

@jmalgoska na speedtescie wszystko ok bo test idzie przez polskie serwery, a w grach to idze przez serwery zagraniczne


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

@jmalgoska Może jest możliwość ustawienia na 3G w tym routerze i będzie lepiej.

Byl juz taki temat

https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Wysoki-Ping-w-grach/td-p/57368

Anonim

Nie dotyczy

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

@jmalgoska  dopytam jeszcze, max sygnał LTE masz, bo jak nie to o dobrym  i stabilnym pingu w grach zapomnij.


Pracuję w Orange
  • 143
  • 292
  • 4

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

.Cześć,

Na początek spróbuj przestawić router na IPv4, nieznacznie zyskasz, ale zawsze coś.

 

Jak masz AirBoxa, to łączysz się tylko przez WiFi, spróbuj przesiąść się na kabel.Jak masz w domu tylko dostęp do internetu mobilnego i korzystasz jako ten główny internet domowy, to warto pomyśleć np.:

https://www.orange.pl/sklep/Huawei/Huawei-4G-Router-3-Pro/Bialy?chosenDevice=MOB_CPO_DEV_HUA_B535_4G...

 

w sprzedaży był kiedyś ZTE MF286, fajny routerek w dodatku z zasilaniem bateryjnym i agregacją pasm, więc jako urządzenie zastępujące stacjonarny internet może się sprawdzić, a dodatkowo możesz podłączyć się po Ethernecie.

Agregację pasma w Twojej lokalizacji możesz sprawdzić na telefonie, zobacz czy pisze LTE+ jak jest "+", to masz agregację.

 

Orange VPN (https://www.orange.pl/view/vpn) możesz zamówić jeżeli potrzebujesz stałego adresu IP lub IP zewnętrznego, to tylko jak wystawiasz jakiś serwerek na zewnątrz, ale co raz mniej gier potrzebuje zewnętrznego IP.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

Dziękuję wszystkim użytkownikom za odpowiedzi! 😊 Niestety mam nagły wyjazd, przez który nie jestem w stanie udzielić dokładnych odpowiedzi na temat moich aktualnych ustawień, lub spróbować rozwiązań, które proponujecie. Odezwę się po weekendzie, jeszcze raz dzięki!


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

Sygnał LTE tak jak i stabilność połączenia są na wysokim poziomie, mieszkam w centrum Krakowa i oprócz niektórych dni, w które sieć jest przesilona, to wszystko działa wręcz znakomicie


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Ping 70-90ms w każdej grze na mobilnym internecie LTE

Po przetestowaniu routera Huawei B315s-22 okazało się, że łapie on sygnał trochę lepiej i są z nim lepsze osiągi. Według speedtestu średnio 25ms i duża prędkość internetu. Lecz po próbie połączenia w grze z polskim serwerem, dalej napotykam ping 70-80ms. Testowałem z ustawieniem internetu na 3G, nic nie zmieniło. Korzystam z usługi statycznego adresu IP. Czy jest jeszcze coś czego mógłbym spróbować, żeby ping w grach był mniejszy? aktualnie w grach Apex Legends, Call of Duty oraz Counter Strike ping utrzymuje sie na tych samych poziomach 70-80ms, mimo full zasięgu i super osiągów prędkościowych.

 

Dodam jeszcze, że przeszedłem z połączenia wifi na połączenie kablem, nic to nie zmieniło

 

______________

* Scalenie wpisów 1->2 - moderator Bartłomiej