Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z pingiem w Orange Światłowód


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Ale ja wiem jak załatwiać takie sprawy. Tylko powiedz mi teraz jedną rzecz. Skoro sam Orange mówi, że wszystko jest w porządku, że pracują nad poprawą od - sic! - kilku lat, a nic dosłownie się nie zmienia i nie jest to tylko moje zdanie tylko wielu użytkowników na tym forum między innymi; UKE nic z tym nie zrobi bo Orange wywiązuje się z umowy o świadczenie usługi dostępu do internetu - to gdzie mam pisać?

Ja jedynie oczekuję odpowiedzi od pracownika Orange - co oni zamierzają z tym REALNIE zrobić, a nie mydlić ludziom oczy że pracują - tylko szkoda że odkąd nad tym pracują, to zamiast być coraz lepiej, to paradoksalnie jest coraz gorzej... I ja nie potrafię zaakceptować tego, że internet rzekomo najlepszy dla graczy w Polsce, ma pingi do oficjalnych serwerów gier w Warszawie (!) ponad 40 ms, bo pakiet idzie z Warszawy do Frankfurtu, aby wrócić do Warszawy. Już lepiej było przez warszawską Telię, która też bez żadnego racjonalnego powodu podbija pingi o 20 ms i mieć te 22-23 ms do tego serwera... Tak samo jest w innych grach... 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

To jeśli wg Ciebie Orange wywiązuje się z umowy, to oczekujesz? Lania wody?

Poza tym jak chcesz realnej pomocy na dziś, to skorzystaj z rozwiązań maskujących ip jak noip, vpn czy vm itp. Jak chcesz realnej naprawy, to niedawno weszły w życie związane z neutralnością internetu. Jak masz czas i cierpliwość, warto z nich skorzystać.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Gdzie napisałem, że według mnie Orange wywiązuje się z umowy?

Kłania się czytanie ze zrozumieniem, do tego wątku już wracał nie będę bo ludzie którzy to potrafią z całą pewnością zrozumieli sens mojej poprzedniej odpowiedzi.

 

To przepraszam bardzo, po kiego wała płacę za internet jeśli muszę korzystać z rozwiązań zewnętrznych tj. VPN i innych? To operator może robić mnie w konia a ja mam sobie kupić VPN i za przeproszeniem zamknąć mordę? No coś tu jest nie halo - to Orange ma obowiązek zapewnić mi usługę, którą reklamują - czyli internet najlepszy dla graczy - numer 1 w Polsce rzekomo. Narazie się z tego nie wywiązuje - coś jest nie tak, nieprawdaż?

 

A te rozporządzenia o neutralności sieci nie interesują mnie jako użytkownika końcowego - ja mam po prostu podpiąć komputer kablem do routera i wszystko ma działać jak należy. Ponawiam moją prośbę o zaniechanie dalszych odpowiedzi przez Ciebie w tym wątku, bo najwyraźniej nie rozumiesz jak to działa ze strony klienta końcowego, miłej pracy w Orange. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Sam zacznij najpierw czytać i pisać ze zrozumieniem... A jak skończysz wylewać swój jad i chciałbyś wskazówek, masz wyżej.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@martinez1 mam lepszego dostawcę internetu ale płacę więcej niż jakbym miał od Orange, ale parametry sieci są zachowane, 30% wolniej czasem, można pograć w gry online, jak pisałem im lepsza usługa tym większy koszt, to co piszesz o sieci Orange to nic nowego, albo zmień sieć albo czekaj na zmiany, innej opcji nie ma, Tu na Forum Operator ci nie odpowie (Orange), FB czy Blog zaatakuj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Piotrekk85  Twoje posty w obronie Orange naprawdę kiepsko się czyta... odpisujesz szorstko, zbywasz klienta vpnem albo czymś innym. Zero szacunku do osoby która zasila budżet firmy w której pracujesz... a tekst z 'neutralnością' sieci jest już oklepany. Widocznie 'neutralność' sieci dotyka tylko Orange skoro 90% innych dostawców nie ma aż takich problemów w grach online i inne zasoby internetu działają ok. Ja doskonale rozumiem ludzi którzy ''wylewają jad''. Wg Ciebie jak internet działa źle to każdy ma siedzieć cicho? Płacić i się zamknąć? Albo dopłacać do vpn? Ktoś płaci 80zł za neta i dodatkowo 40zł za dobry vpn? To tak jakbyś kupił GTX 1060 która byłaby uszkodzona, zaniósłbyś ją do serwisu i by Ci powiedzieli ''ale pan jad wylewa, trudno, niech pan kupi zamiennik np GTX 1070'' ? Takich cudów jeszcze na tym świecie nie ma.

 

@martinez1Ja doskonale Cię rozumiem bo mam światłowód Orange i ostatnio bardzo mało gram online bo ciężko... ale już mam dość pisania na forum bo i tak się nigdy nic nie zmieni. Nawet za 5 lat ludzie będą pisać że Orange nie wywiązuje się z umów albo że pingi są wysokie i jest packet loss. Nie pozostaje nic innego jak zmiana dostawcy. Ja tylko czekam aż się pojawi u mnie jakaś przyzwoita sieć, może być nawet na miedzi, i tak ping będzie lepszy niż na światełku Orange 😉 Nie muszę mieć nie wiadomo ile mbps, byleby było to 50mbps chociaż , liczy się jakość.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Banan922: Ani słowa w tym wątku (może w innych i owszem) broniącego Orange. Usługa Neostrady jest jednak usługą masową. Na Miejskim Ethernecie problemów nie ma. W umowie są określone rzeczy gwarantowane i na nich opiera się Orange. Ale wszystkie usługi (nie tylko telekomunikacyjne) muszą być operate na ustawach na poziomie krajowym czy unijnym. I od tego są regulatorzy.
Szanuję prawo do krytyki, ale teksty że ktoś pracuje po alkoholu (to w Polsce jest przestępstwem) to już poziom rynsztoka. I brak szacunku do ludzi.
Twoja rada "zmień operatora" jest łatwa - zamiast zapłacić kilkanaście zł za np vpn zapłać 2 tysiące za zerwanie lojalki. No super alternatywa. Zaproponowałem coś innego m.in. napisanie do UKE. Oczywiście do tego trzeba się przygotować a nie pisać na poziomie jak wyżej.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Banan922 naginasz, 50% dostawców netu nie utrzymuje parametrów sieci, gro użytkowników sieci Orange nie narzeka, oni tu nie piszą i w necie też milczą, brat ma wszystko w Orange i jest zadowolony, net działa mu jak powinien i spadek prędkości max 40%, pograć też z nim da się, wnioskuję że też masz żal do Orange, tak na koniec, nie pracuję w Orange i mam tylko 2 karty prepaid od nich.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@Piotrekk85By zmienić operatora wystarczy poczekać do końca umowy. Dlatego warto wiązać się na rok a nie 2 czy więcej lat. Nawet jeśli np po 8 miesiącach internet zacznie się poważnie psuć no to 4 miesiące jakoś da rade wytrzymać. Po drugie vpn może usunie problem z utratą pakietów ale zwiększy ping bo pakiety od nas musząc dojść do serwera vpn i dopiero stamtąd w świat. Także nie wiem co jest ''mniejszym złem'' - 50 ms i 10% packetlossa czy 0% packetlossa i 100 ms. Pewnie to drugie, ale czy warto dopłacać? Zresztą to też zalezy z jakim vpn się łączymy.

 

Wg mnie proponowanie vpn-a do i tak drogiego internetu to przegięcie. Jeśli już to Orange powinno takie vpn sponsorować skoro nie potrafią zapewnić wystarczającego przesyłu/pingu.

 

@Anonim  To mamy inne doświadczenia bo z tych dostawców co ja używałem + tych co mają moi znajomi to Orange jest prawie najgorsze, stąd wnioskuję że 90% jest lepszych od Orange 😉 Żal może mam, bo oczekiwałem od tego internetu więcej a nie mogę spokojnie pograć w gry online, mimo że każdy z moich znajomych którzy NIE są w Orange grają we wszystko bez żadnych problemów z pingami czy lagiem. Mogę podać nazwy tychże sieci ale zaraz dostanę warna za reklamowanie... tak czy tak, jedne są duże, inne mniejsze ale wszystkie zapewniają przyzwoitą prędkość, a pingi w grach i trasy pakietów o niebo lepsze niż w Orange.

 

Przypomnę że mam światłowód, a nie starożytny DSL. DSL Orange miałem i było fatalnie, ale wybaczyłem bo wszyscy mówili że to wina linii, że technologia blabla i że na światłowodzie będzie bajka. Bajka? Chyba Bajkał. Głębokość wprost proporcjonalna do żenady.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Mieszkam na Śląsku, dostawców kupa i lepiej niż 50% dobrych, ja po miedzi jadę i nie narzekam, światło jest dostępne ale musiał bym 20 zł więcej bulić, bez sensu, 3 karty sim firmowe mam tylko do LTE bez limitu GB, zasadniczo kabel mi zbędny, starczył by mi net po LTE, obecnie szybkości łącza po kablu nie wykorzystuję, ba sieć też gdzie niegdzie przycina, więc max szybkość w Polsce to tylko na papierze.