Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z pingiem w Orange Światłowód


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Witam,

Jak dosłownie wszyscy klienci internetu światłowodowego mam problemy z pingiem.
Już tłumaczę o co chodzi.
Orange reklamuje swój światłowód jako najlepszy internet dla graczy, z pingiem na poziomie 10 ms.

Po 1 - to jest jawne łamanie prawa - wprowadzacie klientów w błąd.

Po 2 - niech mi jakiś pracownik Orange wyjaśni jedno - dlaczego Riot Games (właściciel gry League of Legends) jest w TPIX, a pakiety idą do serwerów przez zagraniczne łącza - co dodaje dodatkowe 20+ ms. Te łącza są w dodatku zapchane - więc jest utrata pakietów.

Po 3 - dlaczego Telia w Warszawie podbija ping o 20 ms i nikt nic z tym nie robi? Tak szanujecie graczy? Naprawdę - mi osobiście brakuje czasu i środków, ale kiedyś przejedziecie się na takim wprowadzaniu w błąd i ktoś was oskarży o wprowadzanie w błąd.

Po 4 - dlaczego nagle zmieniliście trasę pakietów do warszawskich serwerów Valve? Szło przez Telię, było 20ms - o dziwo bez lossa, ale jednak 20 ms. Teraz leci przez Warszawę -> Zagranica -> do Warszawy.

Czy wy macie inżynierów którzy pracują na kacu? Bo normalni inżynierowie ustawiliby routing najlepiej jak to możliwe - wy nie jesteście najlepszym internetem dla graczy. Wy nie jesteście nawet przeciętnym internetem dla graczy.

Jesteście żałośni - i w tym jesteście rzeczywiście siecią nr 1 - najbardziej żałosna sieć w Polsce...

A to tracert do serwera CS:GO w... Warszawie...
 
C:\Users\Home>tracert 155.133.231.67
Tracing route to 155.133.231.67 over a maximum of 30 hops
1 1 ms 1 ms 1 ms *.*.*****.******.******.**[192.168.1.1]
2 3 ms 3 ms 3 ms war-bng6.tpnet.pl [80.50.18.106]
3 2 ms 1 ms 2 ms war-r2.tpnet.pl [80.50.122.105]
4 22 ms 26 ms 24 ms ae102-10.ffttr7.frankfurt.opentransit.net [193.251.248.153]
5 22 ms 24 ms 24 ms verio-4.gw.opentransit.net [193.251.247.156]
6 25 ms 24 ms 24 ms ae-1.r24.frnkge08.de.bb.gin.ntt.net [129.250.6.206]
7 41 ms 40 ms 42 ms ae-6.r01.wrswpl01.pl.bb.gin.ntt.net [129.250.8.186]
8 42 ms 53 ms 43 ms 82.112.96.14
9 * * * Request timed out.
10 39 ms 38 ms 38 ms 155.133.231.67
Trace complete.

29 ODPOW. 29

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Doucz się człowieku co to jest obraza - a fakt, że cała ta sieć jest żałosna można łatwo odkryć przeglądając nawet wypowiedzi na tym forum - że tak bardzo działają w pocie czoła aby to wszystko naprawić i poprawić blablabla takie lanie wody bez sensu. Tylko szkoda, że od kiedy mam neostradę czy to VDSL czy światłowód, przeszło kilka lat - nadal wszystko jest tak samo słabe - bez zmian.

To kto tu kogo obraża? Oni mnie jako klienta, który płaci za usługę - tym razem reklamowaną jako dla graczy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Lepiej obrażać wszystkich...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Nikt Ci nie da gwarantowanego pingu. Raz jest lepiej, raz gorzej. Zgłaszałeś te problemy na BOK czy do UKE?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Ale powiedz mi tylko jedno co mi da zgłoszenie do BOK? Nic - odpowiedzą mi to co zwykle, że prędkość jest zgodna z warunkami umowy i nic więcej z tym nie zrobią. Nie oczekuję gwarantowanego pingu i nie wiem czy pracujesz w Orange ale chyba tak, skoro ich tak bardzo bronisz - ich obowiązkiem jest zapewnienie mi usługi o jak najlepszej jakości, skoro oferują ją jako internet dla graczy, z najniższym możliwym pingiem do serwerów gier - oficjalnych, nie społecznościowych. A tak nie jest. To jest kłamstwo, wprowadzenie klienta w błąd. Jaka jest logika inżynierów Orange skoro kierują pakiet z Warszawy do Warszawy przez zagranicę? 

To jest po prostu żałosne...

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Ping to nie schodzi poniżej tych ok. 40 ms? 
Bez tytułu11.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@martinez1: jeśli uważasz że jest coś nie tak, od tego jest regulator rynku czyli UKE.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 4
  • 0

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Ping nawet teraz jest taki sam, czytaj słaby - nie schodzi poniżej.

 

A Tobie Piotrek już podziękuję i poproszę, żebyś wyszedł bo nie jesteś osobą kompetentną widocznie skoro mówisz, że kiedy Orange nie daje tego co oferuje mam iść do UKE. Najpierw żądam wyjaśnień od strony operatora... 

Który bezczelnie zapewnia że wszystko jest w porządku, że pracują nad tym od wielu lat i nic się z tym nie zmienia. Zaniechaj dalszych odpowiedzi, dziękuję.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

Pisać na forum możesz dlugo. Nic się nie zmieni. Podobnych wątków jest pełno. Myślałem że chcesz pomocy jak sformułować zgłoszenie, ale nie to nie.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z pingiem w Orange Światłowód

@martinez1 tu na Forum wiążącej odpowiedzi nie uzyskasz, co możesz zrobić napisał @Piotrekk85, takie sprawy jak twoje załatwia się bezpośrednio z Operatorem, sytuacja taka jak twoja powinna się poprawić, ale kiedy to trudno określić, napewno będą zmiany u wszystkich operatorów, pozostaje czekać, inni operatorzy internetu nie są lepsi, musisz zrozumieć że to czego oczekujesz wymaga kosztów, a każdy dostawca netu stara się koszty ciąć by zysk był jak największy, gracze online cierpią najbardziej.