Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@pawel__b  Jak nie ma jak jest, i ja jestem najlepszym przykładem 😄

 

Pamiętasz jak na Orange miałem 44 ms do vie.valve.net, podczas gdy inni mieli 28-30? Skąd te 15 ms więcej? Trasa była ta sama, miałem tylko 7 ms na wyjściu w Warszawie tak jak zawsze, więc powinienem mieć max 35 ms a nie 44. 9 ms więcej z racji czego? 😉 @-brtk-  pamięta i też się dziwił czemu tak mam.

 

Masakryczne lagi w Overwatch, PUBG Mobile, w Rocket League skoki po 200 ms. Inni nie mieli tych problemów. Więc co to jest? ;>

 

Btw na T-mobile teraz mam zawsze stabilne 20 ms w PUBG Mobile bez żadnych lagów i skoków pingów, więc to wszystko było od Orange, nie od emulatora tak jak twierdził pewien heros tego forum.

 

Co do AMS-IX to nie wiem, w gry na battle.net nie grałem od jakiegoś czasu i nie mam ochoty. Teraz tylko czasem pogrywam z PUBG Mobile na emulatorze jeszcze i jest ok, ping 20 i stabilny.

 

Trasa do serwera PUBG Mobile na T-mobile wygląda tak (interwał 0.2): hgfff.png

 

Ciekawi mnie jak wygląda na Orange ;>


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 113
  • 303
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Cześć. Mam pytanie: Jak to teraz wygląda? Ktoś może się wypowiedzieć, kto posiada Orange? Jakieś przykłady najlepiej. W jakiej grze jest źle, jakieś IP serwera, zrzut z winMTR.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Światłowód, ping w grach

@Banan9292 potwierdzam, tak było. Trasa szła Ci najpierw do Warszawy, gdzie miałeś ~5ms więcej na wyjściu z Warszawy na świat, niż użytkownik mieszkający w Warszawie. Dalej trasa była identyczna, różnica między pingiem Twoim a użytkownika mieszkającego w Warszawie zamiast być te ~5ms, to była ~15ms.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@-brtk-  Z tego co pamiętam to na przedostatnim hopie było nagle podbicie o 15 ms bez powodu. Jakbym był wrzucony w kolejkę z powodu gorszego priorytetu czy coś. Nie mam pojęcia, ale fakt jest taki że miałem z pewnością zbyt wysoki ping. Tzn 44 to grywalny ping, ale to tylko oznaczało że coś jest nie tak, bo powinienem mieć 35 ms a nie 44, prawdopodobnie byłem wrzucony w kolejkę i moje pakiety sobie przez 9-10 ms czekały 🙂 Akurat do vie.valve.net kolejka była mała, ale jak się trafiła większa to miałem skoki po 200 ms i packetloss 😄

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód, ping w grach

PUBG Mobile: Ping 20ms


20200805_195956.jpg

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@Filip_PL  To fajnie. Na T-mobile też mam 20 przez 99% czasu, raz na kilka gier skoczy do 32-40 ale nawet tego się nie odczuwa. Na Orange miałem skoki po 100-200 ms co kilka minut i sekundowe opóźnienia przy zbieraniu lootu i otwieraniu drzwi/przeskakiwaniu przez okna. Szczęście masz że u Ciebie jest ok, no ale Wawa to Wawa 😉


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Zastanawiam się na Orange vs T-Mobile. Miejsce - W-wa. Gry online głownie Xbox Live - Call of Duty, czasem PC - LoL. 

Macie doświadczenia pingów do serwerów Xbox Live ? Czy skaczą wieczorami w Orange i lepiej T-Mobile ?

Nigdzie nie mogę znaleźć info czy ten model Sagem zwany w tmobile "premium' daje możliwość konfiguracji typu Port Forwarding, DMZ ? Albo tryb Bridge ?

Wstępnie zamówiłem Orange, ale jeszcze nie podpisałem dokumentów i mogę zmienić. \

Z góry dzięki za info.

 

Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Z tego co mi wiadomo (ogólne informacje + Outlook etc.), Orange ma bezpośredni peering z Microsoftem, także nie powinno być problemów.

 

Również mieszkam w Warszawie i pingi nie skaczą ani wieczorami, ani o żadnej innej porze dnia.

Czasami zdarzają się przycięcia, ale po pierwsze wiemy co się dzieje na świecie, a po drugie... to tylko internet domowy, ba czasem nawet na moich serwerach zdarzały się problemy z łączem 😉

 

W LoL-u mam stałe, stabilne 39ms. Także też bez problemów. Czasem nawet 34ms.

 

Niemniej jednak, jeśli dużo grasz w CS:GO np., to polecam T-Mobile, gdyż peerują się z Valve w Warszawie poprzez PLIX-a; w Orange idzie niestety przez Frankfurt.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

 
 
 
 

Nie gram już w CS od lat. Jedynie COD na Xbox i czasem domownicy w LoLa. Z tego co piszesz nie powinno być problemów z pingiem do Xbox Live. 

T-Mobile odstrasza mnie  tego co czytam, trudnościami z serwisem technicznym (płatna infolinia) i brakiem dostĻeu via www do ustawień typu Port Forwarding czy DMZ z przypisaniem static IP urządzeń.

No ale może coś się ostatnio zmieniło w T-Mobile i te modemy "premium" dają radę ? Opinia bieżącego użytkownika bardzo by i się przydała.

 

 
 
Anonim

Nie dotyczy

Orange Światłowód, ping w grach

Z T-Mobile Ci niestety nie pomogę, aczkolwiek jeśli nie grasz w CS'a - to na 99,9% nie będziesz miał problemów z Orange 😉

 

Swoją drogą, ja grając w CS'a często trafiam do serwerów w Austrii, gdzie mam około 21-24ms, albo do Luksemburga, 39ms.

 

Także nie ma tragedii - bo jest stabilnie. Niemniej jednak wizja 5ms na serwerach w Polsce trochę smuci.