Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Światłowód, ping w grach


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Na jakie rezultaty mogę się spodziewać?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

@kry173  Pytasz o światło Orange? Zależy w co grasz i czy Orange Cię polubi czy nie 😄


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Tak pytam o światło. Z jakiego pingu i na jaki mogę zejść przy używaniu VPN. Gram głównie w cs, volorant, lol , bf5 i apex 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

To zależy od VPN. W Orange cudów nie będzie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 10
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Mam NordVPN jakie masz rezultaty w gierkach 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Ja teraz Orange nie mam, kiedyś miałem ale byłem zmuszony zmienić, bo działało, łagodnie mówiąc, kiepsko. Może w ciągu tych 8 miesięcy coś tam poprawili, nie wiem, opinie są różne. Na pewno cudów nie będzie, tyle mogę Ci powiedzieć. Nawet do polskich serwerów nadal jest po 50 ms zamiast 10.

 

Z VPN nie korzystam, ale tak jak dostawcy internetu, każdy chyba ma inne trasy i pingi są różne, VPN VPN-owi nie równy. O NordVPN słyszałem, podobno dobry, więc jak chcesz płacić za internet podwójnie to możesz spróbować.

 

Dziwi mnie to że wszędzie pisze, że VPN jest dla ochrony, do szyfrowania danych, do zablokowanych stron internetowych itp itd, a nigdzie nie pisze że jest po to by pograć w gry online bez lagów. Powinni dodać nowy powód: ''Gdy Twój dostawca internetu jest tak kiepski, że jesteś zmuszony zakupić VPN by grać online bez lagów i opóźnień'' 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód, ping w grach

Ja mieszkam w Warszawie i testowałem Orange światłowód w kilku grach:

CS:Go ok.40ms

Fortnite ok.25ms

FIFA 20 ok.22-29ms

Warzone ok.35ms

LOL: 30ms 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Orange Światłowód, ping w grach

Pingi ok, oprócz CS:GO, jednak tak jak piszesz, mieszkasz w Warszawie, a teraz jeśli ktoś mieszka na drugim końcu Polski to do pingu należy dodać dłuższą trasę + różne humory routerów pośrednich + zapewne niższy priorytet lub gorsza pula IP i z super pingów po 20-35 ms robi się 50 + lagi 😄


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Orange Światłowód, ping w grach

Testowałem też Valoranta i było 10-15ms więc bardzo ładny ping. Prawdopodobnie do serwera w Warszawie. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony pingami i stabilnością tego internetu mimo tak wielu negatywnych opinii 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange Światłowód, ping w grach

@Banan9292

Nie ma żadnych niższych priorytetów czy gorszych puli IP 😉

Na pewno dłuższa trasa i pośrednie routery...stąd biorą się różnice ale i tak pingi nie są złe, Orange generalnie poprawił się choć oczywiście nadal jego największą bolączką jest wymiana ruchu z częścią sieci w Polsce przez świat a nie lokalnie w czym np. Tmobile jest znacznie lepszy ale jak sam wiesz z kolei korzysta z przeciążonego AMS-X...no właśnie, poprawiło się przez AMSx czy bez zmian? Fakt że wakacje więc wnioski mogą być niemiarodajne