Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

Mieszkam w Częstochowie. Mam internet światłowód d: 300mb/s u: 30 mb/s z racji, że teraz jest promocja a ja przedłużałem umowę czego powoli zaczynam żałować, przez 2 miesiące mam internet  d :900mb/s u: 300 mb/s. Oczywiście komputer z ruterem połączony kablem.

Jeśli chodzi o pobieranie gier, przeglądanie youtube, twitcha i takie tam nie mam zastrzeżeń. Co innego jeśli chodzi o gry sieciowe. Żadne wymówki, że wieczór, pandemia i przeciążone sieci są do mnie nie przemawiają. Płacę 110 zł miesięcznie to wymagam od światłowodu tak jak działa światłowód. Może ktoś ,,mądry,, z Orange wyjaśni mi po jakiego grzyba moje pakiety zamiast bezpośrednio lecieć do Polskiego podkreślam P O L S K I E G O serwera CSGO lecą przez Niemcy? Zachaczają o jakieś bramki opentransit.net. Zamiast tych 5-10 pingu mam minimum 60-70 mając światłowód i płacąc 100 zł. Mój kolega ze wsi ma internet za 49 zł miesięcznie i ma 9 pingu a ja 60. Gdy gram Faceity (prywatne serwery CSGO) i muszę np grać na Francuskim serwerze to mój ping wynosi nie więcej niż 40. Nie wiem, może nie jestem dobry z Geografii, ale do Warszawy z Częstochowy mam bliżej  niż do Francji. Po co moje pakiety lecą przez Niemcy do Warszawy skoro do Katowic z Częstochowy mam 70km a z Katowic do Warszawy kable mają prostą drogę pewnie

 

ping.png

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

Tak działa Orange. Za granicę masz bardzo często niższy i stabilniejszy ping niż w kraju. 

Teoretycznie to "oszczędzanie", ale w IX-ach krajowych jest taniej niż puszczanie przez zagranicę prawie całego ruchu krajowego. A Orange boi się tego jak diabeł święconej wody. 

Jak masz jeszcze możliwość do rezygnacji (14 dni) to zrezygnuj i weź BSA. Bo do CS:GO ten internet się nie nadaje. Valve specjalnie wstawiło serwery do Polski, a mimo to i tak mając Orange masz dwa razy większy ping niż za granicę. 

 

U konkurencji właściwie wszędzie masz ping w kraju niski. W Orange jest na opak.

 

Wiele takich wątków masz na forum, z czego jeden aktywny ostatnio 🙂 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
Anonim

Nie dotyczy

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

@JaworTM  sporo podobnych tematów jest tu na forum, żaden operator nie gwarantuje niskiego pingu, jedynie szybkość pobierania i wysyłania, gro ma kiepskie trasy, bo operatorzy oszczędzają. 

Anonim

Nie dotyczy

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

Tak działa Orange. Za granicę masz bardzo często niższy i stabilniejszy ping niż w kraju. 

Teoretycznie to "oszczędzanie", ale w IX-ach krajowych jest taniej niż puszczanie przez zagranicę prawie całego ruchu krajowego. A Orange boi się tego jak diabeł święconej wody. 

Jak masz jeszcze możliwość do rezygnacji (14 dni) to zrezygnuj i weź BSA. Bo do CS:GO ten internet się nie nadaje. Valve specjalnie wstawiło serwery do Polski, a mimo to i tak mając Orange masz dwa razy większy ping niż za granicę. 

 

U konkurencji właściwie wszędzie masz ping w kraju niski. W Orange jest na opak.

 

Wiele takich wątków masz na forum, z czego jeden aktywny ostatnio 🙂 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange

Tylko te IP co pingujesz jest chyba w Niemczech a nie Polsce.. 😉 Co nie zmienia faktu, że do polskiego serwera Valve byś miał więcej niż tu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Opóźnienie w grach sieciowych / światłowód Orange