Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Anonim

Nie dotyczy

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Witam,

Wkrótce będę miał możliwość zakupu Orange Światłowód 1Gb/s i słyszałem dość wiele, że to się nadaje tylko do pobierania/wysyłania plików, a w grach bardzo kiepsko wypada. Jaka jest tak na prawdę prawda? Poprosiłbym speedtesta w tym pakiecie lub mniejszym, pingi do serwerów (np. https://www.speedtest.pl/narzedzia/ping_test_online) a dokładniej wykres i tabelkę, chciałbym też zobaczyć jak to wygląda w grach, czyli np. ping w grach typu - cs:go, league of legends, rainbow six siege, fortnite, world of tanks i tak dalej... 

Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Słabo, pingi najgorsze z możliwych. Nawet na internecie np. LTE będziesz miał niższe pingi.


Screenshot_2020-07-25 PING Test Online - test do wielu serwerów na świecie.png
Anonim

Nie dotyczy

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Tych artykułów sponsorowanych przez Orangę wolę nie czytać XD

A speedtest + ping np. w csie czy coś?

___________

* Scalono dwa posty w jeden – moderator Kinga


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

@Anonim wiec moze ta niesponsorowana opinia Cie zainteresuje😉

https://www.wykop.pl/wpis/47389751/przetestowalem-ten-caly-orange-swiatlowod-najlepsz/


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

@Anonimna speedtesty nie patrz bo one są robione do serwerów Orange, a trasy w grach będziesz miał wszystkie przez Niemcy (mowie o trasach do Polskich serwerów), w takim csgo do Polskich serwerów w Orange Światłowód jest ping na poziomie 50-60ms.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Na tym wykopie wszystko ładnie opisane 😄 No ale opinie są różne. Jedni mówią że ok, inni że lagfest. U mnie był lagfest, ale pewnie nie wszędzie tak jest. W Orange są klienci lepsi i gorsi. Jak Orange uzna Cię za klienta gorszego sortu to cóż, nie pograsz 😄

 

Tam jedna osoba z Mokotowa pisze że Orange jest ok, no ale to Warszawa, tam jest inna oferta niż dla reszty kraju i pingi też pewnie lepsze, bo nie leci przez pół polski i routery pośrednie.

 

W Orange kiepskie trasy PL-PL przez Niemcy, kiepski routing ogólnie, w T-mobile połowa tras leci przez zamulony AMS-IX i zamiast 30 ms jest 50-60 + packet loss. Jak żyć panie, jak żyć...

 

Jak nie mamy jakiegoś lokalnego polskiego małego dostawcy to raczej nie pogramy online. Witamy w Polsce.

 

Cytując jeszcze wykop:

Wartość pingu w grze to zupełnie co innego niż to, co jest w rzeczywistości. Grałem przy 60 ms w csgo i muszę przyznać, że jest to najdłuższe 60 ms w moim życiu. Wrażenie, jakbym grał na serwerze US. Desync masakryczny, notorycznie padam będąc już daleko za ścianą. Mam wrażenie, że przynajmniej 1/3 moich strzałów nie jest w ogóle rejestrowana przez serwer a pojedynki 1vs1 to w większości spray and pray.

 

Ja o tym mówiłem już daaaaawno temu ale na forum Orange się śmiali ze mnie że mam za słaby komputer ;> I nie mówię o cs:go bo w csa nie gram (grałem chwilkę jedynie), tylko o jakiejkolwiek strzelance.

Anonim

Nie dotyczy

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Skoro mieszkam w Warszawie to będę mieć lepsze pingi? 😄 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

No tak, bo pakiety nie będą się tułać po Polsce, a wyjście na świat w Warszawie będziesz mieć od razu, więc np zamiast 25 ms do OT we Frankfurcie będziesz mieć 20. Do tego pewnie lepszy priorytet niż reszta Polski.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Jak wypada Orange Światłowód w grach?

Jeśli zdecydujesz się na światłowód od Orange, to polecam umowę na czas nieokreślony. Zawsze masz 30 dni wypowiedzenia i nie będzie rozgoryczenia. Cena nie wiele większa od umowy na 24 miesiące, bo tylko 10 zł więcej. 

Ale moim zdaniem, będziesz zadowolony. 😉 

Mobilne LTE odpada.