Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zdalna kontrola dekodera.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zdalna kontrola dekodera.

Ktoś się orientuje czy jest to brane pod uwagę w Orange?

Kiedyś miałem coś takiego w N-ce. W aplikacji na smartfon mogłem zdalnie nastawić nagranie jakiegoś programu, albo skasowanie innego nagranego na "twardzielu" w dekoderze.

Wygodne jak byłem poza domem....

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Zdalna kontrola dekodera.


@voytusnapisał(-a)

Ktoś się orientuje czy jest to brane pod uwagę w Orange?

Kiedyś miałem coś takiego w N-ce. W aplikacji na smartfon mogłem zdalnie nastawić nagranie jakiegoś programu, albo skasowanie innego nagranego na "twardzielu" w dekoderze.

Wygodne jak byłem poza domem....


Do nagrań na dysku lokalnym nie ma dostępu z zewnątrz. Ale możesz zarządzać "nagraniami w chmurze" aka "multinagrywarką" z apki Orange TV GO.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Zdalna kontrola dekodera.

@voytus  na dekoderach ICU100 i IWU 200 nie ma takiej opcji. Co do nowego androidowego też nie, ale najszybciej na nim bym się spodziewał tej funkcji. Dodaj pomysł może zostanie zrealizowany

Masz moje poparcie i kolegów zapewne też


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zdalna kontrola dekodera.

@voytus  jest tak jak mówi @agat13 

PS.

W n-ce to działało i było przydatne lecz w nc+ ta funkcja zaczęła już "kuleć" i raz działała, raz nie, obecnie w platformie Canal+ w ogóle jej nie ma ☹️...(tzn. była możliwość przez apkę nc+GO ale też funkcja "kulała", a obecnie apka jest wygaszana i czy poprzez apkę Canal+Online udostępnią taką możliwość trudno zgadywać, podejrzewam że raczej nie).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Zdalna kontrola dekodera.


@voytusnapisał(-a)

Ktoś się orientuje czy jest to brane pod uwagę w Orange?

Kiedyś miałem coś takiego w N-ce. W aplikacji na smartfon mogłem zdalnie nastawić nagranie jakiegoś programu, albo skasowanie innego nagranego na "twardzielu" w dekoderze.

Wygodne jak byłem poza domem....


Do nagrań na dysku lokalnym nie ma dostępu z zewnątrz. Ale możesz zarządzać "nagraniami w chmurze" aka "multinagrywarką" z apki Orange TV GO.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Zdalna kontrola dekodera.

@j131  słuszna uwaga, tym bardziej, że na IWU i na Androidzie nie użyjesz dysku zewnętrznego. Jednak Orange TV Go jest dodatkowo płatne... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zdalna kontrola dekodera.

Zgoda. Mogę zarządzać, ale nie mogę zlecić jakiegoś nagrania. Swoją drogą - patrząc technicznie od strony Orange - łatwiej o to byłoby działając w środowisku chmury, niż zdalna ingerencja w dysk lokalny klienta.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 33
  • 85
  • 1

Zdalna kontrola dekodera.

Owszem, po pewnym czasie zaczęło trochę kuleć, ale sądzę że była to wina użytkowników.

Tzn. nie było ciśnienia ze strony klientów i N-ka "olała" tą opcję.

Prawda jest taka, że większość użytkowników (tym bardziej, że mówimy o latach wstecz) umiała tylko zmienić kanał i wszystko ponad to, to była "czarna magia".

Dzisiaj, przy o wiele większej świadomości klientów byłaby to użyteczna opcja.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Zdalna kontrola dekodera.


@agat13napisał(-a)

@j131  słuszna uwaga, tym bardziej, że na IWU i na Androidzie nie użyjesz dysku zewnętrznego. Jednak Orange TV Go jest dodatkowo płatne... 


Tylko dla starych klientów. Dla nowych jest bezpłatna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Zdalna kontrola dekodera.

@j131 z tego co się dowiedziałam można za pomocą apki sterować nagraniami w chmurze dla wszystkich wymienionych dekoderów.Nie jest to jakaś super elastyczna funkcjonalność, ale działa

. . 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Zdalna kontrola dekodera.


@agat13napisał(-a)

@j131 z tego co się dowiedziałam można za pomocą apki sterować nagraniami w chmurze dla wszystkich wymienionych dekoderów.Nie jest to jakaś super elastyczna funkcjonalność, ale działa

. . 


No przecież dokładnie to napisałem... Można zarządzać nagraniami "w chmurze". Dekodery mają do tego tylko tyle że mogą "z chmury" odtwarzać. Nic się na dekoderach nie zapisuje.

Dowód: wymiana dekodera nie kasuje tych "nagrań", można je odtwarzać normalnie po podłączeniu dekodera którego nie było gdy nagranie się "dokonywało".