Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

Witam.

Od wczoraj korzystam z TV w Funpacku, do którego dostarczony został dekoder Sagemcom WHD 80. Dekoder podłączony jest do telewizora Sony KDL-46EX500 za pomocą kabla HDMI.

Problem polega na tym, że o ile obraz na ekranie telewizora się pojawia (jest też dźwięk), to jest to obraz niskiej rozdzielczości. Telewizor raportuje, że dostaje na wejściu HDMI sygnał 576p SD, do tego często zamiast 16:9 jest to 4:3 (co ciekawe, zauważyłem, że zależy to od tego, które urządzenie zostanie włączone pierwsze - TV czy dekoder).

Sytuacja jest taka sama na każdym z 4 wejść HDMI. Sprawdzałem z dwoma różnymi kablami HDMI - bez zmian.

Na tym samym telewizorze bez problemu działa konsola PlayStation (zestawia się 1080p), komputer (też 1080p) oraz dwa różne tunery satelitarne bądź naziemne (w obu przypadkach bez problemu 1080i).

 

We wszystkich urządzeniach można ręcznie wybrać rozdzielczość obrazu, ale w cudownym Sagemie takiej możliwości nigdzie nie znalazłem (może źle szukałem?).

Czy da się z tym coś zrobić?

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

Mhmm, szybki wgląd w instrukcję wskazuje, że podpięcie przewodem HDMI powinno dać maksymalną rozdzielczość. W sumie mam takie samo urządzenie i też łączone po HDMI ale ustawiałem dośc dawno i nie pamiętam czy i jak określałem ten parametr. Jestem pewny, że oglądam w HD - 1080i ... teraz niestety na urządzeniu nie sprawdzę bo jestem poza domem.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 0

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

Dodam, iż spróbowałem podłączyć dekoder do monitora z wejściem HDMI - wtedy obraz wyświetlany jest w 1080i.

Wygląda na to, ze dekoder nie chce współpracować z moim telewizorem, co jest dziwne, bo telewizor ten akceptuje nawet 1080p60.

Wszystkie urządzenia z jakimi się spotkałem (konsole, dekodery itd.) posiadały możliwość zmiany rozdzielczości wysyłanego przez HDMI obrazu (przycisk na pilocie lub opcja w menu), w WHD 80 wygląda na to, że dzieje się to wyłącznie automatycznie. W instrukcji nie ma o tym ani słowa, jedyną rzeczą możliwą do konfiguracji przez użytkownika jest zmiana 4:3/16:9 i dotyczy ona wyłącznie sygnału na wyjściu SCART.

Spotkałem się w Internecie z informacją, że do zmiany rozdzielczości służył kiedyś niebieski przycisk D na pilocie ale ta funkcja została usunięta przy którejś aktualizacji oprogramowania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

A możesz podać link do specyfikacji modelu tv? Bo nie wiem dokładnie który masz model (wg google).
Anonim

Nie dotyczy

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI


Piotrekk85 napisał(-a):
A możesz podać link do specyfikacji modelu tv? Bo nie wiem dokładnie który masz model (wg google).

@Piotrekk85 Problem jest po stronie TV a nie dekodera Sony


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

A ja napisałem, że model tv?
Anonim

Nie dotyczy

WHD 80 - niska rozdzielczość po HDMI

@Piotrekk85 Zobacz link