Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Mi to technicy  przynieśli  używany  modem, który  defakto był uszkodzony. Zgłosiłem  na bok, powiedziałem że  zrestartowałem  dekoder ale problem  byl dalej. Odrazu wystawili mi zgłoszenie na wymianę  dekodera. I tak bym proponował zrobić. A mi dodatkowo aż poprawił  się  nagle zasięg  wifi  co mnie  osobiście  bardzo zdziwiło 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 jeśli chodzi o smart wifi box to pamiętaj że możesz wziąć na próbę za te 10zł, to nie majątek... a jeśli nie spełni twoich oczekiwań to idziesz i oddajesz to i przez resztę czasu nie płacisz

Mam jeszcze pytanie, a czy na modemie ustawiałeś swoją nazwę sieci i hasło czy są oryginalne?

Pytam gdyż ostatnio miałem tak z ICU 100 że po zmianie nazwy sieci na inną icek nie chciał się za chiny ludowe połączyć z funboxem....

PS jak weźmiesz od nich tego smarta to dekoder podłącz do niego kablem a samego smarta sparuj z funboxem przez wifi, pamiętaj, że nazwa sieci musi być jedna i ta sama dla sieci 2,4 oraz 5 GHz

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12787
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@CyberMycha nie musi, ale wtedy Smart nie działa... SWB kopiuje ustawienia FB


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@agat13 wiem że nie musi, ale jest stabilniej 🙂 zwłaszcza że i tak pewnie stałby obok STB 🙂

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 74
  • 105
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Wziąłem smart wifi box i ikonki się pozapalały wg instrukcji, a dekoder podłączyłem kablem ale nic to nie daje. Dekoder nie rusza. Zasilanie dochodzi bo bo jak naciskam klawisze to diody mrugają. Podczas instalacji SWB stał obok modemu na parapecie i mrugała zielona dioda przy sygnale co oznacza słaby sygnał.  Co za badziewko 10 cm od modemu i już słaby sygnał ? 😂  Postawiłem SWB w drugim pokoju i dalej mruga zielona dioda przy sygnale. Dobrze że chociaż zielona. Tak czy siak dekoder nie startuje nawet po jego wyłączeniu. Już ręce mi opadają. Miesiąc bez TV bo za chiny nie da się tego badziewka podłączyć. Nic nie jest kompatybilne. Byłem w salonie Orange to teraz jest jakaś nowość funbox 6 ale mówią że nie dadzą mi go jak mam 300mb. Ale to chyba nie jest wina modemu tylko tego dekodera który ma za słabą antenę i nie chce działać bezprzewodowo. Badziewie ten cały sprzęt od Orange nic po za modemem nie działa 🤐 😵

Już straciłem cierpliwość i przywaliłem mu pięścią to się uruchomił 😂 Ciekawe na jak długo. Ten dekoder to badziewie, a już raz mi go wymieniali.



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12787
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550 masz niewłaściwe podejście to techniki. Trzeba było przywalić od razu 🤣

A tak na poważnie SWB nie można nie uruchomić...no, chyba, że prądu nie ma...

Podpinasz łobuza po kablu Ethernet do modemu i naciskasz na nim WPS. Nie ma, że nie działa...troszkę to trwa, zanim się zaktualizuje, ale działa...nie widziałem niedziałającego...zawsze rusza. Później odpinasz od modemu i stawiasz w miejscu docelowym robiąc speedtest po kablu za SWB. Jak za mało, stawiasz troszkę bliżej...jak za dużo...UPS, nie może być za dużo....więc musi być ok. Zamiast łapka podłączasz dekoder i musi ruszyć

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@KUBA1550  podbijam to co mówi @agat13 , poza tym sprawdziłbym ten dekoder podłączając do funboxa kabelkiem ethernet i jeżeli dalej się nie uruchomi to wymiana dekodera na nowy (chyba już to pisałem i się powtarzam 🤔).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

A jak zadziała SWB połącz dekoder z SWB kablem. Ja tak mam i wsio śmiga.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12787
  • 52616
  • 601

Telewizja nie działa. Dekoder ICU 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

@Arti_Kn_Pl o tym właśnie pisałem, tylko po speedtestach za SWB po kablu, aby wiedzieć na ile pozwala transfer po wifi pomiędzy modemem a SWB


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

Telewizja nie działa. Dekoder UCI 100 i Funbox 3.0 (Wi-fi)

Mi właśnie  po wymianie dekodera, nagle wszystko zaczelo  śmigać  bez żadnego problemu. Ale ile się na wkurzałem  to moje. I zrob  koniecznie test na kanale 998